téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
henry_sk
16:28, 09. 05. 2018

Vďaka. Kde sa dočítam termíny otvárania tých úsekov? ...To len či sa mám tešiť...

Ubytko mám cez online portál a komunikujem s majiteľom. Záloha už pošla...

Tiež som pozeral ceny PHM -nafty. Najlacnejšia je v Macedónsku, Grécko má asi najvyššie. Čo prekvapilo, aj Srbi sú drahí. Len či bude v Macedónsku kvalitná, alebo tretia trieda...

Prespíme po cca 800km cesty v Niši, odtiaľ to máme len 500km do cieľa. Naraz si to s rodinou netrúfam potiahnuť.

Odchádzame v stredu 27.6. Neviete mi poradiť, kedy optimálne vyraziť a ktorý prechod zvoliť? Stačí použiť bočný prechod pri Horgoši, alebo radšej ísť až na Tompu? Vzdialenejšie prechody od diaľnice by som nerád.

Maďari majú nejakú výluku na M5 - je to veľké zdržanie?


VITO PO
20:33, 09. 05. 2018

henry, 27.6 by mal byť na hraniciach ešte kľud. Pravá divočina začne v piatok 29.6. kedy dorazia prví prevažne tureckí Kurdi z Rakúska a Nemecka pri ceste na prázdniny domov. Každopádne odporúčam si cestou cez HU všímať odpočívadlá a benzínové pumpy. Ak sa to tam bude hemžiť turkami, je veľká šanca na krásnu kolónu a vtedy bude určite lepšia varianta použiť niektorý z menej vyťažených hr. priechodov napr. Bački Vinogradi - ten ale funguje len od 7.00 do 19.00 a nezabudnúť pri tom, že Srbi sú hodinu pred nami :D


rik777
14:32, 10. 05. 2018

Henry sk- Tankovať v Macedónsku sa neboj nafta je tam kvalitna , ale netankuj bio naftu. Samozrejme tankovat na kvalitných čerpacích staniciach napr. Makpetrol , Lukoil. Ja tankujem iba na Makpetrol platba bez problemov kartou , nafta je kvalitna vzdy nadrz do plna +bandaska .  


henry_sk
16:54, 10. 05. 2018

rik777 - no skúsim načasovať tankovanie v MK, ale ťahať bandasku na naftu do kufra určite nie ....

Stačí netankovať v GR a vydá mi to tankovať až cestou naspäť znova v MK.


rik777
21:12, 10. 05. 2018

Henry - jasne bandasku uz nevozim ani ja . To bol len priklad ako sme to v minulosti riešili v Macedónsku.


VITO PO
09:46, 11. 05. 2018

henry : ak máš obavy o kvalitu nafty, prihoď si do kufra jedno balenie VIFu alebo podobného aditíva a aplikuj pri každom tankovaní, kľudne aj viac ako odporúča výrobca. Pri dlhej trasy jednak prečistíš palivový systém, jednak by si mal mať nižšiu spotrebu, takže win-win situácia. :)


petpov
21:48, 22. 05. 2018

Ahojte. Kto ide toho roku cez Dojran? Rozmýšlam že kade....ked je už postavený ten nový úsek dialnice. Asi nebudem riskovať a pôjdem po starej ceste :)


Nera738
23:51, 26. 05. 2018

No, ja idem na thassos takže možno pôjdeme tade. Ešte neviem. Cestu budem plánovať nejaké 3 dní pred odchodom. 


Nera738
23:56, 26. 05. 2018

Henry, ja vždy odchádzam o 11:00. Za Belehradom pod kopcom je fajn pumpa. Tam polhodinku po sedíme, kávička. Potom jedna káva za hranicou Fyrom na Luk a o 6:00 som na Sarti. Som fajčiar, tak nejaké tie desaťminútovke na cigu. 


henry_sk
08:12, 27. 05. 2018

Ďakujem za tipy. Tiež som naplánoval odchod pred obedom. Aby sme sa stihli pred Horgošom otočiť na iný prechod, ak budú na webe hlásiť dlhé čakanie. Len minulý rok web písal 1/2 hodiny a realita bola 2 hodiny....

Pozeral som aj stránky Srbských diaľnic a nenašiel otvorenie nových úsekov do konca júna...





Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás





1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.