Budapešť za jeden deň

napísal/a Double P · 09. 06. 2017 · zobrazení: 4341

Hneď ráno sme nasadli na vlak z Bratislavy a plní entuziazmu sme sa vybrali na jeden z našich zimných vyletov (našťastie bolo v ten deň "príjemných" 9 stupňov). Cesta bola síce dlhá, ale skrátil nám ju milý pán, ktorý nám rozprával o histórii Slovákov a Maďarov ;)
Neskôr to už bolo len o sledovaní okolitej prŕody a miest, kam by sme chceli ísť.Po dorazení na miesto nás ako prvé prekvapilo, že sme vystúpili priamo vo vnútri stanice ;)Po menších problémoch s orientáciou a nájdením správneho dopravného prostriedku sme sa konečne dostali do historickej časti mesta.
preštudovanie mapy, ktorá nám bola v konečnom dôsledku na nič.A tu je tá dôležitejšia mapka.Zdolali sme nekonečný počet schodov a dostali sme sa do vysnívaného historického centra, kde to už nie je problém, pretože je to pár uličiek, v ktorých sa každý jednoducho zorientuje a nájde si to pravé, od Rybárskej bašty, čo je moje obľúbené miesto s krásnym výhľadom, cez kráľovský palác až k akejsi synagóge. Celé nám to rvalo cca 3 hodky s tým, že sme neboli vo vnútri žiadneho múzea ani galérie, keďže sme na to nemali čas a chceli sme to viacmenej len prebehnuť a dostať sa k vianočným trhom, ktoré boli cieľom tohto výletu.

výhľad z bašty na mesto a parlament.

Zaujímavosťou je, že sa odkiaľkoľvek viete dostať dole do mesta, krvopotne po schodoch... ale môžete sa aj zviezť.

A z Kráľovského paláca môžete taktiež zíjsť takouto cestičkou ako sme to urobili aj my.

A popri rieke sme sa dostali až k Reťazovému mostu, kde sme mali malý vianočný zážitok v podobe polonahých otužilých bežcov.

na reťazovom moste so spätným pohľadom na palác

A konečne vytúžené trhy, ktoré boli dolova všade na každej väčšej ulici a námestí.


Ešte sme v tej zime čakali na rozsvietenie adventného okienka na budove radničnej cukrárne, avšak sme sa nedočkali a vymrznutý utekali na vlak, ktorý sme ale nestihli, a tak sme sa uchýlili do nákupného centra, ktoré sa našťastie nachádzalo neďaleko stanice a nakúpili sme domov maďarské cukríky :)

Čo by som dodala na záver je, že sa mi nepáčilo ako bolo toto mesto preplnené turistami a až prehnane bolo cítiť turizmus v uliciach. Teda zmenárne boli, doslova, na každom rohu.
Vyletík bol fajn a určite sa vrátime navštíviť aj iné miesta a hlavne v inom ročnom období.

Komentáre

Komentovať
MarkoRuman

pekný článok s peknými fotkami :)z výletu

Budapešť


Miesta a objekty