#SpoznajSlovensko

téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
jokl
20:57, 21. 06. 2017

Caute vsetci, uz sa nam blizia dovolenky ... vsetci sa tesime :-)  

Pre vsetkych do GR, cesta je pohoda, staci mat nasetrene drobne  0,5 a 1 a 2 EUR  mince, 10-20 centovky neberu, a cesta je v pohode, vsade sa da platit € a samozrejme je to omnoho lacnejsie ako myto v IT. takze absolutna pohoda. Tankujet napr. OMV - vyzera to ako u nas, ten isty dizajn, tie iste bagety.

Moje skusenosti: prednedavnom bola tema ci pas alebo OP cez SRB/MKD ... v podstate jedno kam idem, my si berieme aj pas aj OP. V campingu vacsinou od vas vezmu ako zalohu pas, takze ako druhy doklad totoznosti pocas pobytu mate OP, co je vyhoda. Dalsia skusenost a moja vypocitaviost a spekulovanie .... zastavili ma v SRB policajti a odbocil som mimo zvodidiel ako vsetci domaci, ale mna ako turistu si zastavili a chceli mi dat pokutu alebo mi zoberu pas , s tym ze v pondelok sa mam zastavit na policajnej stanici. Pokuta bola podla tabuleik, co mi ukazali a bola brutal, a ja som nerozumel tym tabulkam, Jasne ako doklad totoznosti mali moj pas .... a teraz je sobota rano  ... cakat do pondelka ? ... nic take strasne som neurobil, len som odbocil do zakazu, kam vsetci domaci. Hned v hlave mi prebehlo: Serem na pas, stratil som/ukradli mi ho  .... nakoniec to bolo 20 EUR do vacku pre policajtov. Hned som myslel na to, za pas tu nechavam /stratil som, ukradli mi a dalej mam na cestovanie OP / Takze len taky maly navod ako von z neprijemnosti, inac ostatne cesty boli OK, aj ine dovolenky , aby som nevyplasil dalsich cetovatelov.  Samozrejme mame aj fotokopie pasov, co vam ulahci dalsie vybavovanie, neprijemnosti .... ale to nikto necaka a ani nepociata ked ide nadovolenku.

Prajem peknu dovolenku :-) 

laci
11:49, 22. 06. 2017

jokl

- kde ste?

- ako bolo na hraničných priechodoch , veľa vozidiel?

jokl
18:39, 22. 06. 2017

Laci cau, uz davnejsie som pisal, ze tento rok GR vynechavame, strasne radi by sme isli, ale nasim autom sa uz neodvazim. Buduci rok urcite budeme planovat GR a mozno dostaneme od vas dobre tipy, kam ist. Tento rok ideme autobusom do IT Gargano Vieste camping. Ideme na zaciatku jula, hned ako krpatemu zacnu prazdniny, Takze, vsetkym vam v dobrom zavidim :-) Vedeli sme, ze tento rok autobusom, takze koli hraniciam je to tento rok IT . V GR sme uz boli zoparkrat aj autobusom, takze cestu pozname ... hlavne ako to dlho trva, koli hraniciam. 

doplnenie ... len som reagoval na prispevky predmnou, stale sa ludia pytaju to iste, tak som to zhrnul, ze cesta je OK a pridal este neaku moju skusenost

ivankamirka
15:00, 23. 06. 2017

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či bude problém nájsť ubytko v Asprovalte, Nea Vrasne od 9.8.

Jánoš
18:07, 23. 06. 2017

ahoj ivankamirka... ubytko bez rezervacie je otazka stastia, verim, ze ho budete mat. Sezona uz bezi v plnom prude a napriklad my sme si objednavali - rezervovali tohorocnu dovolenku na Peloponeze a na Zakyntose v termine na prelome jula a augusta na stranke http://www.booking.com uz na prelome rokov. Odporucam ti tuto stranku, snad nieco objavis alebo ti odporucam poziadat o pomoc uja Google.

