téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
Davos111
19:56, 28. 06. 2018

Dobry, pisem zo Sarti. Nic tu nie je zaplavene. Nemusite mat obavy, neviem ako v inych letoviskach ale Sarti je OK. Ano vcera tu prsalo od obeda do cca 18.30. Je tu kopa slovakov a vsetci sme ok. Dnes svietilo slnko a vsetci boli pri vode :) 

maryzabeth
20:18, 28. 06. 2018

Davos111 ďakujeme za upokojenie :) peknú dovolenku prajem :) 

Nera738
23:22, 28. 06. 2018

Davos palec hore 

henry_sk
07:59, 29. 06. 2018

Na mýtniciach v Srbsku vyčkávajú policajti na hriešnikov, ihneď za rampou odchytávajú.

Už sú pomenené tabule, takže všade na diaľnici 130. Nastavil som 129km/h podľa GPS a v pohode.

slk
15:54, 29. 06. 2018

meryzabeth a vsetci co sa chystate do Sarti. Odporucam link na live kameru priamo v Sarti, ktory som hodil sem:

http://www.somturista.sk/forum/tema/grecko-odkazy-a-linky-na-uzitocne-informacie-pri-ceste-na-dovolenku-67/5

Vyuzival som to na sledovanie ako tam je :)

Ivanb
21:42, 29. 06. 2018

Zdravim. Dnes sme  vyrazili o 10.30 z NZ a prespavame vo Vladicin had.

Cesta ok , povodne prechod Horgos sme zmenili na Baski vinogradi 30km pred hranicou zo SRB.

Takze 13.30 hranica  Baski 1 auto , nase. Horgoš 4 rady podla kamery od nevidim po nevidim.

Takze super volba.

Druha volba ale zla ze som nepocuval sigic a nesiel som cez centrum Belehradu.

Obchvat 1 h. zdrzanie.

Zajtra popisem dalsie info . Zatial sa majte a stastnu cestu.

Jánoš
10:02, 30. 06. 2018

IvanB - vdaka za info :) tesime sa na dalsie.

Aj podla skusenosti IvanaB odporucanie pre ostatnych. Nedajte sa zlakat obchvatom Belehradu. Je nedokonceny a je zapchany kamionmi, ktore cez centrum nemozu. Cez centrum aj v najvacsej spicke prejdete takmer plynulo vdaka zelenej vlne na semaforoch. Drzte sa v celkom lavom alebo druhom zlava pruhu a prisposobte jazdu domorodcom, pozor na myšičkárov. Je tam sice povolena 80 ale vsetko to fici 90 - 100 a ste sucastou prudu rieky :)  Za tie roky som inak ako centrom Belehradu nesiel.

henry_sk
16:08, 30. 06. 2018

Potvrdzujem. Obával som sa ísť  v stredu okolo 15-16h centrom Belehradu.

Ale v pohode, iba chvíľkové zdržanie na miestach napojenia výpadoviek, inak sa šlo 80-100km/h

Ivanb
18:21, 30. 06. 2018

Zdravim. My uz vykupany . More vyborne v Paralii. Postrehy z cesty od Vladicin Han.

Dialnica pokracovala az po Vranje v celku dobre potom je to trosku na dlhsie a pred hranicami zasa dialnica. Hranice v sobotu do MK o 10.00 uplne v pohode do 20 min. obe strany. V MK merali hadam pod kazdym nadjazdom ale treba sledovat obmedzenia a nie sygic. Tempomat sa postaral o ostatne.

Moj postreh z dialnic je ze sme 100rokov za opicami.

Aj ked niektore useky uz maju odzite ale buduju sa nove a stare sa opravuju v celku a nelepia platami ako u nas. O novych usekoch a tuneloch ani nehovorim kde uz Makedonia je.

Jedine co ma rusi su ihličnany a chvojky v stredovom pase tak v MK ako v GR. Neskutocne to zasahuje do 2 pruhu a udrzba na 200km bola jedna jedina.

Poplatky sa vyberaju prechodom cez branu. Tiket som vyberal len 2 x v Srbsku na najdlhsich usekoch.

Ostatne useky hned pri brane platba. 

Prechod cez GR a nasledna cesta do Paralie uplne bez problemov policajtov a preplnenych dialnic.

Prajem vsetkym pekne pocasie na dovolenke a bezstarostnu jazdu na nu a hlavne navrat domov.

P.S. k obchvatu Belehradu.

Za vsetko zdrzanie mozu dva semafory  za tunelom. Na prvom sa zbiehaju dva pruhy do jedneho hadam z celeho Belehradu na dialnicu E75  plus my na obchvate...katastrofa.

Prietrz z neba co bola aktualne nemyslim ze v tom ma prsty.

Opacne jedine cez centrum.

Aj ked ty oproti isli jedna radost :D

vladott98
22:21, 30. 06. 2018

Ivanb teda na hraničných prechodoch na diaľnici to nieje bohvie co? My ideme 19.7. na Paraliu, ale ideme na noc kvôli malej čiže musíme ísť cez veľké prechody. Neviete náhodou niekto ako to tam býva v noci? Koľko sa čaká / nečaká. Ideme už 2 krát v priebehu 3 rokov, zmena asi nebude veľká okrem tunelov v MK ktoré sa už robili. Teda ideme bez pre spania(šoférujeme dvaja) ako keď sme išli 1 krát. Snáď to bude ok a ak budete mat nejaké akt. Info dajte vediet

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.