téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
Pajtyi
16:08, 15. 07. 2019

Ahojte.Nam v Paralii sa osvedcila restika Gyromania na namesti kde mensia porcia stala 3,50eur ktora stacila dievcatam a ja som si daval big porciu za 6,50eur.Vsetky jedla mali za tuto cenu ako napriklad gyros tanier,soulaki tanier, gordon blue s hranolkami,raznici s hranolkami a podobne.Ale bezne menu obed aj s polievkou sa pohyboval okolo 10eur.Gyros v pyte do ruky sa pohybuje okolo 2,50-3,00 eur.

sajsa
19:55, 15. 07. 2019

Zdravím z Thasosu. Vyrážali sme v nedeľu 14.7. skoro ráno cez Salgotarian a Budapešť 7:00 obchvat M0 bez akéhokoľvek zdržania, ďalej po M5, 9:00 Backi Vinogradi, zdržanie 2,5 hod. Horgos bol plný, už na exite 173 bol problém odbočiť. Kolóna 1200m, Turci chceli prejsť aj tadiaľ, bolo ich asi 70%, z hranice ich všetkých vracali, smola. Inak by sme prešli do 30min. Prvá mytnica v Srbsku zdržanie ďalšich 45min. Ďalej sa to už dalo zvládnuť do 15-20 min. Na pumpach bol masaker, Turci boli všade. Obchvat Belehradu bez zdržania. Za Nišom už premávka v norme. Na Dojran sme dorazili večer 21:30, ubytko Hotel Istatov za 40€ aj s raňajkami pre troch. Ráno už len do jázd na Keramoti a Tasos, Limenarii. O 16:00 už pivko na pláži. Je tu super, more teplé. Ďakujem za všetky cenné rady. 

Lasto
09:11, 16. 07. 2019

Ahojte,

tohto roku sa este do Grecka zberame ak Boh da tak 9.8. Mam len sfotene jedalne listky z minuleho roka. Neviem ci sa ceny zmenili. Snad to niekomu pomoze zorientovat sa. 

Jánoš
21:12, 16. 07. 2019

Lasto & ALL vdaka, ja osobne som sice chcel porovnat ceny s minulym rokom, no myslim, ze aj toto nam vsetkym pomoze :)

henry_sk
12:08, 17. 07. 2019

Ako to vyzerá na Maďarskej M5 ? Vidím samé zdržania - práce na ceste...

odur
17:01, 17. 07. 2019

Zdravim vsetkych vospolok.
Som na tomto fore novy. Objavil som tento web, az ked sme v juni zacali planovat Thassos autom.
Takze na uvod najskor vdaka Janosovi a vsetkym, ktori tu prispievaju. Pre niekoho, kto nebol nikdy predtym v Grécku (nechceli sme teraz Chorvátsko) a rad cestuje autom je to super zdroj informacii pri planovani trasy a celeho "dobrodruzstva"

Vcera vecer sme sa z Grecka vratili, tak sa idem aj ja podelit s nasou skusenostou... Takže tu je náš sumár pobytu na ostrove THASSOS - 6 - 16 júla.

TRASA:
1. den: stvrtok/piatok: Trasa ZV-Sahy-Budapest (po M0)-Szeged (po M5)-hranicny prechod Tompa-Belehrad (cez mesto) -hranica Presevo-Star Dojran (prenocovanie).
2. den: sobota: hranicny prechod Star Dojran-dalej po ceste c. 65 (nie po dialnici) smer Kilkis- za mestom LIti napojenie na dialnicu A2-Kavala-Keramoti-trajektom na Thassos.

To bola nasa trasa smerom tam. Spat sme sli rovnako 2 dni, ale prespali sme v meste Niš.
Start zo ZV bol o 22:00. Na ceste smerom Vac a obchvat M0 sa pracuje...rozsiruju ju na 4 pruhy. Cestou tam v noci to bolo OK, ale cestou spat sme to sli cez den a tam bolo zdrzanie cca 20 minut...
Pred HU-SRB hranicou sme na M5 zastali na benzinke a pozreli online webkamery na srbskych prechodoch https://kamere.amss.org.rs/
Kedze bola na Horgoš I riadna kolona a bola noc, tak sme exitom 166 odbocili z M5 na prechod Tompa (otvoreny nonstop). Tam sme boli jedine auto, takze zdrzanie ziadne. Cestou spat sme pouzili prechod Backi Vinogradi, ktory je z dialnice blizsie. Opat ziadne zdrzanie... ale neviem povedat ci sme zachadzkou na tie vedlajsie prechody ziskali cas oproti cakaniu v hranicnych kolonach...ale my sme aj celu cestu (nielen pobyt v Grécku) brali ako výlet takže sme spoznávali maďarský aj srbský vidiek...beriem to ako rozumnejsie straveny cas dovolenky nez statie v kolone. Takze cas som neriesil. Cestou tam sme isli priamo cez Belehrad -bolo rano cca 9:00- absolutne ziadny problem- potvrdzujem Janosovu radu a tiez odporucam. Ked sme uz z Belehradu vychadzali, tak v prosmere bola cca 2km kolona (asi havaria?). Cestou spat mi to preto nedalo a isli sme obchvatom Belehradu, nech to viem porovnat. Co sa tyka casu bolo to porovnatelne s casom co sme isli cez mesto (cca 25 min) ale komfort jazdy ovela horsi. Na tom obchvate Srbi ale pracuju a povedzme o 2-3 roky? ked to dokoncia tak to bude super. Zatial radsej cez mesto. Od Nišu smerom k SRB-MAC hraniciam je dialnica kompletne hotova, aj ked ju moja GPS nemala natiahnutu ani po aktualizacii map.
Star Dojran na prenocovanie je super. Je tam lacno a pekne. Odporucam restauraciu Fuk-Tak Fish Restaurant...vecera pre styroch, so vsetkym (polievky, ryby, pivo, cola, vino...) cca 22 euro. Rano sme dali bureki a boli sme na hranici. Pred nami len 2 auta...bolo okolo 8:00 sobota...ziadne zdrzanie. Naspat sme sli v pondelok okolo 10:00 a boli sme v smere z Grecka do FYR sami. Ale v opacnom smere bola poriadna kolona, urcite cez 1 km!!!
Celkovy cas trasy ZV-Star Dojran bol 16 hodin. Zdrzania na hraniciach ziadne, ale mali sme prestavky aj na oddych aj na jedenie.

