téma: Bulharsko - pytajte sa co chcete

Pridať odpoveď
12 »
Gitanes232
00:37, 03. 06. 2017

Ciste len ak by sa chcel niekto opytat na cokolvek ohladom Bulharska (aj vnutrozemia). Myslim, ze mozem poskytnut celkom kvalifikovane odpovedi. (Nepytajte sa ma prosim, ake bude pocasie na niektorom mieste Bulharska o dva mesiace - to fakt neviem)


Mikul
13:01, 18. 06. 2017

Mna by zaujimalo vnutrostatne cestovanie autobusom napr. Z Obzotu na Slnecne pobrezie, alebo do Sozopolu a pod. Kolko asi stoja listky, a ci s tym nieje problem


Magnetka
11:45, 21. 06. 2017

Ahoj. V lete cestujeme autom na dovolenku do Bulharska. Po iné roky sme chodili cez Srbsko, ale vraj sa tam dlho čaká na hranici a treba tam pas. Nestačí občiansky ako to bolo v minulosti? A kade je lepšie ísť, cez Srbsko alebo Rumunsko? Ideme na slnečné pobrežie. Ďakujem.


Gitanes232
15:01, 28. 06. 2017

@Magnetka - Cestovny pas na cestu cez Srbsko 100% netreba a da sa ist len s obcianskym preukazom - tu sa nic nezmenilo, naposledy som cestoval pred mesiacom. S cakanim na hranici je to zlozite, niekedy je prazdna a niekedy sa caka - ja sa snazim vzdy cestovat tak, aby som cez hranicu isiel niekedy v tyzdni a nie pocas vikendu, ale tak to nie je vzdy mozne. Co sa tyka cestovania, chodim zasadne cez Srbsko - pre mna je to kratsie aj vzdialenostou aj casovo (chodim trasu Plovdiv - Bratislava- Plovdiv). Osobne by som teda odporucil Srbsko, podla mna je to pohodlnejsia cesta - cely cas okrem nejakych 120 km medzi Nisom a Sofiou sa ide po dialnici, kedze v Bulharsku je uz dialnica dostavana az po pobrezie. 


Gitanes232
15:38, 28. 06. 2017

@Mikul - vnutrostatna autobusova doprava je v Bulharsku vseobecne v pohode, busy su vacsinou klimatizovane. Listky sa kupuju bud u vodica, alebo na stanici, vacsinou vsak u vodica (pripadne tam je na niektorych linkach osoba priamo v autobuse, ktora predava listky). Spojenie z Obzoru na Slnecne pobrezie je v pohode - autobusy su tam priblizne kazdu polhodinu (vacsina z nich je trasa Varna - Burgas, pripadne Varna - nejake ine mesto). Trasa Obzor - Sozopol je zlozitejsia - tam priame spojenia nie su. Da sa ist z Obzoru do Burgasu a potom z Burgasu do Sozopolu - autobusy na trase Burgas - Sozopol su velmi caste - zase priblizne kazdu polhodinku. Co sa tyka cien:

Trasa Obzor - Slnecne pobrezie: tu by cena listku mala byt max 7 leva v jednom smere. 

Trasa Obzor - Sozopol - cena listku Obzor - Burgas by malа byt od 8 do 12 leva (su tam rozne spolocnosti)  a cena listku Burgas - Sozopol by mala byt okolo 5 leva.

Miesto klasickeho autobusu sa na niekorej z tras moze vyskytnut mikrobus, co je menej pohodlne vacsinou, ale da sa to v pohode zvladnut. 


Cawo
15:01, 25. 07. 2017
Nejde niekto do bulharska okolo 10 august

tajfun
21:13, 30. 07. 2017
Cawo, ... chystám sa do Bulharska autom cca okolo 5 - 6 augusta na 10 noci. Hľadám nejaké ubytko cca 200-400 metrov od pláže

Cawo
14:15, 31. 07. 2017

Ja idem 9 az 10 agusta autom do Bulharska chcem ist cez Srbsko..pasy iba Detom treba chodievam do Nesebaru uz 12 rokov...nechodievam do Hotelov ale k domacim ...cena 15 leva ...na noc deti neplatia cize pecka......


tajfun
18:23, 31. 07. 2017
Cawo, ... vieš poradiť nejaké ubytovanie 2 dospelí a 3 deti 9r. 6r. 3r.

Cawo
23:18, 31. 07. 2017

Zajtra ti poslem nejake telefonne cisla ...si mozes obvolat...



12 »


Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás





1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.