#SpoznajSlovensko


téma: Grécko - PEFKOHORI (Pefkochori), Polichrono

Pridať odpoveď
Žužu
20:41, 24. 09. 2017

Ahojte dovolenkári. Som tu nová, niečo som si už prečítala, v Grécku sme boli cca v roku 2008 v Kateriny Parália, teraz by sme chceli vyskúšať Chalkidiky. Máme vytipované dve destinácie Pefkohori a Polichrono. Budem vďačná za akékoľvek info, kto navštívil tieto dve letoviská. To znamená, ktoré je krajšie,ktoré je rušnejšie, kde je lepšia vybavenosť, prípadne rušnejšia večerná promenáda, lepšie ubytovania. Možnosť výletov do okolia, či ja tam čo vidieť, myslím nejaké pamiatky v rámci prechádzok a pdobne...alebo naopak obchodíky, nakupy..

Pôjdeme uričte autom, možno ce nejakú rakúsku či nemeckú CK, ale nebránime ani hľadaniu ubytka cez booking... ak bude nejaké dobré odporúčanie. Uvažujeme samozrejme o budúcoročnej letnej sezózne 2018... Ďakujem za všetky reakcie.


Jánoš
07:12, 03. 10. 2017

Žužu, vitaj :) Myslím, že informácií o tom, čo hľadáš tu v rôznych vláknach nájdeš habadej. Už sú tu príspevky od ľudí, čo Chalkidiky a dokonca aj priamo spomínané destinácie navštívili. Stačí len najskôr poriadne čítať a potom sa pýtať :)


Žužu
08:04, 03. 10. 2017

Ďakujem za privítanie Jánoš. Ver,že som presne podľa tvojich odporučení postupovala. Prešla som si potichu celé forum. O Chalkidikách bolo naozaj pár príspevkov ale o tomto konkretnom Pefkohori som veru nenašla ani zmienku. Preto som sem hodila túto temu. Ale ak mi nejaký príspevok nájdeš a dohodíš...budem vďačná. ;-) Možno som to prehliadla.


Rado
16:57, 12. 10. 2017

Ahoj Žužu.

Tak ako som písal niekde v príspevkoch pred tým my sme tohto roku boli na dovolenke v Polychrone. Bola to naša druha dovolenka v GR prvá bola 2005 parália a potom 10 krát Chorvátsko.naši známi boli v to istom termíne na Pefkohori. Boli sme ich pozrieť bolo tam neskutočné množstvo ľudí, po promenáde sme sa doslova predierali. Ceny boli o čosi vyššie ako v Polychrone. Vtedy som bol rád , že sme v Polychrono. Bývali sme presne oproti reštáurácii Kapetanios asi 30m od mora app stál 46 EUR/deň. Ale bol to už starší  a slabo vybavený apartmán. Trvalo nám trošku kým sme si zvykli na niečo iné ako sme boli zvyknutí, ale postupom času sme si začali zvykať. More je krásne, pláže iba na lehátkach lebo tam nieje miesto na voľné ležanie, ale vezeš si 2x frappe za 3 Eur a ležíš celý deň. Ľudí bolo veľa , ale tým , že je to veľké stredisko ludia sa rozptýlili. Musíte sa pripraviť na drvivú väčšinu Srbov, ale tí mi až tak nevadili. Najlpšie sme sa najedli v reštaurácii VIVA majiteľ Srb Milan , ale super chlapík, varia všetko a chutne. Ak si budete vyberať ubytko viem Ti poradiť nakoľko sme si to prešli do podrobna. Nalepšia plaž je v strede mestečka na okrajoch (tie tmavšie škvrny na google maps) sú väčšie kamene a sú tam aj ježkovia. Dá sa tam super šnochovať, nazbierali sme pol tesco tašky mušlí. Nájdeš tam úplne všetko od rybolovu, výlety loďou, motorky bicykle, štvorkolky... Celkovo sa nám tam páčilo, a nedávno mi naše deti oznámili , že sa tam chcú vrátiť. Ak by si ešte niečo potrebovala rád poradím.


Žužu
19:24, 12. 10. 2017

Ahoj RAdo...Veľmi pekne ďakujem za tvoju naozaj obšírnu odpoveď. Čo sa týka tých letovísk, je pravda, že na 100% ešte nie sme rozhodnutí pre Pefkohori ale na 90% áno :-D ... Ja totiž sama uprednostňujem práve rušnejšie letoviská, kde je veselo, stánky, reštiky, a tou plnou promenádou v Pefkohori sa mi neodradil ale skôr utvrdil, že som si vybrala správne.... Čo sa týka ubytovania, tak uprednostňujem skôr hotelové ubytovanie s bazénom (nie je podmienka) ale hlavne s polpenziou, prípadne aspoň s raňajkami... Ja totiž varím celý rok, tak chcem byť obsluhovaná aspoň týždeň na dovolenke.. Mám už aj vytypovaný hotel Anna v Pefkohori, ktorý spĺňa naše predsavy aj keď nie je úplne pri pláži. SKôr ma naozaj zaujímalo, či je tam hlavne večer kde sa poprechádzať, (V Pefkohori hlavne) či tam poprípade hrá hudba, predajné stánky... Aj my sme boli v PArálii prvý krát v Grécku v roku 2008, tkaže asi vieš akú mám predstavu..tam to všetko bolo....Ja som zvyknutá skôr na BUlharsko, viem, že asi tak ako tam nikde inde nebude...ale čo už..občas treba zmeniť destináciu....V každom prípade Ti ďakujem za ochotu odpovedať aj za tvoje postrehy..Chceme ísť v polovici júla 2018, dve autá...tak sa musíme zladiť...


Eri
14:39, 16. 12. 2017

Grécko je jednoducho najkrajšie kdekoľvek sa vyberieš vždy ta nadchne a prekvapí :) či už ide o pevninu alebo ostrovy ja by som si ich chcela postupne prejsť všetky. V Polichrone je krásna pláž, Paralia je rušnejšia :)


Žužu
20:36, 16. 12. 2017

Ďakujem všetkým. Nakoniec sme sa rozhodli pre Sarti . Hotel Stefani rezervovaný cez booking. Tak sa nechame prekvapiť.

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


#SpoznajSlovensko

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.