#SpoznajSlovensko

téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
Jánoš
16:06, 14. 03. 2016

Srbska televizia ma motoristicku relaciu, ktorej sucastou je kazdorocne mapovanie ciest autom zo SRB nielen do Grecka. Niekde vyssie som mozno uz daval nejaky link, no opakovanie nezaskodi :D

https://www.youtube.com/results?search_query=sat+patrola+2015

laci
07:07, 15. 03. 2016

Ta mapa vyzera hrôzostrašne, nakoľko sú tam vyznačené všetky mytnice  teda vjazdy a výjazdy na dialnicu. Až som sa zľako , že toľlko ich tam predsa nie je :-)

Jánoš - áno LId - tam presne nakupujem tak každý 3 deň a tiež tu keramiku poznáme. A vedľa Lidla je okrem iného aj záhradníctvo, kde ma prekvapili ceny rastlín - nap. cca 1,5 m vysoka oliva 2,20 €. Cesta tam trvá cca 10 minut z ubytka.

https://www.google.sk/maps/@40.6922212,23.6835533,3a,75y,259.24h,71.83t/data=!3m6!1e1!3m4!1scMxl-8qYL2QrMf32K3TyjQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=sk

Foto z lidla minulý rok ked som okrem iného kupoval panvice. U nás boli podstatne drahšie resp. v GR je v Lidli prakticky všetko podstatne lacnejšie ako v Lidli v SK. Je to smutné keď porovnáme príjem

Jánoš
08:53, 15. 03. 2016

:) Laci, jasne, toto su mytnice smerom sever - juh vratane najazdov a vyjazdov :) To by nas myto v SRB vyslo viac ako dovolenka :) Vidis a o tom zahradnictve som ja nevedel aj ked som k Lidlu siel viackrat. Vdaka. :)

Bez toho zeby som chcel robit reklamu niektoremu obchodnemu retazcu, Lidl je velmi vyhladavany obchod slovakmi a cechmi pocas dovolenky v GR. Je to najma kvoli cenam ale aj sortimentu. Je naozaj zbytocne cokolvek z potravin do GR tahat. Ceny su porovnatelne s nasimi. Mozno je par drahsich potravin ale toto nie je ziadna tragedia. Co by som si vzal ja - samozrejme pivo v plechovkach, nejaku mineralku, ich su zvacsa bez bubliniek no a nieco bez coho si zivot predstavit neviem :)

Konzervy, maso, sunku ci salam, syry, jogurty, cestoviny, sladkosti, kavu, maslo, mlieko a mnoho mnoho veci by som netahal. Vsetko je tam naozaj dostupne. Mozno takym ako ja, ktori BOHUZIAL fajcia by som tiez poradil netahat cigarety. Cestou v SRB a hlavne v MKD si pridu na svoje na kazdej benzinke. Nefajciari prepacia :)

Dalsou temou je nakup veci v Dutty free shope na GR/MKD hraniciach ale to az cestou nazad :)

laci
09:45, 15. 03. 2016

Presne tak ako píšeš. Prvy krát sme išli nabalení lebo sme mali také odporúčania, že si treba všetko nanosiť, ale je to hlúposť. Prakticky včetko nakupujeme v GR aj "dierkovanu - bublinkovu vodu". Ťahám tam akurát "frndžalicu" A okrem toho je v Stavrose každý štvrtok "pľac", kde nakupujeme.

jokl
21:25, 15. 03. 2016

LACI super pekne Stavros :-) 

Roman
12:28, 05. 04. 2016

Chodime na Thassos pravidelne kazdy rok autom / asi 20x /, takze poprosim aj ja o nejake aktualne informacie ohladne situacie na GRC/MKD hranicnom prechode. Dakujem.

Roman
12:59, 05. 04. 2016

Este zopar rad z nasich skusenosti ohladne cestovania autom do GR : 

- doteraz nemame, chvabohu, ziadnu negativnu skusenost z nasich ciest, je jedno, aky den tam cestujete - my sme odchadzali z domu zvycajne v nedelu, alebo v pondelok. Je vsak velka chyba sa vracat naspat v piatok, alebo v sobotu, lebo vtedy sa vracaju aj turecki "Nemci " a situacia na SRB/HUN hranici je katastrofalna / aj 5 hod cakania /. Inak cesty su vyborne, hlavne tempo, akym pribudaju dialnice v SRB je ako z inej planety... Zelena karta nutnost ! Inak pre vasu predstravu - cesta od Komaroma do Keramoti / pristav pred Thassosom /, pokial sa prestriedate za volantom, tak zhruba 13 hod. Aj s prestavkami. 

Stastnu cestu. 

laci
12:57, 11. 04. 2016

Uff a nie a nie odísť ako naši tiež spoluobčania

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/389509-macedonska-policia-pouzila-proti-migrantom-v-idomeni-slzny-plyn/

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému

#SpoznajSlovensko

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.