téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
rik777
14:32, 10. 05. 2018

Henry sk- Tankovať v Macedónsku sa neboj nafta je tam kvalitna , ale netankuj bio naftu. Samozrejme tankovat na kvalitných čerpacích staniciach napr. Makpetrol , Lukoil. Ja tankujem iba na Makpetrol platba bez problemov kartou , nafta je kvalitna vzdy nadrz do plna +bandaska .  


henry_sk
16:54, 10. 05. 2018

rik777 - no skúsim načasovať tankovanie v MK, ale ťahať bandasku na naftu do kufra určite nie ....

Stačí netankovať v GR a vydá mi to tankovať až cestou naspäť znova v MK.


rik777
21:12, 10. 05. 2018

Henry - jasne bandasku uz nevozim ani ja . To bol len priklad ako sme to v minulosti riešili v Macedónsku.


VITO PO
09:46, 11. 05. 2018

henry : ak máš obavy o kvalitu nafty, prihoď si do kufra jedno balenie VIFu alebo podobného aditíva a aplikuj pri každom tankovaní, kľudne aj viac ako odporúča výrobca. Pri dlhej trasy jednak prečistíš palivový systém, jednak by si mal mať nižšiu spotrebu, takže win-win situácia. :)


petpov
21:48, 22. 05. 2018

Ahojte. Kto ide toho roku cez Dojran? Rozmýšlam že kade....ked je už postavený ten nový úsek dialnice. Asi nebudem riskovať a pôjdem po starej ceste :)


Nera738
23:51, 26. 05. 2018

No, ja idem na thassos takže možno pôjdeme tade. Ešte neviem. Cestu budem plánovať nejaké 3 dní pred odchodom. 


Nera738
23:56, 26. 05. 2018

Henry, ja vždy odchádzam o 11:00. Za Belehradom pod kopcom je fajn pumpa. Tam polhodinku po sedíme, kávička. Potom jedna káva za hranicou Fyrom na Luk a o 6:00 som na Sarti. Som fajčiar, tak nejaké tie desaťminútovke na cigu. 


henry_sk
08:12, 27. 05. 2018

Ďakujem za tipy. Tiež som naplánoval odchod pred obedom. Aby sme sa stihli pred Horgošom otočiť na iný prechod, ak budú na webe hlásiť dlhé čakanie. Len minulý rok web písal 1/2 hodiny a realita bola 2 hodiny....

Pozeral som aj stránky Srbských diaľnic a nenašiel otvorenie nových úsekov do konca júna...


Jánoš
10:17, 28. 05. 2018

petpov - pokial ides na Thassos a chces cestou prespat, je to dobra volba. Pokial by si ani neprespaval,  Dojran je super priechod, len pozor niekedy uprostred prazdnin (termin neviem) sa tam kona nejaky hudobny festival a potom je na hraniciach paseka. Ujo Google vyhlada, poradi, pomoze.

to all - pokial chcete prejst hlavne hranice medzi HU a SRB normalne a neriskovat cakanie na dialnicnom hranicnom priechode, potom vyuzite jeden z mensich hranicnych priechodov (zoznam najdete v starsich prispevkoch), ktore su vyhradene pre obcanov HU a SRB a obcanov EU. Len si cestu a hlavne odchod z domu naplanuijte tak, aby ste to s rezervou stihali, su totiz vacsinou otvorene len do 19:00 hodiny :)

V Srbsku je presne tolko hodin ako u nas. Casovy posun o hodinu (zmena casoveho pasma) je az v Grecku. Tymto opravujem informaciu, ktoru tu v minulosti niekto o casovom pasme v SRB nespravne uviedol :)


slk
21:30, 28. 05. 2018

Tak SAT Patrola srbskej televizie pokracuje, co je super. Dnes vyrazili z Belehradu na Sithoniu cez Macedonsko. Ich prva letna trasa. Takze coskoro budeme mat k dispozicii prve video ako to vyzera na ceste do Grecka.

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.