Palác v Knosse

napísal/a Arfea · 12. 03. 2017 · zobrazení: 6027

Knossos sa nachádza neďaleko mesta Heraklionu, autobusové spojenie je rýchle a lístok stál nejako okolo 6 €. Pred vstupom do archeologickej lokality sme si vystáli rad pod drevenou klenbou, tak sme aspoň netrpeli na slniečku. Vstupné sme mali so sestrou ako študentky zadarmo (aspoň sa mi zdá), inak za dospelého sa platí 16 € a v cene je aj vstup do múzea v Heraklione.

čakáme na vstup

Palác je super, grécke dejiny sú mi také bližšie, takže za mňa len pozitívne. Videli sme fresky, stĺpy aj celé budovy, nekonečné schodisko, amfory... Je tam veľa info tabúľ, nájdu sa aj lavičky na oddych a pri vstupe sú toalety, bez poplatku.

Monika pózuje

V areále sú aj nejaké obchodíky so suvenírmi, reštaurácia a celkovo by som tú atmosféru popísala ako takú pohodičku, čo platí pre celý Heraklion. Naozaj sa mi v Heraklione veľmi páčilo, všetci mi tam pripadali takí uvoľnení a spokojní. Po prehliadke paláca sme sa odviezli späť do mesta a vystúpili sme na Eleftherias Square (pokúsila som sa prečítať názvy zastávok v autobuse, ale veľmi som to nezvládala :D), odkiaľ sme sa presunuli do Archeologického múzea v Heraklione. Opäť tam bolo veľa priestoru na občerstvenie, príjemne chladivé mramorové sedačky, tak sme nabrali trocha síl na ďalšiu náročnú prehliadku.

Preskakovanie býka - originál

V múzeu bolo príjemne chladno, je naozaj veľké a ku koncu sme už naozaj nevládali. Prezreli sme si ale všetko od šperkov dávnej mínojskej éry cez amfory, ihly, ihelníčky a všelijaké nádoby až po veľké originály fresiek a sôch.

Krásna chobotnicová výzdoba

Viac fotiek nájdete vo fotoalbume. Celé mesto sa mi veľmi páčilo, je tam kopa aj malých uličiek aj veľkých námestí. Obchody pre turistov na mňa pôsobili menej otravne a vtieravo než v iných destináciách, aj keď otravní zárobkuchtiví šašovia sa našli aj tu.

neviem

Autobusové stanice sú v Heraklione, myslím, že dve hlavné; my sme sa pešo vrátili na tú severnejšiu. Aj keď vyzerá dosť staro a ošumelo, bolo tam funkčné wifi, zdarma toalety a opäť to tam na mňa pôsobilo tak pohodovo. Ešte sme mali chvíľu pred odchodom autobusu, tak sme sa prešli po pobreží, videli sme rybárov a špinavé člny, ale aj skalnaté pobrežie a veľkú pevnosť (asi nejaká stredovekú - to nie je moje obdobie). Nakoniec sme zamierili autobusom späť do hotela.

Komentáre

Komentovať

z výletu

Na Kréte


Miesta a objekty

ďalšie články užívateľa Arfea

Dojmy z Bulharska

V Bulharsku sme navštívili Sofiu, Varnu, Zlaté piesky a Plovdiv. čítať ďalej


Výstup na Tri koruny

Náš výstup na Tri ko'runy sa začal v dedine Sromowce čítať ďalej


Kempovanie v Poľsku

Jazerá Čorštýnske (Czorsztyńskie) a Sromowske sú blízko slovenskej hranice, už čítať ďalej


O Plovdive

Plovdiv bude v roku 2019 európske hlavné mesto kultúry a čítať ďalej


Sedem rilských jazier

Pohorie Rila je neďaleko od Sofie, jeho najvyšší vrch Musala čítať ďalej