téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
laci
14:44, 25. 07. 2017

Peterko    ja vžy nesiem niekoľko litrov a nikdy som nemal problém ale ...  Aj tento rok mám už nachystané nejaké fľašťičky, no a samozrejme ich zabalím do kufra medzi veci, jednak aby sa nepotĺkli a aby zbytočne neboli na očiach


mackica
14:48, 26. 07. 2017

ahojte, niekoľko rokov chodime do grecka, tak som sa rozhodla pridat sa do vasho fora. k prechodom by som dodala, že my chodíme cez tiszasziget-djala. Dialnicny prechod odporucajú obist aj autobusari, dokonca madarski :).


co sa tyka prenocovania, tak my prespavame v Niska Banja, kusok pod Nisom, je to kupelne mestecko, velmi sa nam tam paci, sice treba zist z dialnice, ale nie je to nic hrozne. kto ide cez BG, ma to po ceste, my chodime cez MK, ale aj tak si zajdeme, az take zdrzanie to nie je.


ohladom tankovania v MK, tak tam treba tankovat pre istotu na MAKpetrol, alebo Lukoil. Myslim ze je to cestou spat z GR, tak je tam jedna akoze Shell, ale ta nie je ozajstna, aj na ceskych forach upozornuju cestovatelov, ze tej sa treba radsej vyhnut.

Janos, tebe zelam prijemny pobyt na Peloponeze, Nafplio je krasne mesto, odskoc si do Mili a natri sa liecivym bahnom. Je to len kusok. Nadherna je Monemvasia a kopec inych zaujimavych miest na Peloponeze. Ak pojdes do Killini a mas cas a chut, skus neist dialnicou do Patry, ale vnutrozemim peloponezu, nadhera !


Jánoš
22:02, 26. 07. 2017

Kratke strucne info z cesty :) Sme pri jazere Dojran kde prenocujeme a zajtra pokracujeme do Nafplio cez tunajsi hranicny priechod. Odchod z VT cca o 5:00, prichod k jazeru Dojran cca o 20:00 hodine po cca 1300 km (upresnim) snazil som sa dodrziavat rychlostne limity skoro vsade. Dokonca aj na 40 a 60 v MKD, co sa mi oplatilo, pretoze zopar kebabistov salamistov ma predbehlo a za zakrutou ich uz mali :) Turci jazdia jak prasata, pozor na nich, musite mat oci aj vzadu. No mysickami pesne pred zuzenim sa blysli aj Srbi, no ti sa niektori aspon podakovali blknutim ak som sa stiahol nabok. Myto v MKD som platil kartou, aj ked som si menil 10 eur na pumpe za 600 denarov. Podla vypisov mi stiahlo 2x po 0,98 € a raz 1,28 €  :) Zdoraznujem, neslo o to, aby som usetril! Chcel som to vyskusat aj pre vas a musim priznat, aj kvoli tym prasatam ma vobec netrapilo ci zdrzujem alebo nie. Je pravda, ze platba kartou trva dlhsie nez platba peniazmi, PIN nezadavate ale oni tie karty aj tak strkaju do terminalov aj ked maju nalepky ze bezdotykova platba. Odporucam zaradit sa do kolony kde su kamiony alebo autobusy, jeden kamion = tri, styri auta :) Co sa tyka hranic, napokon sme zliezli uz na exite 166 na Backi Vinogradi a prisli sme na uplne prazdnu colnicu. Odporucam. Vsetky hranice ako po masle, takmer ziadne zdrzanie. Najvacsiu kolonu sme chytili na SRB/MKD hraniciach ale do 10 minut sme boli na druhej strane. V MKD su na cestach vytlky, musite davat pozor, najma v castiach kde je presmerovana dialnica do protismeru, jazdite tam pomaly aby ste prave pri tom prechadzani do protismeru trafili ten prechod a nie okraj - jamu. V MKD sa obchadza dost velky kus dialnice tak pomimo a pozor, aj tu meraju. Musim ale povedat, ze sklamany som zo srbskych dialnic. Nielenze chybaju dokoncit este dva useky spolu asi 40-50 km uz takmer pred MKD, ktore uz mali byt hotove, no kvalita tych existujucich je strasna, porovnatelna s MKD, najma usek po prvu mytnicu od madarskej hranice. Hrbolate, rozbite, no des. Myto v Srbsku som platil eurami a to 2,50 + 6,50 + 1,50 + 0,50. Nespominam si presne, no asi tak nejako, peniazky na myto chystala manzelka. Inak presne na ten ucel som si doma zberal euromince. Na prvych dvoch usekoch sa berie karticka, plati sa potom. Nasypal som ich do nevyuziteho popolnika v aute a dokopy sme tak nazberali mozno 80€ Od dvoch eur po 10 centov. Zidu sa. 

