téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
Nera738
22:57, 30. 07. 2018

Máš doprava a zjazd z diaľnice Belehrad centrum.  Ak pôjdeš podľa sygicu tak ta dá hneď do mesta. Na obchvat by si šiel na Niš. Nepôjdeš na Niš ale na Belehrad. 


Nera738
23:07, 30. 07. 2018

Máš doprava a zjazd z diaľnice Belehrad centrum.  Ak pôjdeš podľa sygicu tak ta dá hneď do mesta. Na obchvat by si šiel na Niš. Nepôjdeš na Niš ale na Belehrad. 


romanca
06:41, 31. 07. 2018

tak uz sa nam to krati a zacinam planovat cestu spat. da sa niekde sledovat stav cakania na prechode evzoni? planujem odchod okolo 12.00 z psakoudie, teda okolo 14:00 by sme mohľi ist cez hranice, ubytovanie mame v leskovaci.


Jánoš
07:38, 31. 07. 2018

Lasto, drz sa smerovky na letisko a hlavne smerovky na centrum :) Inak ja si stale v navigacii este pred jazdou dam priblizit nejake useky ktore este nepoznam. Ani navigacia to dakedy ale nepozna :) napriklad mam najnovsi Garmin stiahnuty a nie su tam nove useky vo Fyrom :)


Jánoš
07:44, 31. 07. 2018

Nera738 - odchadzame v pondelok skoro rano. 12 noci staci, nebudem uz prespavat cestou nazad aj ked to odporucam. Radsej ozeliem doobednajsie kupanie a uprednostnim vlastnu postel. Kedze mame cestou nazad vlastne hodinu k dobru, vecer o 8 - 9 by som mohol byt aj s nejakym predpokladanym zdrzanim na hraniciach doma :)

to all - vypatral som, ze v piatok su v Nikiti velke trhy. Budeme tam, aj ked to mame 50 km :( 


Nera738
07:58, 31. 07. 2018

Jánoš my tiež v pondelok. Sme ale dve autá. A bud budem na chrapúňa a pôjdem domov, alebo sa prispôsobím a spíme v Belehrade. Ešte neviem. A ani neviem ako sa mi podarilo stiahnuť všetkých vyznávačov Chorvátska do Grécka. Tak sa asi prispôsobím. Ak je niekto na thassose tak včera sme boli na pláži Tripiti. Ani neviem od kedy mame radi štrk, ale veľmi sa nám páčilo. Pláž je piesková, vstup strkovy. Šnorchelpárty. Odporúčam. V restika nad plážou super varia a prijateľné ceny. 


Lasto
08:34, 31. 07. 2018

To Nera738, Janos: Dakujem za rady. Mam Navigon a Sygic a kolega mi prave pozical Garmin s najnovsimi mapami. Snad to zvladneme...


Nera738
18:40, 31. 07. 2018

Neboj. Niekde som čítal, že nové mapy od garminu ešte nemajú diaľnicu v Mk. To len ak by si potreboval odbočiť. Inak stále rovno. 


Štefan77
10:16, 01. 08. 2018

Jánoš 

Keďže už si po dovolenke, tak by som tu rád otvoril témat možnosti dovolenky pre budúcu sezónu, pre niekoho možno ešte aj túto. (Dosť úzko to súvisí s Gréckom)

Na budúci rok silne uvažujeme nad destináciou Ksamil (Albánsko pod Sarande), je to oproti Korfu na pevnine, od ostrova Korfu cca 2 - 3 km. (dokonca tam fungujú grécky operátori) Cestovali by sme klasicky Srbsko, Macedónsko, Tessaloniki a následne po E92 na Ioaninna a potom na Kakaviu, v Albánsku na Ksamil. (Cez Albánsko by sme urobili cca 20-25km). Cestovná vzdialenosť oproti Chalkidikám by sa nám predĺžila o cca 200 km (teda namiesto 1300 km na cca 1500 km).

Viem, že Albánsko je taká kontroverzná destinácia ale ten Ksamil sa nám pozdáva, s tým, že je to destinácia prakticky na gréckych hraniciach. Zatiaľ som stadiaľ našiel len veľa pozitívnych ohlasov. Čo si ty o tom myslíš?


romanca
21:13, 01. 08. 2018

Hlasenie z cesty spat odchod Psakoudia, Chalkidiky o cca 12.00 greckeho casu, prichod na evzoni o cca 14.00 greckeho casu, cakali sme cca 45 minut prichod na macedonsko srbske hranice okolo 15.50 nasho casu, cakali sme znova cca 45 minut. v srbsku par kilometrov za motorestom dzep sme zastali v kolone, ktora vznikla kvoli vazne nehode autobusu, cakali sme cca 45 minut. prichod do leskovacu o 19.00, ked sme odchadzali z psakoudie ukazovala navigacia predpokladany prichod o 16.05, teda sme cestou stratili cca 3 hodiny. inak v poriadku.





Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás





1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.