Ďen v Burgase

napísal/a Kajina · zobrazení: 3975

Jeden deň sme sa rozhodli trochu obzvláštniť - vybrali sme sa pozrieť do Burgasu. Prečítali sme si na internete, že autobusová doprava Primorsko - Burgas by mala byť na dostačujúcej úrovni, tak sme vyrazili ako sa hovorí na vlastnú päsť. Burgas je vzdialený zhruba 50km od Primorska, cesta trvala zhruba hodinu a lístok nás vyšiel po prepočte okolo 3€ na osobu.

Burgas je tretie najväčšie mesto Bulharska, počtom obyvateľov podobné Košiciam. Jeho centrum tvorí v podstate jedna hlavná ulica, ktorá Vás príjemne prekvapí, Burgas je pomerne pekné mesto, architektúrou možno trošku pripomínajúce Prahu. Hlavná ulička je lemovaná rôznymi obchodami, avšak trhy ako v Primorsku sme tu nenašli (údajne by niekde v meste mali byť...).

V úplnom centre Burgasu nájdete výrazný monument, ktorý je venovaný pravdepodobne nejakému vojvodcovi alebo panovníkovi, takou zaujímavosťou na ktorej sme sa dobre pobavili boli divoké mačky. Tie sa potulujú kade tade celým Burgasom, čo je na nich zaujímavé je niekedy sledovať ako sa mačka snaží uloviť čajku (ktorých je v centre tiež dosť) alebo iného vtáka.

Hlavný monument v Burgase

Ceny v Burgase sú rovnaké, prípadne o trochu nižšie ako v Primorsku.

V Burgase nájdete taktiež aj pláže, ktoré sú ale o dosť znečistenejšie ako v Primorsku, čo je spôsobené chemickým priemyslom, ktorý je v Burgase dominantným... Pár odvážlivcov sme ale videli sa aj kúpať.

V burgase sídli taktiež známe nákupné centrum, kde smeruje množstvo turistov, avšak je trochu ďalej od centra (dá sa tam dostať MHD) a my sme veľmi nemali náladu chodiť na nákupy, vybrali sme si radšej príjemnú prechádzku a túlanie sa uličkami Burgasu. Mesto si zaslúži venovať mu jeden deň. Čo nás trošku sklamalo, bolo to, že kostol sv. Cyrila a Metoda, ktorý je neďaleko spomínaného momunetu bol neprístupný kvôli rozbúranému okoliu.

Komentáre

Komentovať

z výletu

Bulharsko - PRIMORSKO 2013


ďalšie články od Kajina

Primorsko - veľmi príjemný oddych

Dovolenku sme odštartovali na parkovisku pri nákupnom centre Tesco v čítať ďalej22.2.2014 - Čína - Kampa - Karlov most

V sobotu bolo pekné počasie, tak sme namiesto zvyčajného varenia čítať ďalej


1.3.2014 Čína (opäť) - Petřín - Nerudova ulice

Ďalší víkend sme taktiež nechceli sedieť doma... Tak sme vyrazili čítať ďalej


Výlet na Karlštejn

Hrad Karlštejn ma už dlhšiu dobu lákal a konečne po čítať ďalej