ostrov Rab - Supetarska Draga

napísal/a zagorova · zobrazení: 1110

V auguste sme zabehli na ostrov Rab na 5 dní.

Bývali sme v časti Supetarska Draga, časť Dumiči. Pláže sme sme mali aj pred domom, aj za domom, ale nevystihuje to to, čo si ja predstavujem pod pojmom pláž. Ja by som to nazvala voda, alebo kotvisko pre loďky, ale nie pláž. V samotnej Supetarskej Drage nebolo nič zaujímavé, bolo pekné, ale nie prevratné. Niekoľko prírodných pekných úkazov ako pekný výhľad na more, alebo ponad ostrov až na Severný Velebit(aj to len z balkóna), smelé jašterice, rastúce granátové jablko na strome(čosa u nás nevidí)figy v záhrade, tie boli teda parádne,zaujímavé zvetrané kamene, dvoje potraviny, zeleninová tržnica s priam neskutočnými cenami, jedna informačná kancelária, 3-4 stanovištia požičovne člnov, a Slotova jachta na opačnej strane zálivu v prístave, inak velmi nebolo čo pozerať. Vydali sme sa do okolia, aj do Loparu, do Gonaru, do Rabu, na celodennú plavbu, a to bolo asi to, čo sa nám páčilo najviac – plavba loďkou do Loparu.

Na fotkách v albume vidíte moje ranné potulky, keď vačšina normálnych dovolenkárov spala, alebo aj cez deň v snahe nájsť niečo zaujímavé na tomto kúte ostrova, výhľady z balkónov na rozne strany , bývali sme v najužšom mieste poloostrovčeka, tak sme videli vodu na východ aj na západ.

Ak by som ešte niekedy v živote mala ísť na Rab, volila by som časť Gonar, sice tam už vonkoncom nič nebolo, iba reštaurácia na pláži a pár apartmánových domov, ale bol tam aspoň dobrý prístup na pieskovú pláž a úplný kľud a mier, z móla sa mohlo dať super skákať do vody, bolo veterno , tak sme neskúšali. Z Gonaru vidno až na ostrov Cres, z vrchného kopca medzi Dumiči a Gonarom priam ukážkové dovolenkové fotky, v pozadí more, ostrovy a palmy.

Fotky z Gonaru v samostatnom albume priložím

Komentáre

Komentovať

z výletu

Rab- Supetarska Draga


Miesta a objekty

ďalšie články užívateľa zagorova

Pico El Teide

El Teide 28.1.2016 Nooo, TOP zažitok pre domasedov obecnych ako čítať ďalej


Krapanj

Ostrovček Krapanj je ľahko dostupný z pevniny, z dedinky Brodarica, čítať ďalej


ostrov Zlarin

Naše potulky po ostrove Zlarin V roku 2012 sme sa čítať ďalej


Krk - moj novy objav užasneho miesta

Historické mesto a prístav Krk nájdete na juhozápadnom pobreží ostrova čítať ďalej


Šibenik Aquapark Solaris 2013

Celý rok sme sledovali na internete, ako sa vyvinie situácia čítať ďalej