téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
Bobi
20:30, 18. 08. 2019

Haryg: čo sa týka čistoty z blízkych ostrovov je Thassos častejší ako Korfu,z Olympskej riviéry je Nej Pori čisté. S Chalkidiki nemam skusenost. Zaostalou infraštruktúrou neviem čo myslíš,ja som žiadnu takú skúsenosť nemala. My ideme tento rok do Grécka aj do Chorvátska :D každé má svoje výhody 

haryg
11:54, 19. 08. 2019

Ďakujem za reakcie, súhlasím s názorom že najlepšia je vlastná skúsenosť. Kam pôjdeme rozhodnuté zatiaľ nie je. My už tento rok obe destinácie nestihneme tak sa rozhodneme pred odchodom  podľa počasia Briste, kam máme namierené v Chorvátsku a okolie Vourvourou, ktoré sme si vybrali v  Grécku. V Grécku sme ešte neboli tak sme vyberali len podľa dostupných informácii na webe. Ale najlepšie by bolo ísť najskôr do Grécka, a ak by sa nám ,,nezadarilo,,  tak potom to napraviť v Chorvátsku, ktoré máme ,,prečítané,,   :o))     Ešte raz ďakujem za reakcie.

Rafo
19:52, 19. 08. 2019

@pepco Dyt jsem to rikal :) Na SRB-H hranici zasadne prava strana, z lavych prudov ta uz nik nepusti do praveho a ako pises, skysnes na 2.5 hodiny.

macko
20:22, 19. 08. 2019

Ano viem, cital som ten odkaz o pravej strane na tej hranici. Ale po ziadnom posune som to potom riesil na drzovku tlacenim sa stale vpravo a podarilo sa

Azir
18:38, 25. 08. 2019

Ahojte čítam tu rôzne reakcie a podnety no poviem vám, bola som prvý krát v Grécku autom cesta tam super išli sme cez hraničný prechod Tompa prešli sme bez problémov žiadne čakanie a takto nám to šlo až po Grécko nikde žiadne čakanie min minúta na míto, lístok do ruky a plus potom zaplatenie. Išli sme cez Macedónsko bolo to kratšie ako cez Bulharsko. Boli sme na Sarti úžasné prostredie a ta voda super čistá priezračná žiadny bordel ako niekto spomína a v uliciach taktiež. Každé ráno si tu každý pred svojím domčekom a obchodníkom poupratoval, pozametal, smetiari tam už o piatej ráno odnášali smeti a neporiadok. Ubytovanie tiež super a ak niekto je naučený na luxus a vadí mu nejaký pavucik ktorého nájde aj doma tak nech si zaplatí 5*hotel v ktorom je niekedy väčší bordel ako v  týchto prítulných apartmánoch a štúdiách. Nie som náročný človek išla som si oddýchnuť a neriesiť kde je aký bordel. Pozrite sa na Slovensko v každom rohu nájdete nejaký bordel a robíme si ho mi sami. Ja som bola nadmieru spokojná a boli sme aj na pláž Orange Beach úžasná pláž. Cesta späť išla tiež bez problémov až po Srbsko - Maďarské hranice hraničný prechod Horgoš. Tam sme si odstáli 7,5 hod

VITO PO
09:38, 26. 08. 2019

@Azir : 7,5 hodiny? By ma kleplo :) čo ste nešli na niektorý iný prechod? 

Nera738
12:05, 26. 08. 2019

Nazdarek grekofili. Bol niekto na peloponeze - movenmasia? Potrebujeme pieskovéú pláž. No neviem sa dopátrať. Našiel som tam dve jedna polopiesok aspoň podľa videa a druha kameň. Pripadne ma niekto nejaký nápad kam na peloponeze. Mame záujem pozrieť korinth, Rio antirio, spartu, hydru atď. No a simos beach. Pripadne ak vie niekto aj nejaké ubytko. Vďaka peknú dovolenku všetkým. 

Jánoš
08:14, 28. 08. 2019

Nera738 -  patri to sice do "odkazov a linkov na stranky", no odpovedam na tvoj príspevok a zaroven ponukam do pozornosti vsetkym. Skvele stranky a este nadhernejsie fotky o zazitkoch mojej kamosky Katky a jej manzela Pavla z ciest po Grecku - kapab.sk – Katy (ladybee) a Pavel (Buky). Okrem tejto svojej stranky ma aj profil na facebooku a prispieva aj na ine weby, ktore su o cestovaní a spoznávaní najmä Grecka. Majú kopec preskumanych oblasti po Grecku, Katka je velmi zlata a ochotna, pokial potrebujete radu, kludne sa na nu obratte. My sme boli na Peloponeze, po inspiracii nou a jej manzelom, boli sme v Nafpliu a troska sme pobrazdili pevninu, no Monemvasiu sme nestihli.

ich stranka -  http://kapab.sk/ a konkretne Monemvasia http://kapab.sk/monemvasia-stratena-v-case/

Jánoš
08:21, 28. 08. 2019

Azir -  vitaj medzi nami, tesim sa z prispevku a zdielania tvojich postrehov. Neda mi ale, nespytat sa rovnako ako VITO PO - preco Horgos, OMG :)  

jokl
21:23, 28. 08. 2019

Čaute, nemajte obavy z čistoty, to že som viac krát napísal, že Korfu je smetiskovo, to neznamená, že sa tam nevrátim. A vrátim, máme peknú pieskovú pláž s priezracnou vodou a super domácich. Zas o pár rokov prídeme. Boli sme tam už 3 x a prídeme znova a samozrejme ani neuvažujeme nad niečim iným ako GR. Len pre info minulý rok sme kúpili na konci augusta last minute do HR a syn ktorý má teraz 15 bol minulý rok, prvý krát v HR :- ) a povedal, že stačilo a radšej niek do GR, info pre tých čo váhajú ...

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.