#SpoznajSlovensko

téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
Rado
08:16, 28. 06. 2017

Jánoš ďakujem mal si pravdu. Festival je 14,15 a 16.7. Cestou tam to asi skúsim cez ten Dojran, keďže bude pondelok,  dám vedieť ako som dopadol ...

Jánoš
18:05, 28. 06. 2017

Rado, teším sa ak ti to pomohlo, kvôli tomu sme tu aby sme si pomohli informáciami :) Tiež ti ďakujem za informáciu o konaní festivalu v mene všetkých, komu to môže pomôcť. Nezapamätal som si termín kedy cestuješ, dávaj bacha, už sa tam môžu "festivaláci" zliezať skôr v predstihu aby si chytili fleka a taktiež sa môžu neskôr po ukončení festivalu rozliezať domov :)

Dosť pomôže všímať si k záveru cesty vo FYROM koľko turbanistov na lietajúcich kobercoch je v tvojom smere na mýtniciach, koľko ťa ich bude cestou k hranici predbiehať a ak budeš mať šťastie, tak možno na poslednej mýtnici alebo blizko hraníc niekde stretneš niekoho, kto sa bude vracať opačným smerom a komu budeš rozumieť. Môžeš sa spýtať ako to na hranici vyzerá :) To myslím vážne, toto som ja už využil, že som sa raz na poslednej mýtnici spýtal poliaka :)

laci
07:08, 29. 06. 2017

jokl - no ja som mylne pochopil po prečítaní príspevku, že už ste v Grécku, :-)

petpov
17:54, 29. 06. 2017

Ahoj vospolok.

Neviete ako vypadá prejazd po obchcvate Belehradu? Vraj tam boli nejaké obmedzenia so semaformi. Sú ešte stále?

Vďaka

Jánoš
18:06, 29. 06. 2017

petpov - za mňa, som zástancom prejazdu priamo cez Belehrad, za tie roky som inak ešte nešiel. Ak zachytíš zelenú vlnu vezieš sa, prejazd je zväčša po trojprúdovke, rýchlosť je tam tuším obmedzená na 80, no jazdí sa tam trocha rýchlejšie aby si nebol brzdou. Neviem, kedy pôjdeš, či počas dňa či v noci, no prejazd trvá tak cca 30 minút, plus mínus. Obchvat je vraj furt zasekaný kamiónmi a nejakými opravami.

petpov
18:12, 29. 06. 2017

Jánoš - poznám to, už sme išli aj priamo, ale bolo to v noci. Toho roku mi to vychádza že tam budeme okolo 15-tej. Obchvat je OK, až na posledný úsek....tam je problém. Máš pravdu, ideme cez mesto :D

Jánoš
18:22, 29. 06. 2017

petpov - :) múdre rozhodnutie :) nezabudni sa tiež vyhnúť diaľničnému priechodu Horgoš, vychádza mi to, že tam budete okolo obeda a tak si myslím, že bude zapchatý ... na výber je Bački Vinogradi alebo Horgoš II  :)

Rado
13:01, 03. 07. 2017

Ahojte. Takze sme to dali. Cesta v pohode. V Madarsku sme si vybrali prechod Backi Vinohradi nikto tam nebol presli sme za 3 min. Hned za hranicou Majkin Salas super jedlo. Prespali sme v Dzepe na hraniciach SRB -FYROM 40 min, FYROM-GR 5 min. Polychrono vyzera celkom pekne. Kto pojde cez vikend odporucam sledovat na police.hu cakacie doby medzi HU-SRB su celkom pravdive. Ahoj

Jánoš
13:42, 03. 07. 2017

Rado - užívajte si dovolenku, keďže ste už na mieste. Vidim, ze si sa rozhodol spravne  a ze vsetko je OK. Ak budes mat cas, priestor a wifinu, daj tu nejake obsirnejsie informacie, napriklad o casoch kedy ste prekracovali hranice alebo o cenach vseobecne.

Polichrono bolo tuším úplne našim prvým miestom v Grécku na dovolenke. Vtedy sme este neznali pomerov zajazd radsej objednali cez cestovku a zvolili si individualnu dopravu. Viem, ze sme vtedy byvali priamo nad pekarnickou a velmi blizko mora.

Krasnu dovolenku, uzivajte si to tam, prijemny pobyt :)

Marcik
01:11, 04. 07. 2017

tak sme naspat, trochu som sa bala hranic, kedze sme si museli terminy posunut inak ako boli povodne planovane a vracali sme sa v sobotu. odchadzali sme poobede z Thessalonik, hranicny prechod s Macedonskom prebehol rachlo, moc som nepochopila vyhodu duty free, lebo ceny mi pripadali vyssie ako na Sithonii, no spiace dieta v aute spolu s manzelom mi nedovoli sa moc zdrzat a studovat system cakania v raodch, tak som odisla bez nakupu, macedonsko srbsko tiez ok (pozerala som v oboch smeroch) na Srbsku uz hotovu dialnicu sme sa dostali uz za tmy a Srbsko sme vratane Beogradu (cez mesto) priam preleteli. No a prisli hranice s Madarskom niekedy okolo 3 rano, zo Srbska sme sa dostali rychlo (do 5 minut) no zobudil sa maly a reval, tak mi to pripadalo ako vecnost, ked sme presli srbsku hranicu, z druhej strany kolony, no a potom sme dosli k madarskemu prechodu a tam to vyzeralo velmi zle, cakalo tam viac ako 50 autobusov a dost vela aut, a dost dokladne neobcanov EU kontrolovali, nastastie otvorili este jedno okienko a boli sme opat asi 3 v poradi a isli sme po madarskych autach, ktore pustili takmer bez kontroly, colna policia sa tvarila velmi dolezito, no vdaka madarskej komunikacii nas nakoniec rychlo pustil. To, co som ale videla potom, sa mi nechcelo verit v smere do Srbska stala pred Madarskou hranicou dialnica a vyzeralo, ze to ide velmi pomaly. Isli sme teda cez ten dialnicny hranicny prechod. 

Tie kolony smerom tam na Macedonsko Greckej hranici (o ktorych som pisala) mi ostatni turisti nechceli ani verit, ze oni tadial presli do par minut, takze to bolo asi nieco skor vynimocne

Dakujem este raz za rady o rok sem opat nakuknem, co je na ceste do Grecka nove :)

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému

#SpoznajSlovensko

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.