Tolko v kratkosti, doplnim info fotkami navigacie, zajtra nas caka este 694 km do Nafplio :)


Jánoš
23:04, 26. 07. 2017

mackica, vitaj medzi nami a dakujeme za zopakovanie faktov :) Nemyslim to v zlom :) Uz sme to tu na nasich 27 strankach nie raz spominali, ale opakovanie je matka mudrosti :) Mozno dve tri stranky dozadu je, ze tankovat odporucame len na velkych narodnych ci nadnarodnych znackach benzinok, ze dialnicny priechod Horgos len v tom pripade ak zabludis :) Tesime sa, ak ktokolvek novy medzi nas pride a napise cokolvek, co pomoze ostatnym pri ceste na dovolenku. Tato stranka mi nepatri, no tesim sa kolko je tu prispevkov a kolko je tu navstev. Za tie roky, co sa tu snazime navzajom sa informovat, sa tu z toho stala, dovolim si tvrdit, jedna z najlepsich SLOVENSKYCH stranok, co sa tyka informacii o ceste autom do GR a velka vdaka patri vsetkym co sem chodite a prispievate :) 

mackica, v uzitocnych odkazoch su vsetky HU/SRB hranicne priechody aj casy prevadzky a aj odkaz na stranku madarskej policie ktoru som si cestou v Madarsku a najma pred zvolenim priechodu viackrat pozeral. Na ubytko po ceste mame vlastne vlakno, neskor tam pridam skusenost s nasimi prenocovanimi cestou :) Ja napriklad nedam dopustit na hranicny priechod Backi Vinogradi, ale pripustam, je to subjektivne, no podporene skusenostami ako aj napriklad teraz. V Grecku sme tusim uz po 9 ci 10x (asi 9x - musim to konecne utriedit a zratat) a stale vlastnym autom. Dovolim si tvrdit, ze uz nejake poznatky som na cestach aj nastudovanim nazberal, aj ked zdaleka sa nepovazujem za experta, pretoze napriklad poznam ludi co v GR boli aj 20x autom, niektori to cez sezonu otocia aj 2x :)

Tak ako som vyssie spominal, tankujte na velkych benzinkach, nebudete mat problem s platbou kartou, inak vam majitel takej napriklad "Shell pumpy" s dvoma stojanmi da kurz taky, ze budete tankovat drahsie ako doma a este viac. Na spominanej stranke, kde si cerpala info o "benzinkach Shell" som bol takmer od zaciatku, mozno ako jeden z prvych slovakov a pomahal som tam pri rozbehu s nejakymi vecami. Aj teraz tam sem-tam, ako neregistrovany nakuknem, pretoze si myslim, ze je to uplne najlepsia stranka v CR a na SK, co sa tyka individualneho cestovana autom do GR, hlavne vdaka vsetkym tym co tam chodia a prispievaju. Co sa tyka sefadmina, mam na neho svoj nazor a ten si necham pre seba. Asi pred troma rokmi som ich opustil, poziadal som spominaneho sefadmina, ktory sa vtedy zachoval podla mna nefer, o zrusenie mojej registracie a vymazanie uplne vsetkych mojich prispevkov i cestopisov. Nazvime to principialne stanovisko ci osobne nedorozumenie, kvoli jednemu kretenovi, ktory ma po roznych forach po dva tri nicky a ktoreho potom na tej stranke aj tak celkom zablokovali. PREPAC, ze som to tu v odpovedi na tvoj prispevok rozoberal, no nejako to tak prislo :)

Tym chcem povedat jedno. Budem rad, ak moje skusenosti niekomu pomozu. Nemam patent na rozum a velmi rad sa necham poucit od inych, zvlast ak je to podporene vlastnou skusenostou a faktami. Neprispievam sem kvoli tomu, ze sa vyzivam v pisani alebo ze po sebe rad citam. Je to o dobrom pocite podelit sa z ostatnymi a verim ze u kazdeho z vas je to o tom istom :)

Co sa tyka nas, nasich dovoleniek,  nechodime do GR len na lehatko k moru, milujeme grecku prirodu aj nepoznane miesta, v zabudnutych, zapadnutych, este turistami neobjavenych dedinkach vam daju ovela viac. Nemyslim len jedlo v taverne, skor to, ze toto je to prave Grecko. Davnejsie sme presli vnutrozemie Thassosu autom, aj ked je to miniostrov. Boli sme tam napriklad v horskej dedinke Kastro. Vlastnym autom to tam da malokto no a teraz mame Yetiho, ten kopce a nespevnene cesty moze ;) Aj na Peloponez sa chystame cez kopce, pojdeme cez  Delfy, Livadiu, Thivu, Korinth. Chceme to este raz vidiet aj ked sme tam boli. Tiez sa chystame do Mystry a Olympie. Uvidime ako vyzera Monemvasia po poziari, no na Peloponeze sa chceme hlavne tulat a oddychovat pri mori budeme na Zakyntose.

No a napokon, co sa tyka bahennych kupelov a lieciveho bahna - velka vdaka za info a inspiraciu, urcite tam radi zajdeme :)


Pišta
20:29, 28. 07. 2017

Ahoj Kačka. My sme spali 14cteho v Dojrane. Penzion Janev. Pohoda. Cista izba s kuchynkou, privtiva majitelka,parkovanie pred penzionom. Vsetko v pohode. Takze za mna bez zbytočnych obáv.


