téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
petula
13:59, 29. 07. 2019

odur
07:12, 31. 07. 2019

To Rafo:
Priamo v Niši ti mozem odporucat Apartmany Niš CityView.
Nájdeš ich aj na booking.com a maju aj vlastny web. Mam to odskusane a mozem odporucat. Ciste, moderne, lacne, blizko do mesta, s ranajkami a hlavne maju vlastne parkovisko (t.j. ziadne parkovanie na ulici s nalozenym autom z Grecka). A Nis je na prespatie vyborny... My sme tam dosli niekedy poobede. Na izbe trochu oddychli a vecer sme sli do mesta. Plno restauracii a kaviarni na pesej zone (napr. Stara Srbija, alebo kaviaren/cukraren Tramvaj) za lacny peniaz... chodte pozriet do pevnosti, treba prejst cez most...
Vecer sme z pevnosti zobrali taxik spat do Nis City View, je to trochu na kopci... :-)
Taxikarovi som dal 2 eura a bol cely happy :-)

odur
07:32, 31. 07. 2019

to Frantisek:

Ubytovanie cez booking.com ti vacsinou napise, ze domaci berie len domacu menu. Nejako to suvisi s danami a roznymi pravnymi predpismi v jednotlivych statoch...ale ubytovatel v Macedonsku bude cely happy, ked mu zaplatis priamo v eurach... Ked chces mat istotu tak booking.com ma moznost zaslat email priamo do ubytovacieho zariadenia, tak sa ich spytaj.
Moja skusenost je ze mozes platit priamo v eurach.
Tak ako ti pise Davos, nepotrebujes menit ziadne dinare ani v Srbsku, ani v Macedonsku. Uplne vsade (aj v malych potravinach alebo pekarnicke v Star Dojrane) nebol problem platit priamo Eurom. Akurat v jednej restike v Nisi sme platili Eurom a nemal nam vydat Eura, tak nam casnik dal vydavok v srbskych dinaroch... tak sme mali na zmrzlinu :-)

A k tvojej otazke ohladne pokracovania zo Star Dojran do GR: Nemusis sa vobec vracat na dialnicu, ale pokracuj v Grecku po ceste c. 65. je to pohodova siroka cesta... pozor tam na rychlost, lebo som videl ako grecka policia chytila jednoho myslim ze Srba. My sme sa z tejto cesty (smer Kilkis) napojili na dialnicu A2 az za mestom LIti (sli sme na Thassos).

zuzana7
10:24, 31. 07. 2019

Ahojte,

boli ste prosím Vás niekto autom na Kefalónii? Potrebujem poradiť niečo ohľadom trajektov Killini-Poros, je treba rezerváciu? či sa tam dá dostať, lebo na nete toho veľa nie je. Chceme tam cestovať 16.08. Ďakujem. 

Marta
16:25, 31. 07. 2019

Dobry den,

chcela som poprosit o info ohladne cesty do GR konkretne prechod cez Macedonsko. Minuly rok sme cestovali autobusom do GR, ale cez Bulharsko. Vraj v Macedonsku robia problemy - nejake kontroly a nemozu sa udajne prevazat mäsove vyrobky. Neviete o tom nieco, chystame sa ist tento rok autom. Dakujem.

mmm
17:21, 31. 07. 2019

to Marta.  Do Gr cez Macedonsko jazdím už viac ako 10r a zatiaľ okrem zelenej karty a pasu Macedonci nikdy nič nechceli a ani z búdky nevyliezli. Jediný kto kontroloval kufor auta bol Maďarský colník a to len tak proforma, aby sa nepovedalo. Spýtal sa na cigarety, alkohol a keď videl, že sme dovolenkáry z EU tak to hneď vzdal. Ale nechcem ti povedať, že stať sa to nemôže, všade môžeš naraziť na idiota, teda aj v Macedonsku. Je to veľmi málo pravdepodobné, ale nie nemožné.

Rafo
17:36, 31. 07. 2019

@Odur - dakujem mockrat za rady, odkladam na buduci rok, tento rok som to z Lefkady prepalil na jeden zatah s par prestavkami a nakupom rakje, paprik a paradajok v Leskovaci. Z Lefkady o 9.00 (greckeho casu), prichod do ZA o 4:30 rano.

este maly tip pre tych, co musia cez Horgos do Madarska, lebo male prechody su uz zavrete - v zasade chodte za srbskou a pred madarskou kontrolou do rady uplne vpravo a nepostavte sa do rady 1 a 2 zlava aj keby sa vam zdalo ze sa hybe. Je tam na zaciatku uzke hrdlo pre cca 3 auta vedla seba, ktore sa potom rozsiri do pravej strany a vznike cca 8-10 rad, ale v prvej a druhej rade zlava ostanete viacmenej zablokovani. Dufam ze som to nepopisal ako tatar.

Marta
20:43, 31. 07. 2019

Ďakujem mmm za odpoveď. Poprosila by som ešte info, ktorú bankomatovú kartu je dobré si zobrať na platenie na benzínkach - Maestro alebo Visa. Aké máte skúsenosti pri jazdení po diaľniach v  Srbsku a Macedónsku v noci, myslím, čo sa týka zvierat. Ako ste riešili poistenie auta, čo sa týka nehody...

mmm
21:19, 31. 07. 2019

to Marta,  v SRB aj Mak berú obe kartové spoločnosti. Nie vždy sa však spýtaju, či platiť v miestnej mene, alebo konverziou cez dolar. Zväčša, ak to dajú cez dolar, je horší kurz . Preto vždy mením miestnu menu, resp. platím cash, berú aj éčka. V Mak je na prvej Lukoilke cca 15km za SRB/Mak hranicou aj bankomat. Čo sa týka nočnej jazdy, nikdy som nemal problém, V Srb aj Mak je kompletná sieť diaľnic, teda okrem Belehradu, tam je mestský úsek diaľnice. Čo sa týka zvery, s tou som sa zatiaľ našťastie nestretol. Asi to bude tak, ako všade inde, niekde je oplotenie, niekde nie, moc som to nesledoval, je to skôr o náhode, že tam niečo vbehne. 

Bobi
21:10, 01. 08. 2019

Ahojte,jazdím do Grécka už niekoľko rokov niekoľko krát za rok a na túto milu diskusiu som narazila len teraz :) super, po prečítaní som zistila že niektoré veci robíte asi lepšie ako my :D

Chcem sa spýtať,zvyknete riešiť aj niake cestovné poistenie? Hlavne v prípade havárie alebo pokazeneho autá?viete odporučiť?

Nám sa 2 roky dozadu totiž to stala taká vec,že sa nám pokazilo auto na Horgosi, rovno medzi dvoma colnicami,no veľká sranda,tak sme cez maďarskú hranicu museli auto odtlacit :D a tam pre nás prisla odtahovka,nakoniec sme volali ASA ,vybavili všetko super rýchlo,ale ja už mám od vtedy rešpekt,a teraz pôjdeme s dvoma deťmi tak by som sa chcela radšej poistiť,že viem kam volať keby niečo...niake odporučenie??kto má dobre pokryté aj krajiny mimo EU??

Ďakujem:)

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.