Na linku http://www.somturista.sk/fotoalbum/dovolenka-2011-sarti-gr-primorsko-bg-53 najdes moj cestopis sice starsieho data, no myslim, ze informacie budu aktualne. Zhruba v rovnakom termine sme isli do GR na blind a tam opisujem ako sme presli kus Grecka, (vratane Nea Vrasny a Asprovalty) a napokon sme to vzdali a skoncili na dalsi tyzden dovolenky v Bulharsku. Totiz prelom jula a prve dva tyzdne augusta je TOP sezona v Grecku. Greci 15.8. oslavuju jeden zo svojich najvyznamnejsich sviatkov a to je Nanebovstupenie Panny Marie. Cele Grecko je vtedy pri mori, vsetci dovolenkuju.  

ivankamirka
21:45, 23. 06. 2017

Ďakujem za povzbudenie :-) už len potrebujem presvedčiť manžela,aby sme vymenili Chorvátsko za Grécko. Tam sme boli naposledy autobusom pred 15-timi rokmi na svadobnej ceste. Asprovalta - Nea Vrasna- Paralia zdalo sa mi dosť veľké. On je sám šofér takže sa obáva cesty , ale ja mu verím :-)

Marcik
22:19, 23. 06. 2017

Dakujem za odpovede. Uz sme v Grecku. Takze len pre info v Srbsku sa platilo rovnako ako ste pisali tu 2,5+6,5+1,5 a este kusok od Macedonskych hranic 0,5. V Macedonsku je jedna dost zle oznacena obchadzka z dialnice, takze odporucam velmi spomalit a sledovat znacenie. Cela cesta inak OK. Co ma velmi potesilo, ked sme platili v eurach mytne, tk nam aj v eurach vydali. Neprijemne ma prekvapil hranicny prechod z macedonska do grecka, kde sme na gr hraniciach cakali v nekonecnych kolonach cca 2,5hod. Islo strasne vela srbov a kontrolovali ich vecnost. A nie nebolo to cez vikend ale vo stvrtok okolo 10:00.

Jánoš
23:02, 23. 06. 2017

Marcik - parada. Vdaka za info, uzivajte si Grecko a aj nadalej cakame na aktualne spravy od vas :) 

ivankamirka - neboj, len raz skusi Grecko a do Chorvatska sa mu uz nebude chciet. Aj ja soferujem len sam a posledne roky uz radsej prespavame cestou. Tento rok to bude smerom tam Gevgelija a smerom nazad Ohrid, oboje vo FYROM :)

Rado
08:51, 27. 06. 2017

Ahojte. Takze v nedelu vyrazame aj my prvykrat do GR po 10 rokoch v Chorvatsku. Ciel Polychrono, jednu noc prespime v moteli Dzep v Srbsku. Dufam ze cesta bude ok, trosku ma vydesila sprava od Marcika a cakanie 2,5 hod na hranici Fyrom-Gr. Na tom prechode by sme mali byt v pondelok pred obedom. Nemate skusenosti s prechodom Dorjan  smer Valandovo nebolo by to lepsie riesenie? 

Dik.

Jánoš
22:41, 27. 06. 2017

Rado, ten hranicny priechod je s malou zachadzkou z trasy smerom k jazeru Dorjan. Viem, ze je kludnejsi, len v case konania nejakeho hudobneho festivalu je vraj beznadejne upchaty, no neviem v ktorom termine sa to tam tento rok kona. Koho to zaujima, ujo Google poradi.

My prespavame cestou v Gevgeliji a tak hned rano riskneme klasicky priechod. Je dobre ak si uz v kolone, nejakym sposobom "zhypnotizovat a uputat na seba" pozornost colnika na greckej ciare. Zatial sa nam vzdy postastilo to, ze sme bud necakali dlho a ak bola vacsia kolona, tak sa sem tam objavil grecky colnik, ktory z kolony "vytahoval" auta obcanov EU (rozumej - nie turkov na autach z D, NL, B, F, A, CH, ci inych) a posielal nas dopredu na hladky prechod. Neviem, ako to bude teraz po sprisneni kontrol, nic ine nam neostava len to bohuzial skusit.

V kazdom pripade cez hranice medzi HU a SRB planujeme prejst cez iny ako dialnicny hranicny priechod Horgos I. V poslednych rokoch vyuzivame najma Backi Vinogradi, no teraz chceme skusit Horgos II kvoli tomu, ze sa chceme cestou zastavit este niekde pri Szegede na dobre halaszle :)

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému

#SpoznajSlovensko

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.