Kačka
20:08, 29. 07. 2017

Ospravedlňujem sa, len som reagovala na predchádzajúci vklad. Už je to v ubytku. :)


OLivuskaO
21:27, 31. 07. 2017

Ahojte. Som rada ze tu existuje takato stranka. Same uzitocne veci, nie forum kde sa do vas hocikto navaza a nic sa nevyriesi. Sme mlada rodinka , ktora sa tohto roku rozhodla prvykrat do GR do Nei Pori autom. Bohuzial nam to vyslo na vikend. Trosku sa bojim, kedze ideme aj s detmi (3r. aj 8 mes.) Mate pre nas nejake rady? Viete o nejakych odpocivadlach, zastaveniach na rozptylenie aj pre deti? Zaroven sa chcem spytat ci sa niekto nechysta do GR v tom termine. Vyrazame 12.8. sobotu rano 4h z Ke. Do vecera by sme sa chceli dostat do Nis, kde prespime. A v nedelu hadam dojdeme stastne do GR. Dakujem


petersmolinsky
14:37, 01. 08. 2017

fuha cestovat do grecka auto sa mi zda troska uletene... dost daleko .. Tak chorvatsko este ok ale grecko je na lietadlo.....


Jánoš
20:40, 01. 08. 2017

petersmolinsky, poznáš to, kolko ludi tolko nazorov. Cestovanie do Grecka je oproti minulosti pohoda, no je pravda ze to zistili aj ludia z inych statov a Grecko sa nam preplna. No stale to nie je o tom, ze si skoro rano musis vylozit uterak na plac pri mori aby si chytil fleka a potom sa hadat s niekym co ti po nom slape :) Toto som zazil uz vyse pred 10 rokmi na Pagu, predtym vo Vodiciach a predtym este v Petrcane.

Peto, vdaka za prispevok, aj ked musim skonstatovat, ze v uzitocnych odkazoch mame link priamo na pocasie v GR - http://www.weather.gr/en/ :)  Tiez musim priznat, ze mi to tvoje mi pride skor ako odkaz na vlastnu stranku pozri.sk s vsehochutou vsetkeho :) :) :) Ale samozrejme sa mozem aj mylit :) 

Ak chces, precitaj si uplne prvy prispevok na prvej strane v tomto vlakne :) Je to moj subjektivny nazor na to, preco autom a nie lietadlom a verim, ze je podobny tym, co sem chodia a do Grecka cestuju vlastnym autom :)


Jánoš
21:30, 01. 08. 2017

Hlasime sa zo Zakyntosu, kde sme uz druhu noc v Alikanas. Pocasie uzasne, more este viac, zatial sme toho moc nevideli, dnesok sme sa grilovali na lehatkach, nech aj opaleni prideme domov. Po piatich dnoch na Peloponeze, kde sme skor skumali okolie sme sa trajektom preplavili z Killini na Zakyntos. Pokial niekto pojde podobnym smerom, vyberajte si uvazlivo prepravcu - spolocnost ktorou sa preplavite. U ostatnych prepravcov to bolo o dost drahsie, my sme sa na zaklade odporucani a porovnavani cien na internete rozhodli pre Kefalonian Line. Pri zakupeni obojsmerneho listka je u nich ten spiatocny za 50%. Za auto a dve dospele osoby nas to spolu stalo 67,20 EUR. Ceny benzinu na Zakyntose su od 1,45 do 1,60 EUR. Ceny v potravinach (velkych supermarketoch ako napr. Lidl su porovnatelne s nasimi, nieco dokonca lacnejsie. Dnes sme kupovali balenu vodu v miestnom obchodiku 6x1,5 litra za 1,80 EUR. Ceny v restauraciach su primerane tomu, ze sme v dovolenkovej destinacii, vcera sme sa po ceste boli dobre najest, za predjedlo, jedlo, dezert, napoje a digestivum na zaver pre dvoch som platil s poctivym tringeltom za neskutocne milu obsluhu 28 EUR. Len pre zaujimavost, v Nafplio sme za ovela skromnejsi obed platili o dost viac :)

Dnes sme boli na plazi Amoudia, pri taverne Amoudi. More blizucko, auto hned za chrbtom, lehatka a slnecnikzadarmo, bez povinnej konzumacie, no dali sme si 2x Frappe plus dve 0,5 l vody za 5 EUR a 2x gyros v placke tiez po 2,50 EUR. Ako som spominal, blizkost mora :)  Pri ceste sem, cez Peloponez v horach, sme mali Frappe po 1,20 EUR. :) Neratam kazdy cent, pisem to len kvoli tomu, aby ste mali prehlad o cenach ak sa do GR niekto chystate :) Do vlakna uzitocne odkazy som pridal aktualny letak z Lidl, pre info o cenach tu. Nie vsade je Lidl, no v GR je ich dost, ako aj inych velkych, opakujem velkych supermarketov, lebo tu je aj miniobchodik pri plazi oznaceny ako supermarket :)

Priebezne doplnim nejake info, zatial vsetkym pozdrav a ak je pravda, ze aj na SK mate tropy, tak si uzivajte slniecko :)





Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás





1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.