téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
Miro137
17:56, 07. 07. 2020

Inak dik za všetky informácie, prečítal som skoro všetko a preto som cítil potrebu napísať. Veľa info mi pomohlo. V Grécku sme prvý krát, doteraz len Chorvátsko, čierna Hora a Albánsko. Samo že autom. 


marcelkuchta
18:40, 07. 07. 2020

Tak tiez dakujeme za skusenost, urcite to tam mate super a kam ste sli na thassos? Ja tiez zatial nerusim mam v plane bud chalkidiki alebo thassos . Super informacie si dal takze cesta pohoda a hlavne ze nic z toho zatial na bulharsko greckej hranici nerobia , ked len to co si opisal je to ok. Tak este raz dik mi budeme vyrazat z kosic v auguste. 


rafto
22:46, 07. 07. 2020

Dnes davali v spravach ze na hranici kulata , bulharsko grecko sa caka aj 5 hodin 


Jánoš
07:43, 08. 07. 2020

Miro137 - vdaka za info, vitaj medzi "grekmi" :) Verim, ze aj napriek situacii, ktora teraz vo svete panuje si Grecko zamilujes a uz to bude tvoj osud :)

Uzi si to tam, mas k dispozicii auto, Thassos je malicky, obehajte co najviac. Mysli, ze ze tu mam niekde nejake info a fotky z Thassosu v roku 2014 - https://www.somturista.sk/fotoalbum/dovolenka-2014-thassos-gr-ohrid-mkd-106

Ja mam do odchodu 18 dni, troska som nervozny najma z toho, co sa prave deje v Srbsku. Dufam, ze ani madari ani bulhari nezavru ich spolocne hranice a ze naopak S-MKD/GR sa hranice otvoria... :(

Ak mozes, daj sem, prosim, link na ubytko, kde ste prespavali v BG :) Samozrejme prosba o info o ubytku v BG plati pre vsetkych, ktori ste cestou v Bulharsku prespavali niekde poblizku trasy.


Miro137
08:59, 08. 07. 2020

V BG sme spali v Sofii. Úbytkom som si za jednal až na mieste cez Boking. Je tam veľa slušných hotelov. Cca 45E za noc pre dvoch s raňajkami. Hotel Búda Pest. Je to skoro centrum. Mimo nájdeš aj za 25-30E.


Jánoš
09:14, 08. 07. 2020

Vdaka, uz som pozeral aj na Bookingu. Cestujeme (snad) dve rodiny, nasiel som dokopy pre 2 dospelych a 2 dospelych s dvoma detmi (izba + apartman) ubytko za 47 EUR s moznostou storna jeden den pred prichodom. Nie je to asi ziadna hitparada, no na prespanie na jednu noc pri tranzite staci :)

https://www.booking.com/hotel/bg/elite-spetema.sk.html?aid=376397;sid=c947aad7561fd074f79b506a1e33c987;srpvid=513f32cb7c0a02e2&&checkin=2020-07-26&checkout=2020-07-27 


mmm
10:10, 08. 07. 2020

Ahojte, čitam, že Miro 137 spal v Sofii. To znamená, že po návrate musí ísť do karantény. Neviete niekto čas do ktorého musíte pre tranzitovať  BG resp. SRB, aby ste potom, po návrate nemuseli ísť do karantény

A ešte jedná otázočka, ktorú som tu už dávnejšie písal, ale ostala bez odpovede.

Ahojte, nevie niekto či sú v BG otvorené pre nás aj iné prechody ako SRB/BG Gradina/Kalotina a BG/GR Kulata-Promachonas? Neviem si to predstaviť v sezóne, keď tadiaľ pôjdu všetci SRB+Turci.  Ja som niekoľko krát šiel aj inými prechodmi a bolo to vcelku o.k., ale niekde som čítal, že cez koronu sú pre nás otvorené len tieto dva.Už teraz keď pozerám web cam z Gradiny je tam pekná rada.

dík

Dík


eldegor
11:38, 08. 07. 2020

Ahoj,

myslim si, ze tranzit cez BG je do 8 hodin. 

Srbi teraz asi nepojdu lebo maju zakazane ist do Grecka od 6.jula. :)


Miro137
11:48, 08. 07. 2020

Išiel som Gradine - 3 minúty, Kulata - 10 min. aj s testom. Asi som mal šťastie. BG je momentálne zas bezpečná krajina. Takže žiadna karanténa. A určite nebudem pri návrate do SR na hranici vykrikovať, že som spal pred týždňom v Sofii. Netreba robiť z toho drámu. Predovšetkým si dávať pozor sám na seba a používať zdravý rozum. Ale taká hygiena ako bola v hotely v Sofii , tak všetka česť. Starajú sa super. To isté aj v GR. Skôr to chytiš niekde v obchoďaku v SR ako tu. Dúfam a verím. Ale už končím, lebo mám už pred sebou mojito. Na zdravie. 


marcelkuchta
12:11, 08. 07. 2020

Dakujeme vsetci za nove a dolezite informacie ,presne tak ze skor to chytis u nas alebo v madarsku na preplnenych kupaliskach. 





Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás





1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.