téma: Hora kamenných pokladov

paveldvorak
04:47, 18. 07. 2017

Shibaoshan, hora kamenných pokladov. Tak sa prezýva toto miesto, neďaleko mesta Shaxi v provincii Yunnan, kde sa nachádzajú budhistické sochy a vyobrazenie ešte z čias kráľovstva Nanzhao (729). Niektoré sochy sú staré až 1300 rokov, chrámy sú z trinásteho storočia. Pred deštrukciou dejín unikli vďaka tomu, že v opustených horách kedysi bývali banditi, lúpiaci karavány idúce po obchodnej ceste čaju a koní, keďže mesto Shaxi bolo jedno z hlavných karavánových miest na tejto trase. Banditi boli ozbrojení, nebezpeční a ani len rudí gardisti sa sem počas Kultúrnej revolúcie neodvážili. Vďaka tomu nám ostali takmer neporušené stopy budhizmu staré takmer jeden a pol tisícročia.


Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.