téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
jurajpetko
10:29, 29. 06. 2015
Ja už teda vyrážam 1.7.2015 o 02.30.smer SIKIÁ,určite dám vedieť info o ceste aj aktuálnej situácii.

jurajpetko
22:23, 29. 06. 2015
Len pre info Známku som teraz zaplatil na: https://ematrica.nemzetiutdij.hu bola potrebná registrácia,ale inak v pohode,zaplatil som aj bratove auto, banka ma zúčtovala 32,31 Eur za dve mesačné známky,doklad prišiel v PDF na mail,ale dal sa stiahnuť aj priamo na tej stránke. Inak ďakujem za tip na stránku recko-autem.cz super stranka,zajtra idem kupovat do auta hasicak,vraj povinny v Grecku,aj tak to nie je na skodu v aute...

Jánoš
22:36, 29. 06. 2015
Stastnu cestu a pobyt, verim, ze situacia v mediach je dost zvelicena a ze vsetko bude OK a dovolenku si uzijete :)

laci
13:48, 30. 06. 2015

V roku 2013 v Macedónsku nebrali mince , ale v 2014 sme už platili na každej mincami, akurát, že sme boli dodávkou tak nie vždy sa nám ich podarilo odrbkať takže sme to mali drahľie. Tento rok opäť ideme do Stavrosu v blízkosti Asprovalty je to tých 1300 km ale už idem Octafkou takže ako zisťujem poplatky budú podstatne menšie


Jánoš
20:31, 30. 06. 2015
Laci, stastnu cestu a prijemny pobyt. Stale vravim, ze vzdy sa nejake riesenie najde, podla skusenosti na prvej mytnici sa rozhodnes ako dalej, ale aj ked zaplatis 5 eurovkou, vydaju ti presne hoci aj v ich mene. :)

laci
07:08, 01. 07. 2015
Jánoš - kde je ta Olympska riviéra, ubytovanie atď?

siza
08:54, 01. 07. 2015
Dobrý deň, chcem sa spýtať - možno blbosť, ale v dnešných "pohnutých" časoch už nie som si istá vôbec ničím - je možné cestu do Grécka absolvovať len s občianskym preukazom, alebo treba mať aj pas? ďakujem, prajem pekný deň

jurajpetko
16:23, 02. 07. 2015
Tak som vcera stastne docestoval do Grecka.Vsetko v pohode, cesty takmer prazdne aj na hraniciach max. 10 aut.Cestoval som 16,5 hodin 1400 km, cena nafty HU: 370 Ft,SR: 150 den.,MKD: 55 din.,GR: 1,25 eur.Platby vsade kartou bez problemov aj na mytniciach.V Grecku je klud, my sme ale na samote poblizku Sikie.Ak niekoho nieco zaujima, odpisem.

33andrej
00:04, 03. 07. 2015
Zdravim Juraj Petko ako to vyzera s tymi utecencami na madarsko srbskych a macedonsko greckych hraniciach ? Chystame sa zaciatkom augusta s celou rodinou a mam obavy ci ta situacia na hraniciach nie je kriticka resp. nebezpecna, ci sa tam nebude dlho stat ... . Bankomaty v grecku funguju ? :) Vdaka za odpoved

Jánoš
12:14, 04. 07. 2015
Laci, nebol som tu dlhšie, sorry za neskoršiu odpoveď. Teraz neviem, či si robíš srandu ... beriem to tak, že nie :) Olympská riviéra sa rozkladá pod horou bohov - Olympom. Mestá na okolí sú napríklad Litochoro, Leptokarya, Nei Pori. Asi najviac známou plážou je Olympic beach, ktorá je ocenená modrou vlajkou za čistotu. Na Olympskú riviéru sa z GR hraníc dostaneš tak, že pôjdeš stále na juh, smerom na Atény. Zo Solúnu je to cca 100 - 120 km. V prípade potreby ujo Google poradí :)




Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás





1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.