téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
marcelkuchta
18:40, 07. 07. 2020

Tak tiez dakujeme za skusenost, urcite to tam mate super a kam ste sli na thassos? Ja tiez zatial nerusim mam v plane bud chalkidiki alebo thassos . Super informacie si dal takze cesta pohoda a hlavne ze nic z toho zatial na bulharsko greckej hranici nerobia , ked len to co si opisal je to ok. Tak este raz dik mi budeme vyrazat z kosic v auguste. 

rafto
22:46, 07. 07. 2020

Dnes davali v spravach ze na hranici kulata , bulharsko grecko sa caka aj 5 hodin 

Jánoš
07:43, 08. 07. 2020

Miro137 - vdaka za info, vitaj medzi "grekmi" :) Verim, ze aj napriek situacii, ktora teraz vo svete panuje si Grecko zamilujes a uz to bude tvoj osud :)

Uzi si to tam, mas k dispozicii auto, Thassos je malicky, obehajte co najviac. Mysli, ze ze tu mam niekde nejake info a fotky z Thassosu v roku 2014 - https://www.somturista.sk/fotoalbum/dovolenka-2014-thassos-gr-ohrid-mkd-106

Ja mam do odchodu 18 dni, troska som nervozny najma z toho, co sa prave deje v Srbsku. Dufam, ze ani madari ani bulhari nezavru ich spolocne hranice a ze naopak S-MKD/GR sa hranice otvoria... :(

Ak mozes, daj sem, prosim, link na ubytko, kde ste prespavali v BG :) Samozrejme prosba o info o ubytku v BG plati pre vsetkych, ktori ste cestou v Bulharsku prespavali niekde poblizku trasy.

Miro137
08:59, 08. 07. 2020

V BG sme spali v Sofii. Úbytkom som si za jednal až na mieste cez Boking. Je tam veľa slušných hotelov. Cca 45E za noc pre dvoch s raňajkami. Hotel Búda Pest. Je to skoro centrum. Mimo nájdeš aj za 25-30E.

Jánoš
09:14, 08. 07. 2020

Vdaka, uz som pozeral aj na Bookingu. Cestujeme (snad) dve rodiny, nasiel som dokopy pre 2 dospelych a 2 dospelych s dvoma detmi (izba + apartman) ubytko za 47 EUR s moznostou storna jeden den pred prichodom. Nie je to asi ziadna hitparada, no na prespanie na jednu noc pri tranzite staci :)

https://www.booking.com/hotel/bg/elite-spetema.sk.html?aid=376397;sid=c947aad7561fd074f79b506a1e33c987;srpvid=513f32cb7c0a02e2&&checkin=2020-07-26&checkout=2020-07-27 

mmm
10:10, 08. 07. 2020

Ahojte, čitam, že Miro 137 spal v Sofii. To znamená, že po návrate musí ísť do karantény. Neviete niekto čas do ktorého musíte pre tranzitovať  BG resp. SRB, aby ste potom, po návrate nemuseli ísť do karantény

A ešte jedná otázočka, ktorú som tu už dávnejšie písal, ale ostala bez odpovede.

Ahojte, nevie niekto či sú v BG otvorené pre nás aj iné prechody ako SRB/BG Gradina/Kalotina a BG/GR Kulata-Promachonas? Neviem si to predstaviť v sezóne, keď tadiaľ pôjdu všetci SRB+Turci.  Ja som niekoľko krát šiel aj inými prechodmi a bolo to vcelku o.k., ale niekde som čítal, že cez koronu sú pre nás otvorené len tieto dva.Už teraz keď pozerám web cam z Gradiny je tam pekná rada.

dík

Dík

eldegor
11:38, 08. 07. 2020

Ahoj,

myslim si, ze tranzit cez BG je do 8 hodin. 

Srbi teraz asi nepojdu lebo maju zakazane ist do Grecka od 6.jula. :)

Miro137
11:48, 08. 07. 2020

Išiel som Gradine - 3 minúty, Kulata - 10 min. aj s testom. Asi som mal šťastie. BG je momentálne zas bezpečná krajina. Takže žiadna karanténa. A určite nebudem pri návrate do SR na hranici vykrikovať, že som spal pred týždňom v Sofii. Netreba robiť z toho drámu. Predovšetkým si dávať pozor sám na seba a používať zdravý rozum. Ale taká hygiena ako bola v hotely v Sofii , tak všetka česť. Starajú sa super. To isté aj v GR. Skôr to chytiš niekde v obchoďaku v SR ako tu. Dúfam a verím. Ale už končím, lebo mám už pred sebou mojito. Na zdravie. 

marcelkuchta
12:11, 08. 07. 2020

Dakujeme vsetci za nove a dolezite informacie ,presne tak ze skor to chytis u nas alebo v madarsku na preplnenych kupaliskach. 

mmm
12:20, 08. 07. 2020

Miro dík za info, jasne, že nebudeš vykrikovať, že si spal v BG, ale niekto tu písal, že RUVZ odporúča zdokladovať napr. cez telefon, že si ten čas neprekročil, že to môžu cez operátora kontrolovať. Preto som sa pýtal. Ak by to fakt preverovali, tak je problém a radšej by som sa dal otestovať po príchode, ale keď píšeš, že BG je už znovu bezpečná, tak je to bezpredmetné. S tou nákazou máš pravdu, skôr to chytíš v SVK, ako v GR

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.