Lopar

napísal/a zagorova · zobrazení: 3436

Počas pobytu v Supetarskej Drage som jednoducho musela odbehnúť aj na Lopar a pozrieť sa na toľko ospevovanú Rajsku Plažu. Tak som jedného večera uhovorila manžela, nech sa tam so mnou vydá. Zaparkovali sme pred kempom San Marino, vošli sme si na recepciu zobrať mapky a plan Loparu, trocha sme sa prešli po pláži na opačný koniec a pobrali sme sa k autu. Pláž piesková, pre mna taký taliansky typ, niekoľko desiatok metrov a vody stále po členky. Pre nás plavcov a šnorchlovačov nie veľmi zábava.Kemp upravený pekne, aj karavany, stany, mobilhomy.

Oproti výhľad na Severný Velebit na pevninu, na ostrov Goli, kde bola počas II. svetovej vojny vaznica, aj som sa tam chcela vypraviť, ale mali sme málo času a nikto nemal záujem ísť so mnou. Tak možno niekedy inokedy, keď sa dostanem do oblasti Kvarner, lebo toto by ma zaujímalo.

Fotiek ostrova Goli mam neurekom, lebo sme sa plavili prenajatou loďkou okolo Loparu a Goli sme mali nadohľad. Tie priložím v albume z plavby.

V samotnom Lopare som nenašla nič svetoborne zaujímavé, jediné čo bolo úplne fantastické boli pláže, z pevniny neprístupné , iba pešo ale po nenormálnej túre, my sme sa k týmto plážam dostali na lodi. Na začiatku Loparu je supermarket, kde si pani pokladníčka myslela že pochádzam z Varaždína, vraj podľa prízvuku, tak sme sa na tom bavili,moje samoštúdium chorvátčiny sa mi vyplatilo.

Na opačnej strane Loparu, smerom k ostrovu Krk je trajektový prístav, kde pristávajú trajekty z Krku.

Lopar sme zobrali ako pekné miesto, ale neviem, či by sme sa tam vydali na dlhšiu dovolenku, ja potrebujem behať, tak nám ostrov veľmi nevyhovuje.

Komentáre

Komentovať

z výletu

Rab - Lopar - Rajska Plaža


Miesta a objekty

ďalšie články užívateľa zagorova

Výlet do Šibenika na Galiji

Po prvom týždni obdivovania pirátskej lode Galija z pláže sme čítať ďalej


Plitvické jazerá

Plitvické jazerá 30.6.2012 Pri návrate z dovolenky v Šibeniku sme čítať ďalej


TROGIR 2013

TrogirKto navštívi strednú časť Dalmácie, nemôže v nijakom prípade obísť čítať ďalej


Rab 2013

RAB – Mesto založili pri vstupe do zálivu Sveta Fumija čítať ďalej


Plitvické jazerá 17.5.2014 s Jankou a Monikou

Plitvice 17.5.2014 Výlet na Plitvické jazerá stál za každú sekundu čítať ďalej