Potulky Prahou 2014

Komentovať
 • 22. 02. 2014 - 31. 12. 2014
 • 2
 • 2
 • 16466
 • 0

 • 2
 • 2
 • 1
 • 0

Články

1.3.2014 Čína (opäť) - Petřín - Nerudova ulice


Ďalší víkend sme taktiež nechceli sedieť doma... Tak sme vyrazili opäť na Čínu :D. Dali sme si pre zmenu kuracie s hubami a bambusom a kung-pao, obidve jedla opäť výborné, množstvo taktiež výborne :).Ďalší smer našej prechádzky sme určili smerom na kopec - na Petřín. Turisti tam asi najčastejšie cestujú lanovkou, tak sme šli ňou tiež. Cesta hore s jednou medzizastávkou trvala asi 5 minút. Hore na kopci bolo pomerne dosť ľudí. Petřín je síce najkrajší na jar a v lete kedy tu kvitnú všade prítomné ruže, ale príjemná prechádzka

Čítať celý článok


22.2.2014 - Čína - Kampa - Karlov most


V sobotu bolo pekné počasie, tak sme namiesto zvyčajného varenia vyrazili von. Na odporúčanie sme navštívili Čínsku reštauráciu (bistro?) s názvom Andělský újedz. Číňania veľmi kreatívni vo vymýšľaní názvov neboli - Reštaurácia sa nachádza medzi zastávkami Anděl a Újezd, v jedle ale boli lepší. A zároveň aj v "štedrosti", dali nám toho poriadnu kopu - viac info v recenziách podnikov :)Po výdatnej obedo-večeri (áno, trvalo kým sme sa konečne odhodlali opustiť obydlie :D) sme sa vybrali najprv bez nejakého konkrétnejšieho cieľa na prechádzku. Zamierili sme smerom k Vltave (pri riekach

Čítať celý článok

Česká republika
Karlov most
Staromestské námestie
Václavské námestie
Kampa
Pražský orloj
Lanová dráha Újedz - Petřín
Petřínska rozhľadňa
Zrkadlové bludisko na Petříne
Praha

Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár musíte sa prihlásiť. Ak u nás ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa.


Cena výletu

950€ / 4os
 • strava 125€
 • ubytovanie 174€

Hodnotenia a tipy

Petřínska rozhľadňa 5/5

Nádherný výhľad na celú Prahu, rozhľadňa má dve poschodia. Môžete si vybrať či pôjdete po schodoch, či výťahom. Vstupné stojí (ak sa nemýlim 50Sk pre študentov/100kč dospelí)


Lanová dráha Újedz - Petřín 4/5

Cesta na Petřín trvá asi 5 minúť, je súčasťou Pražskej MHD, čiže nemusíte kupovať extra lístok ak Vám Váš ešte platí.


Pražský orloj 5/5

Určite jeden z "povinných" objektov Prahy :) Asi každý pozná, že každú celú hodinu výchádzaju "panáčikovia", na prvý pozretie to stojí za to, neskôr Vám to bude pripadať komické ako tam každú hodinu stojí množstvo turistov a na záver "divadielka" tlieskajú :)


Kampa 5/5

Tento umelo vytvorený ostrov na Vltave je veľmi príjemné miesto či už na oddych alebo prechádzku - množstvo príjemných reštaurácií a pivární, veľký park a pod. :)


Václavské námestie 3/5

Množstvo obchodov a fastfoodov, fajn pre niekoho kto si chce niečo kúpiť, na nejaký estetický zážitok to nieje asi najvhodnejšie miesto. Praha sa však toto snaží zmeniť. Nedávno sa v dolnej časti námestia vytvorila pešia zóna a sem tam tam hraje nejaký ten umelec :)


Staromestské námestie 5/5

Asi najnavštevovanejšie miesto turistami v Prahe. Ak práve neprší tak stále viacero umelcov Vám niečo predvádza, väčšinu roku (ak nie celý) sú otvorené stánky s klobásami, trdelníkmi a kadečím ďalším. Na Vianoce je námestie nádherne vyzdobené.


Karlov most 5/5

Množstvo pekných sôch, nádherná atmosféra, kopu umelcov po celej dĺžke, naozaj pekné miesto. Odporúčam prejsť sa niekedy aj po tme, celý Karlov most pôsobí úplne iným dojmom.


Praha 5/5

Údajne 5. najkrajšie mesto Európy, s čím sa dá súhlasiť. Aspoň čo sa centra týka, sídliská v okolí centra sú poznačené "komunistickou architektúrou" - panelák na paneláku. Ale to sa veľmi Vás ako turistov týkať nebude. Praha sa mi páči (aspoň čo sa týka prostredia) viac ako Londýn.

Vytvoriť výlet