Kempovanie v Poľsku

napísal/a Arfea · 11. 08. 2016 · zobrazení: 6034

Jazerá Čorštýnske (Czorsztyńskie) a Sromowske sú blízko slovenskej hranice, už v prvej dedine Sromowce Wyžne vedie cesta okolo Sromowskeho jazera. Naším cieľom však bolo omnoho väčšie a krajšie jazero Čorštýnske. Zrejme prvým prístupom k jazeru je plážZamajerz v Niedzici, kúsok za zámkom. Kempov je v okolí jazera množstvo, vyzerá to, že takéto dovolenky sú u Poliakov obľúbené. My sme mali namierené do dedinky Frydman.

Jazero z nášho kempu

Prístupová cesta do kempu je ešte pred dedinou, je to nenápadná odbočka, ale dobre označená. Cesta je rozbitá, (ale zvládlo ju aj naše Tico :)) keď sme sa už chceli vrátiť, že sme asi zle, našli sme drevený most(ík) cez potok a boli sme v kempe. Poľská pani nás poslala si nájsť miesto a aby sme sa potom prišli nahlásiť.

Náš kemphttp://www.przystanwodna.plnebola žiadna sláva, ale za tú cenu som ani nič iné nečakala. Mali sme tam toalety aj sprchy, bufet s hranolkami a tak, zahrali sme si aj pingpong (Monika to vybavila, aby som ju aj pochválila). Najlepšie boli vodné "rovery", požičali sme si 4-miestny za 20 zlotych na hodinu a aspoň trocha spoznali jazero, aj keď celé ho preskúmať by si vyžadovalo hodiny a hodiny. Voda v jazere bola naozaj vynikajúca, aj keď, samozrejme, zo začiatku studená. Podľa mňa sú jazerá na plávanie najlepšie - do teplého bazénového chlóru ma to vôbec neláka a v mori sa to príliš vlní. Noc bola dosť nepríjemná, čo spôsobili traja hluční, opití Slováci (ako inak). Chladné ráno nás vyhnalo zo stanu veľmi skoro. Nikto z nás sa veľmi nevyspal a nálada bola dosť na nič. V hustej hmle sme sa zbalili a vydali sa späť do Niedzice, pozrieť sa na zámok.

Náš kemp

Možností parkovať je v Niedzici kopa, ale všetko spoplatnené 4 zlotymi za hodinu. My sme si vopred na mape našli miestečko, ktoré je síce trošku ďalej, ale nie ďaleko. Keďže bolo asi 7 hodín ráno, s voľným miestom nebol problém. Obloha sa vyjasnila a slniečko nám dodalo energiu na spoznávanie Niedzice.

Malé parkovisko za kruháčom v Niedzici...a naše parkovanie (šofér je Monika)

Zámok Niedzica je veľmi pekný, otvorené majú už od deviatej. Ešte sme sa prešli po priehrade, ktorá oddeľuje Čorštýnske a Sromowske jazero, ale únava nás presvedčila vydať sa na dlhú cestu domov.

Komentáre

Komentovať

z výletu

Čorštýnske jazero


Miesta a objekty

ďalšie články užívateľa Arfea

Deň v Budapešti

Nočný vlak z Bukurešti dorazil do Budapešti ráno a mala čítať ďalej


O Plovdive

Plovdiv bude v roku 2019 európske hlavné mesto kultúry a čítať ďalej


Čo sa dialo v Paríží

Náš výlet v Paríži začal príletom na letisko Orly v čítať ďalej


Výstup na Tri koruny

Náš výstup na Tri ko'runy sa začal v dedine Sromowce čítať ďalej


O Sofii

Naučte sa azbuku alebo cestujte s niekým, kto ju ovláda. čítať ďalej