téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
Jánoš
21:57, 01. 07. 2016

Nadviazem na ceny benzinu v GR - od 1,40 € vyssie :)

Tak po prenocovani a ranajkach sme sa hned zastavili v pneuservise v Prilepe . Moderny super vybaveny, ani u nas sa taky nevidi. Mal som pocit, ze nemam dobre vyvazene kolesa (vdaka kolegovia v MI) a tak som to chcel dat skontrolovat. Kym sme si dali kavu a mineralky tak to mali hotove- vsetky styri alu disky prevazene a cena 800 MKD, to je cca 13 €. Auticko ide jak po kolajniciach a to som ho na dialnici pritlacil aj 150 aby sme stihli trajekt. Na nejakej okreske kde bola 70 ma zastavili GR policajti, priznam sa, nebolo mi vsetko jedno ked mi vzal vsetky papiere a poslal ma do auta. No chvalabohu vysvitlo ze su tam kvoli migrantom a vsetko bolo OK. V Grecku je vidno ovela viac policajtov ako po ine roky, davajte si bacha. Za dialnice v GR som do Igoumenitsy cez asi 33 tunelov :) platil asi 3x 2,4 €.

Trajekt sme teda stihli tak, ze uz odchadzal, ako posledne auto som nacuval a dvihli vrata :) Proste LTT, na dalsi by sme cakali 2 hodiny. Za auto plus nas dvoch sme platili cca 40,40 €. Frappe na trajekte stalo 1,5 €. Plavba trvala asi hodinu a z pristavu na ubytko sme to mali 9 km. Ked som pri cenach, boli sme skusit aj more a v taverne na plazi sme si dali veceru. Za slusnu porciu gyrosu a grilovane sardinky oboje s oblohou a hranolkami, s 2x capovanym Mythosom a predjedlom a melonom zdarma sme platili s tringeltom 20 €. :)

Sme vo Vitalades, je to tu sprepacenim taka pr...l sveta, no klud a pohoda, na plaz Gardenos peso 3 minuty. Vyskusane :) More tu je take menej kludne, su tu vlnky a dost tu fuka vietor. Zajtra este skusime tu a keby ten vietor tu bol furt tak pojdeme najst nieco menej veterne. Chceme sa zastavit aj v nejakom vacsom supermarkete a doplnit zasoby. Taky miniobchod mame aj tu za rohom.

Prikladam fotku z trajektu, kde "posledni budu prvi" :) - moje posledne nalodene auto bolo prve pri vyjazde, fotku mapky pristavu kde ma stanovisko "nas trajekt" (cerveny bod) a fotku "cestovneho poriadku trajektu" z Igoumenitsa do Lefkimmi (druhy stlpec) pre pripad, zeby niekto potreboval. Neskor pridam dalsie info pripadne zodpoviem na otazky :) Zatial tolko NEWS :)

Emka
15:07, 02. 07. 2016

Jánoš, prajem Vám krásnu dovolenku... Užite si to... ☺

Jánoš
15:26, 02. 07. 2016

EMKA, dakujem krasne :) Janko

jokl
21:30, 02. 07. 2016

Caute, aj my sme dorazili na korfu. Ťažko sa mi píše, som na tablete  môjho syna a neni to pc a je to veľmi komplikované. Cesta bola Ok, ale veľmi dlhá, po roku aj zabudnem ako je to ďaleko :-) všetky prechody sme mali cca 20-30 min aj prechod rozske-horgos, my sme nestihali prejsť bracki-vinogrady v čase do 19 tej hod.. Začiatok BA 15.00, Hu-Srb 19.15 . Viac popíšem keď sa vrátime, lebo takto je to ozaj komplikované  - ten tablet si robí čo chce :-) 

Laco
21:33, 13. 07. 2016

Jánoš,vzhľadom na to,že píšete o pneuservise v Prilepe,predpokladám,že ste to vzali v Gradsku doprava na Prilep,Bitolu a do GR vošli v Niki.Chceli ste pozerať krajinu,alebo ste predpokladali menšie zdržanie ako v Gevgelija-Evzoni? Tento rok idem v septembri do Pargy a tiež uvažujem o tejto trase.Môžete v krátkosti porovnať tieto trasy?

Jánoš
06:45, 15. 07. 2016

LACO, sorry za neskorsiu odpoved, akurat sme cestovali domov. Prilep preto, ze sme cestou do GR prespavali prave v Prilepe. Ano, ako pises, prechadzali sme cez priechod Nikki a potom sa v GR napojili na dialnicu do Igoumenitsy.

Vsetkym prianie stastnej cesty a pobytu uz z domu, tento rok to uz mame za sebou :( takze ak vas nieco zaujima, rad odpoviem.

Neskor pridam par riadkov a fotiek do sekcie VYLETY

Laco
14:30, 15. 07. 2016

Jánoš prajem všetko dobré po dovolenke a chcem poprosiť o názor vzhľadom na Vaše prespatie v Prilepe,či by ste šiel touto cestou (Prilep,Bitola,Niki) aj keby ste nespal v Prilepe.Ja som bol doteraz vždy na Chalkidiki,alebo Nei Pori a vždy som na MK-GR hranici čakal cez hodinu.Predpokladám v Niki rýchlejšie odbavenie,ale zlé cesty na MK vidieku.Dovolil som si požiadať o názor,pretože dosť ľudí chodí na Lefkádu,Korfu,atd.,možno sa im info tiež hodí.

Emka
11:15, 17. 07. 2016

Janko, vitajte doma.... ☺ Pridáte nejaké info z cesty?Napríklad, ako to vyzerá na hraničných prechodoch, hlavne Horgoš - Roszke... Ako sa pohybujú ceny PHM? My ideme 5.8. z Levíc do Nei Pori... Prajem pekný deň...☺

slk
10:04, 18. 07. 2016

EMKA. Doporucujem sledovat diskusne forum na Recko-autem.cz. Su tam najaktualnejsie informacie pre cestovatelov ohladne cesty autom do Grecka.
http://diskuze.recko-autem.cz/

skuter
13:16, 20. 07. 2016

Nazdar vsetci "greci", aj my tento rok 1x chceme ochutnat grecko, nakolko chorvatsko mi prestava byt sympaticke. Do chorvatska na konci augusta som isiel na blind - to sme boli 2 dospeli a 3 deti (10,7,4). Ubytovanie sme nasli celkom v pohode. Teraz sa chcem spytat ci ist na blind aj do grecka tiez okolo 20 augusta. Nasa rodinka je o jedneho vacsia - teda 2 dospeli a 4 deti (14,10,7,3) a kde by ste odporucili ist. Mna to taha na chalkidiki - polichrono, pefkochori ... Ale nemusi byt. Potesi aj tip na ubytovanie ak by niekto mal. Dakujem

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.