téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
henry_sk
20:49, 06. 03. 2019

VITO: Takto to vyzerá dobre. Ale ujo gúgl mi počíta dve trasy a cez RO je takmer o 4h dlhšia oproti SRB, pri rovnakej vzdialenosti. Konkrétne 18h vs 14h. Čím to je?


VITO PO
08:30, 07. 03. 2019

henry, neviem odkiaľ ťa ujo google posiela :) Ale ak je to cez pracovný týždeň a cez deň, tak to môže zohľadňovať aktuálnu dopravnú situáciu. Viem, že bratia česi keď riešia presun do BG častokrát zvažujú aj cestu cez SRB a rozdiel im vychádzal na hodinu a pol až dve pri použití RO južnej trasy, teda Arad, Timisora, Drobeta-Turnu severin, Vidin, odtiaľ v BG do Sofie a diaľnicou do Burgasu. Niektorým ten čas zato stojí, pretože idú v tureckej sezóne, iní hľadajú alternatívy najvpr na vstup z HU do SRB a potom na výstup zo SRB do BG. 


henry_sk
20:07, 07. 03. 2019

No závisí aj od dátumu, kedy je tá turecká sezóna. V Nemecku sú prázdniny rôzne podelené na regióny a nikto netuší v ktorom regióne je aký počet Turkov cestuchtivých autom. Je to asi náhoda v akom čase ich koľko bude na cestách, aj či cez víkendy alebo pracovné dni.

Už z tých dvoch ciest do GR viem, že tvoria najväčší problém na hraniciach ako Horgoš. Cez menšie prechody tuším nemôžu. No ale ďalšie hranice (MK, GR, BG), tam sa im nevyhneme.


VITO PO
08:35, 08. 03. 2019

Pozri, mne z východu republiky jazdiť do Varny cez Srbsko zmysel nedáva, ani kilometrovo, ani časovo.  Zvyčajne vyrážam v sobotu podvečer z domu a pred obedom sme na mieste. :) A to mám na mojej trase tých diaľnic podstatne menej, dokonca v HU sa im vyhýbam. 1200 km robím za cca 16 hodín, včetne prestávok, hraníc, tankovania atď. Matrice, vignetky a pod. kupujem cez internet vopred, samozrejme ak je to možné. A to podotýkam, že cestujem veľkým MPV s dvoma deťmi a ani na diaľniciach nejazdím viac ako obligátnych 130 km. Musíš si to zvážiť sám, čo je pre teba lepšia varianta. 

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.