téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
František
08:51, 28. 07. 2019

Zdravím cestovateľov a turistov,

podobne ako asi väčšina tu prítomných -či už prispievateľov,alebo len nahliadačov (ako doteraz aj ja) začala svoje autopotulky k moru v Chorvátsku.Pomerne blízko,celkom zrozumiteľný jazyk a hlavne slaná voda, to aj mňa dlhé roky vždy v lete vytiahla z pracovného kolotoča,napakoval som famíliu do auta a  vždy prežil parádnu dovolenku. Tento rok však vyhralo Grécko. Azda hneď na druhý deň,ako som zarezervoval ubytko na Thassose,som objavil toto fórum,dal si ho do záložky a takmer každý deň nazerám a čerpám z bohatých skúseností a rád prispievateľov. Mám jednu otázku do fóra: Zaistil som si ubytko po ceste v Macedónsku - Star Dojran (cez booking) a v popise mi píše, že úhrada len v ich domácej mene. Poraďte mi prosím,kde zameniť macedónske denáre? Vďaka!!


galaktiko
10:37, 28. 07. 2019

František: Najlepšie je zameniť priamo na pumpe kde tankujete, rovno pri pokladni vam zamenia v kurze 1:60. My zaplatíme za benzin kartou, a potom ešte zvlášť zamenim 50 evri na nakupy.


mmm
17:48, 28. 07. 2019

to František, za srb/mk hranicou cca 15km na diaľnici, tesne za mestom Kumanovo je veľka Lukoilka, je tam aj bankomat.


Davos111
21:48, 28. 07. 2019

Nemusis nic menit. Na booking mi to pisalo vzdy a vzdy som platil v eurach priamo dotycnemu co nas ubytoval. Tu sumu v eurach co ti ukazuje si nachystaj a tu si od teba bude narokovat aj dotycny. V dojrane som uz nocoval 4x a vzdy to tak bolo. Macedoncania maju radi eura. Zoberu ich od teba vsade..v restike ak im prave nebude fungovat terminal (toto sa mi stalo tento rok), v potravinach ci od predavajucich popri ceste. Kazdy ich prerata 60den/1€. Vela zdaru a nemusis nikde nic menit.


František
21:49, 28. 07. 2019

vďaka mmm + galaktiko

Mám ešte jednu otázku (myslím, že som to už niekde videl,ale nie som si istý).... Musím sa z Star Dorjanu vrátiť na E75,alebo okolo jazera pokračovať do GR? Aká je na gréckej strane cesta (65-ka)?


František
21:54, 28. 07. 2019

Vďaka  Davos 111

Perfektné, že to tu "žije"


Rafo
23:50, 28. 07. 2019

@Frantisek - zo Star Dorjanu do Grecka, nikam sa nevracaj. Je to cesta typu okreska, uplne pohodova, cez spojnicu ta to hodi na Grecku cast E75. Ak pouzijes ako ja navigaciu Sygic, bez problemov.


Rafo
23:59, 28. 07. 2019

Pani, mam na vas otazku/prosbu, pozajtra valim z Lefkady spat domov, viete odporucit nejake overene ubytovanie pre 4 kusy niekde v okoli Nišu? Ten Niš mi pride ako dosiahnutelny bod, ak vyrazim rano okolo 9.


Rado
09:06, 29. 07. 2019

Pozor cestovatelia od dnes 29.7 je myto v Srbsku drahšie o 12 %. Pekný deň. 


petula
13:51, 29. 07. 2019

boli sme v chalkidiki, metamorfosi - bez následkov po búrke, inak nádhera, more čisté, teplé app. Borderwatcher je top, riadili sme sa podla toho, inak by sme ostali visiet na spiatočnej ceste 2 h. Backi Vinogradi, tak sme išli na Tompu, zelenú kartu pýtali Macedónci tam aj späť

colníci kontrolovali na hraniciach alkohol, cigarety 

nikde po ceste sme sa nenajedli dobre, pumpy (Srbsko, Macedónsko) jedlo staré, zahulené, top bol Mc Donlad v Belehrade, to bude musieť doriešiť o rok :)

ubytko poceste sme tiež nevybrali dobre (naša chyba) Niš, Belehrad náhodné apartmány cez booking, o 2:30 som chcela naštartovať a odísť (riešila som to dovezeným Ouzom a pivom Mythos nakoniec, to mali byť darčeky pre rodinu, smola :) )

inak samotná dovolenka hotel, more, prostredie - pre mňa TOP

a ďakujem za cenné rady :)

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.