Kempovanie v Poľsku

napísal/a Arfea · 11. 08. 2016 · zobrazení: 1719

Jazerá Čorštýnske (Czorsztyńskie) a Sromowske sú blízko slovenskej hranice, už v prvej dedine Sromowce Wyžne vedie cesta okolo Sromowskeho jazera. Naším cieľom však bolo omnoho väčšie a krajšie jazero Čorštýnske. Zrejme prvým prístupom k jazeru je plážZamajerz v Niedzici, kúsok za zámkom. Kempov je v okolí jazera množstvo, vyzerá to, že takéto dovolenky sú u Poliakov obľúbené. My sme mali namierené do dedinky Frydman.

Jazero z nášho kempu

Prístupová cesta do kempu je ešte pred dedinou, je to nenápadná odbočka, ale dobre označená. Cesta je rozbitá, (ale zvládlo ju aj naše Tico :)) keď sme sa už chceli vrátiť, že sme asi zle, našli sme drevený most(ík) cez potok a boli sme v kempe. Poľská pani nás poslala si nájsť miesto a aby sme sa potom prišli nahlásiť.

Náš kemphttp://www.przystanwodna.plnebola žiadna sláva, ale za tú cenu som ani nič iné nečakala. Mali sme tam toalety aj sprchy, bufet s hranolkami a tak, zahrali sme si aj pingpong (Monika to vybavila, aby som ju aj pochválila). Najlepšie boli vodné "rovery", požičali sme si 4-miestny za 20 zlotych na hodinu a aspoň trocha spoznali jazero, aj keď celé ho preskúmať by si vyžadovalo hodiny a hodiny. Voda v jazere bola naozaj vynikajúca, aj keď, samozrejme, zo začiatku studená. Podľa mňa sú jazerá na plávanie najlepšie - do teplého bazénového chlóru ma to vôbec neláka a v mori sa to príliš vlní. Noc bola dosť nepríjemná, čo spôsobili traja hluční, opití Slováci (ako inak). Chladné ráno nás vyhnalo zo stanu veľmi skoro. Nikto z nás sa veľmi nevyspal a nálada bola dosť na nič. V hustej hmle sme sa zbalili a vydali sa späť do Niedzice, pozrieť sa na zámok.

Náš kemp

Možností parkovať je v Niedzici kopa, ale všetko spoplatnené 4 zlotymi za hodinu. My sme si vopred na mape našli miestečko, ktoré je síce trošku ďalej, ale nie ďaleko. Keďže bolo asi 7 hodín ráno, s voľným miestom nebol problém. Obloha sa vyjasnila a slniečko nám dodalo energiu na spoznávanie Niedzice.

Malé parkovisko za kruháčom v Niedzici...a naše parkovanie (šofér je Monika)

Zámok Niedzica je veľmi pekný, otvorené majú už od deviatej. Ešte sme sa prešli po priehrade, ktorá oddeľuje Čorštýnske a Sromowske jazero, ale únava nás presvedčila vydať sa na dlhú cestu domov.

Komentáre

Komentovať

z výletu

Čorštýnske jazero


Miesta a objekty

ďalšie články užívateľa Arfea

Sedem rilských jazier

Pohorie Rila je neďaleko od Sofie, jeho najvyšší vrch Musala čítať ďalej


Výstup na Tri koruny

Náš výstup na Tri ko'runy sa začal v dedine Sromowce čítať ďalej


Deň v Budapešti

Nočný vlak z Bukurešti dorazil do Budapešti ráno a mala čítať ďalej


Záchrana rumunských lesov

Rumunsko je krajina s nádhernou prírodou, ktorú si jej obyvatelia čítať ďalej


O Plovdive

Plovdiv bude v roku 2019 európske hlavné mesto kultúry a čítať ďalej