TANKOVANIE
tankovali sme iba v Madarsku a v Macedonsku. Benzinka v Star Dojran tesne pred hranicou: Diesel 1,02 Euro. V Grecku bol Diesel od 1,4 do 1,6 eur, najma na Thassose bol drahsi, takze je dobre dotankovat plnu este v Macedonsku.

DIALNICNE POPLATKY
V Madarsku mesacna matrica. V Srbsku 3 mytnice 5+5+7= 17 euro. V Macedonsku 3 mytnice: 1+1+0=2 euro (ale cestou spat bola cena na jednej mytnici 1,5 eur). V grecku 3 mytnice. Cestou tam sme neplatili ani euro - vsetky mytnice boli FREE - neviem preco (bola sobota). Cestou spat bola jedna FREE a na dalsich dvoch sme platili po 2,4 EUR (pondelok). Takze spolu 4,80 Eur. V Srbsku je system na mytnici podobny ako v Chorvatsku t.j. najskor sa vezme listok a neskor sa plati. V Macedonsku aj Grecku sa listky neberu ale plati sa hned na prvej mytnici. Vsade som platil eurami. Je dobre mat pripravene drobne, aby nemuseli vydavat (alebo platit kartou).

CENY
V Macedonsku aj Srbsku su ceny pre nas velmi priaznive. Odporucam tam sa najest . natankovat, pripadne nakupit potraviny do Grecka. My sme tak urobili v Star Dojrane. Podobne v srbskom Niši. Tam odporucam navstivit centrum mesta, pesiu zonu, pevnost, pripadne vezu z lebiek a trochu sa oboznamit so srbskou historiou.
Ceny na Thassose. Boli sme v Potose. Pizza 7-9 eur. Musaka 8-9 eur. Gyros 2,8 - sendvic, 4 - tanier, 7 - porcia. Grecka kava od 2,5-4 eur. Mlieko v obchode 1,4 eur. Pivo som mal vlastne... :-)

Na Thassose sme zazili aj dve burky. Jedna z nich bola ta, co nicila Chalkidiky... Na Thassose sa nic vazne nestalo, more bolo aj potom perfektne teple a bolo stale teplo.
Hadam sa podari aj o rok...alebo mozno pojdeme niekde na sever...

odur
17:05, 17. 07. 2019

henry_sk, vcera sme som isiel celou M5 od Szegegu az po Budapest...nebolo tam ziadne zdrzanie, uplne bez problemov...
V opacnom smere som si tiez nic nevsimol.
Ani na M0 neboli obmedzenia. Len na exite z M0 na Vac (M2) sa pracuje a tam sme stratili v kolone cca 20 min.

EML
18:38, 17. 07. 2019

Ahojte, ceny v Paralii tak ako vlani, akurát šišky zdraželi :). Gyros takmer všade 2€-2,50€, v reštikách mäsové jedlo s prílohou 4,50-6,50€, samozrejme nájdu sa aj drahšie, ale toto sme väčšinou videli, aj skúsili...Ryby o niečo drahšie... Musaka 5-6€. Priznám sa, že tej vody sme sa trošku obávali po predošlých skúsenostiach ostatných cestujúcich, ale už je to zase OK, dnes voda priezračne čistá, dokonca priamo v centrálnej časti Paralie,  pridávam aktuálne foto... Peknú grécku dovolenku želám všetkým...

Jánoš
20:28, 17. 07. 2019

Odur - Vitaj medzi nami a vitaj nazad doma. Velka vdaka za ocenenie snahy nas vsetkych, co tu zdielame informacie a este vacsia vdaka za tvoj obsirny popis cesty, ktory urcite niekomu tiez pomoze pri planovani cesty. My vyrazame v nedelu skoro rano taktiez smer Thassos a opat so zastavkou pri Dojrane, kde prespime. Skusim najst tebou odporucanu restauraciu, minuly som sme boli v nejakej "klasike" a tiez sme sa velmi chutne a lacno navecerali. Fakt mam z toho tu dobry pocit, tesi ma, ze si si dal tu namahu a napisal tak obsirne a ze si "vratil pozicane" tak ako takmer vsetci co tu prispievaju, napriklad aj EML :) 

Nespominas poplatok za trajekt z Keramoti a nazad, no predpokladam, ze cena listka je tak ako bola, za auto 18 alebo 22 a 4 EUR za osobu.

To volne myto v GR pripisujem tomu, ze boli v GR volby a asi preto. Ked sa nemylim v termine.

tina
20:34, 17. 07. 2019

zdravím , som rada ze som objavila tuto tému...su tu cenné rady ktoré nám celkom pomôžu.My vyrážame v nedeľu okolo obeda smer Leptokarya z Košíc... všetko budem postupne zapisovať a potom dam info ohľadom cesty, zdržania na hraniciach....dufam že nebudú veľké kolóny.Tak vam zatiaľ ďakujem a všetkým ktorý uz dovolenkujú želám príjemnú zábavu a oddych

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.