téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
PistaLM
14:50, 13. 06. 2018

Frank1212 ahoj. Presne s týmto problémom som sa stretol aj ja. Všetky väčšie nadnárodné požičovne mi ohli lakeť presne z uvedeného dôvodu. Oslovil som všetky relevantné požičovne na Slovensku. Nakoniec som sa predbežne dohodol s autopožičovňou z Detvy. (Myslim, ze sa volá Agama). Vyskúšaj. Ja som už aj poslal zálohu. Majiteľ v tom nevidel žiadny problém. Dúfam, že ma pochopil, čo od neho chcem a kam pôjdem ;-)

Vyskúšaj.


VITO PO
13:38, 15. 06. 2018

frank1212: skúšal si to aj v DK Auto? www.dkauto.sk


JanoPO
16:11, 15. 06. 2018

Zdravim vsetkych cestovatelov.

Pri pozreti si videa som zistil ze mam velke medzeri v Srbcine, :-) Neviem ci som spravne pochopil, jedna sa mi o rozhovor s policajtom, zda sa mi ze vysvetloval meranie rychlosti ( priemerna rychlost medzi jednotlivymi branami na dialnici?) a nasledne pokutovanie. 

Cize uz im funguje tento spodob vyberania pokut?

A este dalsia vec co riesili s Macedonskim policajtom: riesili nejake potvrdenia pre vstup autom na uzemie Macedonska.

Slovak ku bezproblemovemu prechodu potrebuje: maly technicak, zelenu kartu, vodicak, pas. ???

Dakujem za odpovede. :-)


slk
21:04, 15. 06. 2018

JanoPO:

Na tomto videu cca od 9:20 je vysvetlovany novy princip merania rychlosti na dialnici

https://youtu.be/rL4cZlDALak

V skratke na vstupe dostanes listocek s casom vstupu a pri vyjazde z dialnice na mytnej brane listocek (uctenku) s casom kedy si dorazil. Ak sa policajt nachadza na danej mytnej brane, skontroluje ci si neprekrocil rychlost. Ak policajt nie je pritomny, zaznam s foto tvojej spz sa posiela na policiu. Nasledne prebehne konanie. Neviem ako to je ked je vinnik cudzinec, ci sa to bude riesit ako v Madarsku.

Toto meranie uz fungovalo na jednom useku aj v minulom roku.

Na videu o ceste do Greckac, co som daval, riesili len papiere pre vstup s autom, ktore je sluzobne ci z pozicovni, teda nie je pisane na cloveka, ktory cestuje danym autom. 

Ano, v podstate ako Slovakovi, ti stacia tebou uvedene dokumenty.


Nera738
05:03, 16. 06. 2018

Už by mala platiť 130km h. Len ci stihnú povymieňať tabule. 


JanoPO
09:14, 16. 06. 2018

Dakujem velmi pekne za odpovede :-)


slk
13:01, 17. 06. 2018

Pridany odkaz na Mini SAT Patrolu do Dorjanu, pre toho, kto by chcel ist do Grecka tymto alternativnym hranicnym prechodom. 


Rado1
09:01, 18. 06. 2018

Caute, nejde niekto z vas v termine 8.7.2018 smer Grecko? My mame namierne do Paralie s prespanim v Srbsku a hladame niekoho, kto by s nami   bezpecny konvoj...


VITO PO
20:46, 18. 06. 2018

Pokiaľ mám správne info, tabule v Srbsku už povymieňali, takže 130 :D


Nera738
23:15, 18. 06. 2018

Tak to je super. Môžeme ísť 140.





Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás





1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.