téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
JanoPO
16:11, 15. 06. 2018

Zdravim vsetkych cestovatelov.

Pri pozreti si videa som zistil ze mam velke medzeri v Srbcine, :-) Neviem ci som spravne pochopil, jedna sa mi o rozhovor s policajtom, zda sa mi ze vysvetloval meranie rychlosti ( priemerna rychlost medzi jednotlivymi branami na dialnici?) a nasledne pokutovanie. 

Cize uz im funguje tento spodob vyberania pokut?

A este dalsia vec co riesili s Macedonskim policajtom: riesili nejake potvrdenia pre vstup autom na uzemie Macedonska.

Slovak ku bezproblemovemu prechodu potrebuje: maly technicak, zelenu kartu, vodicak, pas. ???

Dakujem za odpovede. :-)

slk
21:04, 15. 06. 2018

JanoPO:

Na tomto videu cca od 9:20 je vysvetlovany novy princip merania rychlosti na dialnici

https://youtu.be/rL4cZlDALak

V skratke na vstupe dostanes listocek s casom vstupu a pri vyjazde z dialnice na mytnej brane listocek (uctenku) s casom kedy si dorazil. Ak sa policajt nachadza na danej mytnej brane, skontroluje ci si neprekrocil rychlost. Ak policajt nie je pritomny, zaznam s foto tvojej spz sa posiela na policiu. Nasledne prebehne konanie. Neviem ako to je ked je vinnik cudzinec, ci sa to bude riesit ako v Madarsku.

Toto meranie uz fungovalo na jednom useku aj v minulom roku.

Na videu o ceste do Greckac, co som daval, riesili len papiere pre vstup s autom, ktore je sluzobne ci z pozicovni, teda nie je pisane na cloveka, ktory cestuje danym autom. 

Ano, v podstate ako Slovakovi, ti stacia tebou uvedene dokumenty.

Nera738
05:03, 16. 06. 2018

Už by mala platiť 130km h. Len ci stihnú povymieňať tabule. 

JanoPO
09:14, 16. 06. 2018

Dakujem velmi pekne za odpovede :-)

slk
13:01, 17. 06. 2018

Pridany odkaz na Mini SAT Patrolu do Dorjanu, pre toho, kto by chcel ist do Grecka tymto alternativnym hranicnym prechodom. 

Rado1
09:01, 18. 06. 2018

Caute, nejde niekto z vas v termine 8.7.2018 smer Grecko? My mame namierne do Paralie s prespanim v Srbsku a hladame niekoho, kto by s nami   bezpecny konvoj...

VITO PO
20:46, 18. 06. 2018

Pokiaľ mám správne info, tabule v Srbsku už povymieňali, takže 130 :D

Nera738
23:15, 18. 06. 2018

Tak to je super. Môžeme ísť 140.

Jánoš
08:36, 19. 06. 2018

:) neviem ci ste v SAT Patrole zaregistrovali rozhovor s policajtom - nulova tolerancia prekrocenia rychlosti. Jednak si to vysvetlujem tak, ze este vo zvysenej miere budu merat rychlost a to nielen hliadky klasicky pod mostami, ale aj s vyuzitim usekoveho merania rychlosti medzi mytnicami a jednak, ze nebudu tolerovat akoze odchylku plus do 10% nad povolenu rychlost, co my vsetci asi s oblubou robime :) 

Niekedy som to riesil tak, ze som sa zavesil za dvoch-troch speedy turkov, no po skusenosti znameho, ktoreho "vytiahli" spoza kamionu, ked sa za nim skryval, uz radsej neriskujem :) Tempomat nastavim na GPS rychlost minus 1km/h podla povolenej a cestujeme a kochame sa :) Nerad by som to zakrikol, no za tie roky doteraz som este neprispel do rozpoctu ziadnej krajiny cez ktoru tranzitujem :)

Janicek101
16:34, 19. 06. 2018

ďakujem za pomoc pri predošlých mojich otázkach. Ešte by som sa chcel spýtať ohľadom povinnej výbavy a teda či majú rovnakú ako my alebo musíme mať aj hasiaci prístroj?

Taktiež aj pri platení kartou musím kartu podať na mýtnej stanici pracovníkovi do vnutrá ?A teda kedže ju stratím z dohľadu je to bezpečné? Nechce sa mi teraz vybavovať ďalšiu kartu pre podobné učely.

Ďakujem za odpovede :) 

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.