Výlet do Šibenika na Galiji

napísal/a zagorova · zobrazení: 3258

Po prvom týždni obdivovania pirátskej lode Galija z pláže sme nevydržali a vydali sme sa na plavbu do Šibenika s pirátmi.

Vyrazili sme po malých obtiažach, lebo sme dosť neskoro prišli k lodi, piráti boli zlatí a počkali nás, tak sme sa úspešne nalodili s malým meškaním a vyrazili sme.

Ešte pri vyplávaní z kotviska v Solarise sa nám na obzore zjavila zaoceánska jachta, ale to sme ešte netušili, ktorá to je, v tom momente nás upútala iba veľká loď.

Oboplávali sme Solaris, Zablače,pokochali sme sa výhľadom na pevnosť sv. Nikole a vošli sme do prielivu sv. Anteho. Vtedy som si povedala, že sem by som chcela raz ísť, na pevnosť sv. Nikole. V prielive sme mali zrazu vo výhľade celú panorámu Šibenika, so všetkými pevnosťami, katedrálu sv. Jakova a kniežací palác ako na dlani. Celé mesto ako na dlani. Piráti nás vyložili na nábreží a išli natankovať, jeden nás sprevádzal ku katedrále, čo to nám porozprával po anglicky o histórii katedrály, a zrazu trúbenie ako hrom. Obzrieme sa z lavičky, kde sme jedli zmrzlinu pred kniežacím palácom a čo nevidíme. Na skoro celú šírku prielivu sv. Ante sa vtlačila „tá“ zaoceánska jachta medzi skaly, z nábrežia to vyzeralo, ako keby išla natesno medzi bralá. Fotky doložím do albumu. Tak si sedíme na nábreží a pozeráme, čo to za čudo, prvý krát sme videli také čosi tak blízko, myslím tým naživo a nie v telke. Kamil hovorí „ to vyzerá ako Abramovičova jachta“ a ja na to: „a čo by tu asi robil“ . Tak sme ju obdivovali, Kamil sa nedal a hned vygooglil, ze Luna je 115 metrová jachta Romana Abramoviča, ruského oligarchu a majitela Chelsea klubu. Neskor nám domáci ujo Josip povedal, keď sme sa chválili, čo sme videli, že „ ten? Ten sem chodí každý rok“ ale aj tak nás ohúrenie držalo dlho a brali sme to ako slušnú atrakciu v našich životoch, iba sme hádali, kto tam bol s ním. Niekde som čítala, že si ju požičiavala Madonna na natáčanie klipu v Monacu.

Medzitým pre nás prišli piráti, urobili sme taký tesný okruh okolo jachty, že sme videli najmenšie detaily lode. Tak sme sa my dospelí tešili ako malé deti, viac než tie deti. Boli sme na lodi iba 3 rodiny, my Slováci, jedni Česi a jedna maďarská rodina, tak sme išli s pirátmi štvorjazzyčne pesničky čo púštali, znelo to ako z programu pre dochodcov, ale deti to poznali, tak vyspevovali. Diridonda a podobne šlágre.

Prešli sme naspäť cez prieliv sv. Anteho popri majáku, vpravo Jadrija, mestské kúpalisko, vľavo pevnosť sv.Nikole a Zablače a naspäť do Solarisu.

Celá plavba trvala 2-3 hodinky aj s prestávkou v Šibeniku . Aspoň sme si pozreli z blízka pirátov, aj keď moderných a skúsili sme prvú loď v našich životoch.

Výlet sa nám páčil a odvtedy každý rok skúšame iné typy lodí.

Komentáre

Komentovať

z výletu

Šibenik - pirátska lod Galija a Solaris z lode


Miesta a objekty

ďalšie články užívateľa zagorova

Národný park Krka a vodopády Skradinsky buk

Oblasť rieky Krka bola vyhlásená národným parkom v roku 1985. čítať ďalej


Krk - moj novy objav užasneho miesta

Historické mesto a prístav Krk nájdete na juhozápadnom pobreží ostrova čítať ďalej


Šibenik Aquapark Solaris 2013

Celý rok sme sledovali na internete, ako sa vyvinie situácia čítať ďalej


Budapešť - albumy

Albumy som rozložila na casti, Buda a Pest, Bazilika sv. čítať ďalej


Šibenik 2011-2012-2013

Šibenik ma načisto uchvátil už pri prvej návšteve v roku čítať ďalej