Túrička zo Spišských Tomášoviec

napísal/a Arfea · 13. 08. 2016 · zobrazení: 5206

Náš prvý výletík v Raji sme chceli mať nie veľmi náročný. Monika to celé vymyslela a to veľmi dobre, lebo to bol krásny okruh. Spišské Tomášovce sú skvelým východiskom, za chvíľku sme už obdivovali Tomášovský výhľad. Problémom je dostať sa do samotných Tomášoviec. Po troch hodinách cesty vlakom do Spišskej Novej Vsi sme museli čakať dve hodiny na to, aby sme sa odviezli dve stanice. Možno by sa šlo lepšie autom, len sa potom nezľaknite, keď budete parkovať v rómskej "štvrti", aj keď vyzerá celkom bohato a usporiadane (tie domy sú strašný gýč :D).

Bageta z bufetu v Novej Vsi

Na Tomášovský výhľad treba ísť stále smerom do kopca - chýbajú tam značky, tak sme trocha zle odbočili - proste treba ísť stále hore. O výhľade netreba hovoriť, choďte si ho pozrieť. My sme pokračovali po žltej trase miernym zostupom, po veľmi peknom lese. Následne sme sa napojili na červenú trasu a dali sme sa doľava smerom na nejaký mlyn (Letanovskýý?), ktorý sme síce asi nenašli. Začínalo pršať, tak sme sa nezdržovali. Už sme boli dole pri Hornáde, prešli sme mostom a napojili sa na modrú značku. Tá je krásna, kľukatá, stále popri rieke a konečne sme našli aj stupačky - kovové mriežky zarazené v skale (nie prudké stúpanie, ako si myslela Monika :D). Musím priznať, že som sa dosť bála, lebo nám pršalo a skaly sa šmýkali. Ale mám dobrého fotografa.

V pohode...

Dostali sme sa na rázcestie pod Tomášovským výhľadom a čakal nás prudký výstup, ktorý sme museli zvládnuť do hodiny, ak sme nechceli čakať ďalšie dve na vlak. Napriek tomu som si dala pauzu (veď nepôjdem hladná), nech už to dopadne, ako chce, Výstup sme dali skvelým tempom a ostal čas aj na záverečné fotografie s pokusom zachytiť Tatry. Do Raja sa určite ešte vrátime, snáď dovtedy vylepšia tie vlaky ;)

Komentáre

Komentovať

z výletu

Slovenský raj po prvé


Miesta a objekty

ďalšie články užívateľa Arfea

O Plovdive

Plovdiv bude v roku 2019 európske hlavné mesto kultúry a čítať ďalej


Výstup na Tri koruny

Náš výstup na Tri ko'runy sa začal v dedine Sromowce čítať ďalej


Čo sa dialo v Paríží

Náš výlet v Paríži začal príletom na letisko Orly v čítať ďalej


Pár dní na cypre

Náš výlet sa začal v cyperskom meste Paphos čítať ďalej


O Sofii

Naučte sa azbuku alebo cestujte s niekým, kto ju ovláda. čítať ďalej