ostrov Rab - Supetarska Draga

napísal/a zagorova · zobrazení: 2806

V auguste sme zabehli na ostrov Rab na 5 dní.

Bývali sme v časti Supetarska Draga, časť Dumiči. Pláže sme sme mali aj pred domom, aj za domom, ale nevystihuje to to, čo si ja predstavujem pod pojmom pláž. Ja by som to nazvala voda, alebo kotvisko pre loďky, ale nie pláž. V samotnej Supetarskej Drage nebolo nič zaujímavé, bolo pekné, ale nie prevratné. Niekoľko prírodných pekných úkazov ako pekný výhľad na more, alebo ponad ostrov až na Severný Velebit(aj to len z balkóna), smelé jašterice, rastúce granátové jablko na strome(čosa u nás nevidí)figy v záhrade, tie boli teda parádne,zaujímavé zvetrané kamene, dvoje potraviny, zeleninová tržnica s priam neskutočnými cenami, jedna informačná kancelária, 3-4 stanovištia požičovne člnov, a Slotova jachta na opačnej strane zálivu v prístave, inak velmi nebolo čo pozerať. Vydali sme sa do okolia, aj do Loparu, do Gonaru, do Rabu, na celodennú plavbu, a to bolo asi to, čo sa nám páčilo najviac – plavba loďkou do Loparu.

Na fotkách v albume vidíte moje ranné potulky, keď vačšina normálnych dovolenkárov spala, alebo aj cez deň v snahe nájsť niečo zaujímavé na tomto kúte ostrova, výhľady z balkónov na rozne strany , bývali sme v najužšom mieste poloostrovčeka, tak sme videli vodu na východ aj na západ.

Ak by som ešte niekedy v živote mala ísť na Rab, volila by som časť Gonar, sice tam už vonkoncom nič nebolo, iba reštaurácia na pláži a pár apartmánových domov, ale bol tam aspoň dobrý prístup na pieskovú pláž a úplný kľud a mier, z móla sa mohlo dať super skákať do vody, bolo veterno , tak sme neskúšali. Z Gonaru vidno až na ostrov Cres, z vrchného kopca medzi Dumiči a Gonarom priam ukážkové dovolenkové fotky, v pozadí more, ostrovy a palmy.

Fotky z Gonaru v samostatnom albume priložím

Komentáre

Komentovať

z výletu

Rab- Supetarska Draga


Miesta a objekty

ďalšie články užívateľa zagorova

Krk - moj novy objav užasneho miesta

Historické mesto a prístav Krk nájdete na juhozápadnom pobreží ostrova čítať ďalej


Pico El Teide

El Teide 28.1.2016 Nooo, TOP zažitok pre domasedov obecnych ako čítať ďalej


Puerto Colon - Las Americas-Los Cristianos

Puerto Colon – Las Americas – Los Cristianos Kedze je čítať ďalej


Šibenik - Solaris rezort

Odkedy sme objavili v roku 2011 rezort Solaris, tak sme čítať ďalej


Pevnosť sv. Nikole

Pevnosť sv. Nikole/ Nicholasa, Mikuláša/ v každom jazyku ináč. Jedného čítať ďalej