téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
Domino
13:45, 01. 05. 2017

Aku navigaciu (predpokladam v mobile) pouzivate? Offline napr. Sygic, alebo online google maps, waze ....?

Jánoš
21:00, 01. 05. 2017

Domino, niekde vo vlakne to najdes, len treba najskor citat a potom pisat :) Ale OK, jak moj menovec Janos Komensky vravel - opakovanie je matka mudrosti :)

Navigaciu pouzivam Sygic v iPhone a mam aj staru navigaciu MIO do ktorej som si natiahol iGO PRIMO a pred sezonou vzdy zaktualizujem mapy a POI. Na nete si vies stiahnut do mobilu ci tabletu kopec map a regionalnych navigacii pre Grecko vratane cestovnych sprievodcov, len vacsinou v anglictine. Priklanam sa k offline navigaciam, Srbsko a Fyrom by ta datovo zozrali :)

Co sa tyka poistenia - zalezi na tom ci mas na aute havarijne, ak nie, potom by som si ho urcite pripoistil plus asistencne sluzby. V kazdom pripade nezabudni zelenu kartu k PZP, Macedonci (FYROM) to kontroluju a ak ju nemas ci jej konci platnost tak si budes musiet kupit tam od nich :) No a co sa tyka poistenia osob, tak urcite cestovne a urazove, atd. Ja mam poistenie ku kreditke American Express a plne mi rozsahom postacuje - su tam limity ako na komercnom poisteni.

... v pohode si prelistuj to, co tu je popisane a samozrejme, ak budes este nieco potrebovat, urcite ti tu niekto z nas poradi :)

slk
11:29, 07. 05. 2017

Domino

K tej navigacii ako spominal uz Janos, pouzivam externu navigaciu a Aliexpress-u a v nej IGO Primo + najnovsie mapy HERE. Taktiez mam v mobile (android) aplikaciu HERE WeGo so stiahnutymi offline mapami pre potrebne staty. Je free s naozaj kvalitnym pokrytim v mapach. Odporucam.

K tomu poisteniu. Bud teda havarijne alebo ako spominal Janos dokupit asistence sluzby na termin cesty. Cestovne poriesis cez net vyberom pre teba najoptimalnejsieho. Na nete je vela porovnavacich webov pre vyber cestovneho poistenia.

laci
14:01, 12. 05. 2017

Ja používam Sygic v samsung galaxy tab 7 , hmm a poistenie auta bezné PZP, osoby sme boli vždy poistení na termín dovolenky na čo sa len dá a vyšlo to neiečo cez 1,40 € na odobu a deň. Ale nad poistkou auta sa vážne zamyslím

Jánoš
19:41, 19. 05. 2017

práve dnes som zistil, že už asi najmenej týždeň sú k dispozícii nové mapové podklady a pomocné súbory (budovy, poi, atď.) pre navigáciu iGo a majú označenie iGO R3 HERE 2017.Q1 alebo iGo R3 NAVTEQ 2016.Q4.

:) Keďže sa pravdepodobne jedná o warez, žiadny link tu neuverejním, s tým si musí s pomocou uja Google poradiť každý sám a ideálne je zakúpiť si od vydávateľa oficiálne, originálne mapy do vašej navigácie :)

slk
13:08, 21. 05. 2017

Len pre info :) Najnovie mapove podklady pre iGO su len pod oznaceni HERE 2017.Q1, kedze NAVTEQ od r.2012 funguje uz len pod znackou HERE. Popripadne je mozne stiahnut mapove podklady pre iGO od alternativneho dodavatela a to TomTom a  to vo verzii 2016.12.

Jánoš
15:09, 21. 05. 2017

:) suhlasim, najnovsie su HERE 2017.Q1 tak ako som pisal, no su k dispozicii aj "nove" mapy aj vo verzii NAVTEQ 2016.Q4 :) - teda aspon su k dispozicii na stiahnutie :) Existuju, tak ako tvrdi SLK aj mapy aj pre TOM-TOM s oznacenim 2016.12 :)

Cela ta historia okolo map je asi zlozitejsie, pretoze naozaj ako pise  SLK, minulost HERE je povodne Navteq a hlavne NOKIA, ktora v roku 2008 kupila práve spolocnost Navteq :)  Podla informacii ktore mam, v sucasnosti mapy HERE patria skupine nemeckych vyrobcov aut (Audi, BMW, Mercedes), ktorym ju NOKIA predala za cca polovicu toho co za nu povodne dala :)

V kazdom pripade je dolezite aby ste vo vasom zariadeni mali aplikaciu iGo, ktora podporuje funkcionalitu map oznacenych ako R3 :)

Celkom dobry clanok, asi rok stary, kde je porovnanie map, aj ked len pre iPhone, je na tomto linku: https://iphonedoplnky.eu/blog/17_velke-porovnanie-mapovych-aplikacii-pre-iphone.html

Jánoš
22:37, 21. 05. 2017

zaujímavý odkaz: http://www.highwaymaps.eu/ - po rozkliknutí konkrétnej krajiny nájdeš napríklad aj informácie o diaľniciach a poplatkoch. Je to v angličtine, ak potrebuješ, použi prekladač, napr. Google Translator.

martina77
10:42, 24. 05. 2017

Chcem sa opýtať ako je to s cestovnými dokladmi na cestu do Grécka.Ideme tento rok prvý krát,pasy nám akurát končia platnosť,obídeme cez Srbsko a Macedonsko aj s občianskym preukazom.Čitala som na stránkach Ministerstva zahraničných vecí,že áno ale skutočnosť môže byť iná.Možno to aj bolo niekde písané,ale nestíham všetko čítať a ďakujem vopred za radu.

laci
13:41, 24. 05. 2017

martina77

prečítaj si aspoň 16 stranu, Jánoš sa o tom veľa rozpísal

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.