téma: Grécko - pokec o všetkom (na čo sa pripraviť, zaujímavosti, pamiatky, nákupy, odporúčania, užitočné

Pridať odpoveď
123 »
Jánoš
16:50, 15. 03. 2016

Tesim sa, ze nam tu pribudaju prispevky vas, ktori do GR bud cestovat chcete alebo ste tam uz boli a chcete sa o zazitky ci informacie podelit s nami ostatnymi. Preto sa domnievam, ze tu v tejto teme mozeme pokecat len tak vseobecne, aby sme napriklad vlakno o cestovani autom a vsetkom co s tym blizko suvisi nezahltili debatou napriklad o tom, ktore grecke pivko vam chuti najviac :) ... mne Mythos :) 

jokl
21:05, 15. 03. 2016

THASSOS, Velka plaz GOLDEN BEACH alebo zaliv Chrissi Amoundia. Na lavo plaze je Skala Potamia a na apravo je Skal Panagia. Cela plaz je krasna , pieeskova  s pozvolnym pristupom do mora a uplne priezracnou vodou. Smerom k Potamia sa plaz meni na kamenistu s okruhliakmi, ja preferujem plaz na pravo kde si najdete nepreplnenu plaz. Je tam aj camiping aj SK CK Fifo ... takze o slovakov zakopnenete .V horach je dedinka Panagia, uzasne ! vsade je pitna voda , je tam pramen, a hlevne v strede dedinky su dve vedla seba restauracie s tradicnymi GR specialitami.  Vidiite na razni jahna, kolienka  .... atd Boli sme tak viac krat, a ako pozornost po zaplateni dostanete mini nanuk. Ja len moje postrehy ...... a sem sa urcite vratime.

Jánoš
23:37, 15. 03. 2016

Za navstevu stoji aj dedinka Theologos, super taverny a kto si trufa tak sa moze vybrat do horskej dedinky Kastro. Ta ma zaujimavu historiu, je to najstarsia dedina na ostrove, vybudovali ju vraj obyvatelia ako ukryt pred piratmi. Spomina sa vznik, stavba hradu niekedy okolo roku 1400. Da sa tam ale dostat naozaj len s vyssim autom, cesta je to o drzku :) Najma po dazdoch je kamenita nespevnena cesta dost vymyta. Pri druhej dovolenke na Thassose s fungel novym Yetim som sa tam uz neodvazil :) Prvykrat sme tam boli s Citroenom Berlingo, a nebolo mi vsetko jedno :) Myslim, ze v prvom albume z Thassosu mam par fotiek, vylet je to paradny :) zaujimavym miestom je kostnica. Kvoli tomu ze je to v horach a na skalach, mrtvych nepochovavali do zeme ale ich pozostatky ukladali do kostnice.

Ostrov ktoreho obvod je cca 100 km sa da prejst krizom krazom a vzdy je co objavovat. Po Thassose odorucam jazdit pomaly a s okienkami dolu :) Ta nadherna vona pinii a medu a mora a vsetkeho dokopy je neopisatelna. My sme boli ubytovani vzdy na juhu ostrova, prvykrat v Potose a druhykrat v Astrise.

jokl
08:57, 16. 03. 2016

To ze stretnete na plazi nasich, myslel som v dobrom :-)  deti si najdu kamosov, spominana cestovka robi kazdy den na plazi aqua gym, ale hlavne mozte s nimi ist na neaky vylet alebo grecky vecer, ked sa chcete zabavit so svojimi. Pripajam aj online web cameru, kto je zvedavy ako to na plazi vyzera. Treba pockat cca 1 minutu , ta kamera sa otaca a ponuka niekolko zaberov.  www.go-thassos.gr/about-thassos/webcam

Jánoš
11:41, 16. 03. 2016

Jasne ze som to aj tak pochopil. :) V roku 2007 sme cestovali do GR cez jednu nemenovanu cestovku ktora sa specializuje na Grecko a robi autobusove zajazdy. Objednali sme si pobyt v Polichrone na Chalkidikach a po vybere individualnej dopravy sme cestovali autom. Kedze sme mali prijemnych susedov z BB a z PO, prislo nam vhod ze sme tam neboli sami :) Vtedy sme mali v GR aj bicykle, cestovali sme Peugeotom 308 SW len dvaja s manzelkou, zadne sedadla som vyhodil a zbalili sme si aj bicykle aj kopec veci.

Jánoš
12:21, 20. 03. 2016

JOKL - pokial si bol na Korfu a chystas sa tam aj tento rok - odkial a kam trajektom? z Igoumenitsa do Lefkimi?

jokl
20:14, 21. 03. 2016

Ahojte, uff to si ma zaskocil, ja som tam bol davno pred cca16 rokmi s  CK . Bola to nasa prva spolocna dovolenka, v tedy sme este potrebovali aj viza  do GR a este sa tam platilo drachmami.  To sme isli autobusom cez IT do Brindisi a z tadial trajektom cca 7 hodin. To bola teda dlha cesta :-) A bola to nasa zatial najkrajsia dovolenka pokial sme neprisli na Thassos. Takze tento krat tam ideme aj my a to do neznama, tiez to bude ine .... Vtedy sme toho ani vela nevideli, skuter sme mali pozicany iba jeden den, ano pojazdili sme, videli ..., fotili na film, takze ani tych fotiek neni tak vela ... Co som si zistil, su dve trasy z Igoumenisi do Kerkyry a potom co si spomenul Lefkimi. Zalezi kam ides, ak na juh, tak do je zbytocne ist do hl.mesta ... a ta druha moznost je aj lacnejsia. Beriem to tak, ze prideme do pristavu a uvidime :-) Ak budu trajekty chodit ako na Thassos, tak to bude parada.

jokl
20:30, 21. 03. 2016

.. este som nasiel peknu live kameru na Tahssose hotel Angelica pristav ...    

www.hotel-angelica.gr/thassos-hotel-angelica-live-streaming/

Jánoš
11:08, 22. 03. 2016

Uz som troska popatral a aj som napisal e-mail na ubytovanie kam ideme a teta mi odpisala, ze nove "cestovne poriadky" na trajekt z Igoumenitsa do Lefkimi na rok 2016 budu az niekedy v maji, tusim ze 15. maja. Pripajam link na stranku - http://www.lefkimmilines.gr/home/en

Chceme vyuzit tento trajekt, jednak z Lefkimi to mame na ubytovanie max. 15 km a jednak je to lacnejsie nez do hlavneho mesta.

Mato
21:57, 21. 04. 2016

Zdravím vás priatelia, minulý rok som vydal vo vlastnom náklade knižku Moje grécke ostrovy. Možno ju viacerí z vás už máte. Zostáva mi na sklade posledných cca 50 kusov, takže ak knižku ešte nemáte a máte záujem prečítať si viac o niektorom z ostrovov Naxos, Mykonos, Amorgos, Paros, Skiathos, Skopelos, Alonissos, Kefalonia a Karpathos, napíšte mi do správy alebo na adresu mjasso@consultant.com.

Mato

123 »

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.

Vytvoriť profil

Európske metropoly