téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
Jánoš
13:02, 07. 11. 2016

asi som to zle napisal - my pri rezervovani pozerame po ubytku, kde nemusis rezervaciu zarucit kreditnou kartou. Samozrejme platbu ti vopred nestiahnu ziadnu, pokial tam mas tak uvedene a pokial je zrusenie rezervacie zdarma, co aj vo vacsine pripadov je tak. No moze sa stat, ze ubytovanie vopred autorizuje kartu a na chvilu blokne urcitu sumu co ja osobne nemam rad :)

rik777
18:08, 07. 11. 2016

Ano s tym súhlasim 

Jánoš
08:39, 01. 12. 2016

Ešte nám ani poriadne nezačala zima a poniektorí z nás už nielen snívaju o budúcej letnej dovolenke v Grécku. Keďže chcenie je matkou cieľa, my sme si už niečo na leto zarezervovali radšej včas a dopredu. Budúci rok, pokiaľ to všetko dopadne OK, by to mal byť ostrov Zakynthos, stredisko Alikanas niekedy uprostred júla 2017. Chceme navštíviť ďalší z Iónskych ostrovov na západe GR. Lefkádu a Korfu sme už absolvovali, nasleduje Zakynthos a Kefalonia bude nabudúce :)

Samozrejme tak ako vždy hľadám informácie ktoré by pomohli nielen mne ale všetkým čo sa tu zastavíte a podarilo sa mi objaviť veľmi dobrú stránku, aj keď je v srbštine. Translator si poradí aj s tým :)

Podľa mojích skúseností v posledných rokoch pribudlo v GR najmä veľmi veľa Srbov a asi nie každý by chcel byť vedľa nich ubytovaný či ležať na vedľajšom lehátku kvôli ich temperamentu a balkánskej mentalite s ktorou "vychovávajú" aj svoje deti :) 

Autori stránok, na ktoré prikladám spomínaný odkaz, pravdepodobne Grécku podľahli rovnako ako my a na ich webe nájdete naozaj veľa užitočných informácií vrátane popisu cesty, poplatkov za diaľnice, ponúk ubytovania, cien a cestovných poriadkov trajektov na ostrovy a mnoho ďalších informácií ktoré priebežne aktualizujú.

odkaz na "mojegrecko.com" - http://www.mojagrcka.com/

tinaki1275
14:55, 05. 12. 2016

ahoj poprosim je tu niekde  komplet  opisana cela cesta  zo Slovenska do Grecka? nech neluskam 14 stran ?:-D a ma niekto skusenost s touto cestou v zime? Ja zijem  trvalo na Krete,a vzdy sme  na Svk lietali ale tentokrat si vratime autom ,kotre sme kupili, tak nech viem co ma caka.. uricte nechceme ist dvoma trajektami (jednemu sa nevyhenme tak ci tak :-D  -z aten na Kretu ) teda nie cez taliansko ..      

Jánoš
09:11, 06. 12. 2016

Neviem ci sme tu niekde zavesili presny popis so vsetkymi informaciami ktore prave ty hladas - uz si veru nespominam... skor si myslim, ze tie prispevky sa doplnaju, co nie je v jednom najdes v druhom, viac pravdepodobne bude, ze niektore informacie su tu napisane niekde aj dvakrat...  

laci
11:54, 12. 12. 2016

Dlho som tu nebol, my sme nakoniec nikde neboli. 15.8. sme sa sťahovali z bytu do domu čo bolo časovo náročné a nechceli sme nechať syna v novom obidlí samého a mali sme kopu roboty.

Ale 2017 by už ... .

Jánoš
08:32, 13. 12. 2016

Laci, vitaj :) No niečo podobné ako ty som zažil minulý rok (2015), jak cez kopírak, no nevydalo ani časovo aj financie sme museli použiť tam, kde to bolo viac treba a tak som cestoval len virtuálne.

Napokon to zbehlo raz dva a po roku greckej abstinencie sme v lete boli na Korfu a budúci rok (2017) som nám zatiaľ zarezervoval Zakynthos. Tak ako vravíš, už aby bolo leto a aby všetko vyšlo jak má - nám ešte ostáva cca 220 dní, brrrrrrrr  :(

laci
13:58, 21. 02. 2017

Nazdar všetci. 

Tak už máme rezervovaný pobyt v našom obľúbenom Stavrose od 23.08.2017 do 05.09.2017 . Dúfam, že ho nič nezmarí, nakoľko minulý rok sme neboli ako som už písal a naším kostiam a nie len im to poriadne chýba. Vyrážať by som chcel 22.8.2017 cca o 23:00h.  Cesta tak ako v minulosti.

Kedže ideme až koncom augusta čakám na Vaše postrehy z cesty do Grécka

Michalko
08:49, 04. 03. 2017

Ahojte všetci. Precital som celych 14 strán. Ďakujem za cenné informácie. Ja odchádzam na Thassos v nedelu 4.6. Ak by sa niekto pridal, aj keď dovolenkuje inde, po Thessaloniky môžeme ist spolu. Budem rad. SK-Štúrovo-Ostrihom-Srbsko-MKD-GR

laci
07:17, 06. 03. 2017

Ahoj, Michalko, teším sa na postrehy - info z cesty

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.