téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
petpov
17:21, 01. 06. 2018

maryzabeth k tomu splnomocneniu, je potrebné aby bolo dvojjazyčne, aj v anglickom jazyku, niekde som to vyčítal ked som ho potreboval minulý rok ja. Ako vraví Jánoš, nik ho nechcel. Ale skôr tu ide o prípad nehody....bodaj by sa nič také bestalo :)

Jánoš
12:16, 03. 06. 2018

Lasto - vitaj :) Tazko poradit s destinaciou, Grecko je neskutocne rozmanite. Popozeraj fotoalbumy a cestopisy, rozhodni sa podla nich a podla skusenosti ci odporucani, no hlavne podla seba. Pokial mozem poradit, ak soferujete obaja a vystriedate sa tak vyrazte na noc ale uprostred tyzdna, nie cez vikend! a bez prespania s prestavkami na oddych. Tak cez noc deticky lepsie znesu cestovanie, prespia vacsinu casu. Ak soferujes sam, daj to na pohodu s prenocovanim. Nezabudni, no a to nielen ty, ze na dovolenku si vezies to najdrahsie co mas a az doma nazad z dovolenky mozes bilancovat :) Vela info ziskas z prispevkov v roznych vlaknach o Grecku. Ja kvoli tomu, ze este stale nevieme na 100% ci pocestujeme, som ziadnu rezervaciu tento rok nerobil. Viem, ze si teraz oproti minulosti protirecim, no ak pocestujeme vyrazim posledny julovy tyzden na Chalkidiki, na Sithoniu (prostredny prst) a verim ze ubytko pre dvoch zozeniem. Pravdepodobne prespime niekde cestou, taky noclah podla toho kolko planujes dat na jeden zatah zozenies cestou hocikde. Zlozitejsie to budes mat ty s detickami, nic nie je horsie ako unaveny po ceste este jazdit hore dolu a hladat ubytko. My sme len dvaja 50+ a psik. Zvlast sa tento rok chceme zamerat na ubytko hoci aj "dalej od civilizacie" hlavne v klude a pokoji, no a aj tak sa vzdy presuvame autom po okoli a nikdy nie sme na jednej plazi. Ak by si to nechcel risknut len tak na blind, najdite si nejaky zajazd autobusovou dopravou u cestovky, najlepsie lastminute, akurat si zvolte vlastnu dopravu. Tak sme cestovali prvykrat do GR. Pobyt od cestovky a dopravu sme mali indivindi. Drzim palce k spravnej volbe, citaj a kludne sa pytaj :)

slk
14:52, 03. 06. 2018

Zdravim vsetkych. Este pred SAT Patrolou pridavam do uzitocnych odkazov link na prve video z cesty do Grecka. Mozte si prezriet ako to vyzera a co caka na ceste.

maryzabeth
08:36, 04. 06. 2018

petpov bola by som rada, keby som to splnomocnenie mala len pre istotu a nikto ho nepýtal, ale keďže mám hentak polepené auto, to vyslovene kričí colníci poďte ma skontrolovať... uvidíme, hádam nás neotočia naspäť, na ukrajine vraj s týmto nemajú problém otáčať autá domov, keď niečo nie je v poriadku. Ale pôjdem aj s malou dcérou, snáď nebudú robiť problémy. Najviac sa bojím Srbska. Rozmýšlala som či by bolo lepšie použiť nejaký menší a menej známy hraničný priechod...

maryzabeth
08:40, 04. 06. 2018

A ešte ma napadlo, že mám to splnomocnenie potvrdené vo firme + overené na matrike na mestskom úrade, ten podpis. Dúfam, že to stačí, lebo k notárovi mi vo firme odmietli s tým ísť, že takto to musí stačiť, keď to niekto bude chcieť.

Jánoš
11:31, 04. 06. 2018

maryzabeth - pokial sa ti tu nikto neozve, kto ma s tymto skusenosti, pouzi osvedceny sposob. Ak zadas do vyhladavaca "cesta do zahraničia služobným autom", ujo Google ti poradi velmi rad a velmi rychlo - približný počet výsledkov: 39 600 (0,32 sekúnd)   :)  :)  :)

VITO PO
20:57, 04. 06. 2018

maryzabeth : ja mám tiež auto písané na firmu, ale keďže firma je moja nosím len výpis z OR. Predtým kým som bol inde zamestnancom, dostal som do ruky splnomocnenie v SK a EN jazyku overené u notára. Každopádne si myslím, že okrúhla pečiatka z matriky by mala stačiť. 

A z osobnej skúsenosti by som sa menším priechodom asi vyhol. Menej premávky, osádka sa viac nudí a občas sa radi niečím zamestnajú. :D Síce to nie je pravidlo, ale opak občas býva pravdou. :D

Nera738
22:33, 04. 06. 2018

Chlapci ide niekto na Thassos? Ako je to s lístkom na trajekt? 

Jánoš
07:25, 05. 06. 2018

Nera738 - http://www.somturista.sk/forum/tema/grecko-odkazy-a-linky-na-uzitocne-informacie-pri-ceste-na-dovolenku-67/2 a tam http://www.go-thassos.gr/thassos-ferry-schedules-prices

Na prvom linku najdes vela info o Thassose, na druhom cestovný poriadok a ceny za trajekt. Odporucam spojenia z Keramoti - kratsie, lacnejsie. 

jokl
21:13, 05. 06. 2018

Nera738 cau, kukni si aj stranu 35, nejake info najdes ... :-) 

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.