22.2.2014 - Čína - Kampa - Karlov most

napísal/a Kajina · zobrazení: 3612

V sobotu bolo pekné počasie, tak sme namiesto zvyčajného varenia vyrazili von. Na odporúčanie sme navštívili Čínsku reštauráciu (bistro?) s názvom Andělský újedz. Číňania veľmi kreatívni vo vymýšľaní názvov neboli - Reštaurácia sa nachádza medzi zastávkami Anděl a Újezd, v jedle ale boli lepší. A zároveň aj v "štedrosti", dali nám toho poriadnu kopu - viac info v recenziách podnikov :)

Po výdatnej obedo-večeri (áno, trvalo kým sme sa konečne odhodlali opustiť obydlie :D) sme sa vybrali najprv bez nejakého konkrétnejšieho cieľa na prechádzku. Zamierili sme smerom k Vltave (pri riekach býva pekne a bolo to blízko :D). Panoráma starej Prahe nikdy nesklame a potešila nás i tento krát. Pokračovali sme ďalej popri brehu smerom na sever.

Bolo asi okolo 17:30, začínalo sa pomaly stmievať a tak sme si povedali, že cieľ svojej cesty trochu skonkretizujeme - Karlov most sme v tme ešte neabsolvovali :). Práve na tento most sme sa dostali cez Kampu - umelo vytvorený ostrov, ktorý je zároveň aj pekným miestom na odpočinok hlavne cez deň - veľký park, príjemné podniky a sem tam aj nejaký kus umenia či múzeum. Kampa v noci nám však začala pripomínať aj niečo konkrétnejšie. Po kratšej úvahe sme zistili, že tade behal aj Tom Cruise v Mission imposible 1, úplne presné miesta sme však neidentifikovali.

Karlov most

No a na záver Karlov most. Zaujímavý poznatok je, že je oveľa krajší v noci. V podstate celá Praha je krajšia za tmy, pôsobí tak romantickejšie. Na druhom brehu nás čakalo množstvo malých obchodíkov, ktoré ponúkajú kade čo hlavne pre turistov. Staromák a Václavákom sme v podstate len prešli, z Václaváku sme potom odišli električkou s dobrým pocitom domov :)

Komentáre

Komentovať

z výletu

Potulky Prahou 2014


Miesta a objekty
ďalšie články od Kajina

1.3.2014 Čína (opäť) - Petřín - Nerudova ulice

Ďalší víkend sme taktiež nechceli sedieť doma... Tak sme vyrazili čítať ďalejĎen v Burgase

Jeden deň sme sa rozhodli trochu obzvláštniť - vybrali sme čítať ďalej


Primorsko - veľmi príjemný oddych

Dovolenku sme odštartovali na parkovisku pri nákupnom centre Tesco v čítať ďalej


Výlet na Karlštejn

Hrad Karlštejn ma už dlhšiu dobu lákal a konečne po čítať ďalej