ostrov Zlarin

napísal/a zagorova · zobrazení: 2975

Naše potulky po ostrove Zlarin

V roku 2012 sme sa previezli trajektom na ostrov Zlarin, ale len sme pristáli v prístave a hneď sme aj pokračovali na ostrovy Kaprije a Žirje. Cestou naspať sme tiež postáli iba pár minút.

V roku 2013 som presvedčila moju milovanú neterku, že sa až tak loďky nemusí báť a vybrali sme sa na poldenný výlet na ostrov Zlarin, pretože sme sa naň deň čo deň pozerali z pláže, a ja tri roky za sebou. Tak som neodolala a přesvědčila som parťákov, nech sa tam vydáme. Objednali sme si miesta na loďke Tome zo Zablače, kapitán Tome nám cestou porozprával, že tam kde sú morskí ježkovia je zaručene čistá voda,že na žraloky je Jadran plytký, bezpečne nás doplavil aj cez mega vlnu okolo pevnosti sv. Nikole na Zlarin, tam nás vyklopil a my sme si šli po svojom, a on tiež, o pár hodín sa pre nás vrátil.

My sme si medzitým pozreli múzeum a obchodík na korály, kde miestny umelec opracovával korály, videli sme kopec krásnych suvenírov, zároveň aj múzeum spisovateľky Vesny Barun, vystavené kroje, dobové predmety, provu zo stroskotanej lode, rozne artefakty , je to veľmi pekne upravené múzeum.

Z múzea sme sa uličkami vydali do kostola, kde nás milá pani pustila aj dnu nasať atmosféru, tu sme videli okrem krásnej výzdoby kostola aj múmiu v sklenej truhle. Pred kostolom sme sa pri studni pofotili, trocha oddýchli, mestečko absolútne tiché, žiadne autá, iba vtáčiky a príroda.

Potom sme sa vydali do prístavu na pizzu, bola výborná, kedže tu bol signál wifi, tak poniektorí členovia výpravy zostali v pizzérii pri cole a telefóne.

My dievčatá sme chvíľu pošnorchlovali a okúpali sa, poobdivovali sme ďalekohľadom okolité ostrovy a Vodice a už prišiel pre nás kapitán Tome.

Dá sa tento výlet urobiť aj po svojej linke, trajektom Jadrolinije zo Šibenika ako sme šli prvý rok, kým sa trajekt otočí na ostrovoch Kaprije a Žirje, všetko to krásne stihnete.

Ozaj, na loďke Tome bolo sklené dno, veľa nebolo vidieť, ale deti sa tešili.

Fotky nájdete v albume

Komentáre

Komentovať

z výletu

Šibenik -ostrov Zlarin


Miesta a objekty

ďalšie články užívateľa zagorova

Plitvické jazerá 17.5.2014 s Jankou a Monikou

Plitvice 17.5.2014 Výlet na Plitvické jazerá stál za každú sekundu čítať ďalej


Pevnosť sv. Nikole

Pevnosť sv. Nikole/ Nicholasa, Mikuláša/ v každom jazyku ináč. Jedného čítať ďalej


Šibenik Aquapark Solaris 2013

Celý rok sme sledovali na internete, ako sa vyvinie situácia čítať ďalej


Primošten

Primošten Malebná zemědělská obec a významné letovisko v nejjižnější části čítať ďalej


Budapešť

Jedno krásne miesto, ktoré určite treba vidiet, spadla mi sanka čítať ďalej