téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
mmm
12:20, 08. 07. 2020

Miro dík za info, jasne, že nebudeš vykrikovať, že si spal v BG, ale niekto tu písal, že RUVZ odporúča zdokladovať napr. cez telefon, že si ten čas neprekročil, že to môžu cez operátora kontrolovať. Preto som sa pýtal. Ak by to fakt preverovali, tak je problém a radšej by som sa dal otestovať po príchode, ale keď píšeš, že BG je už znovu bezpečná, tak je to bezpredmetné. S tou nákazou máš pravdu, skôr to chytíš v SVK, ako v GR


Korytnak
12:50, 08. 07. 2020

@Jánoš - pozri Hotel Dragoman, spali sme tam minuly tyzden - 15km od srbskych hranic, hned vedla hlavneho tahu na Sofiu. Dve 2lozkove izby s manzelskymi postelami vysli spolu 57€. Okrem nas tam boli len slovaci a cesi vracajuci sa z GR. Vedla hotela je vyborna restauracia aj s bazenom :) 


Bobi
15:14, 08. 07. 2020

https://www.kathimerini.gr/1086473/article/epikairothta/ellada/eisagomena-kroysmata-korwnoioy-se-paggaio-kai-8aso

Na Thassose už je jeden hotel v karanténe,majú tam 4 prípady od srbov a bulharov. Myslím že srbov už si tak skoro gréci nepustia,možno aj celé leto.

Takisto predvčerom z 36 importovaných nákaz bolo 20 zo Srbska.


Zuzika77
15:55, 08. 07. 2020

Ahojte, tak po novom už Gréci testujú každého, kto prejde cez hranicu Pomachonas...

ttps://www.protothema.gr/greece/article/1024663/koronoios-test-apo-ton-eodu-se-olous-anexairetos-tous-touristes-ston-promahona/


mmpjerry
15:58, 08. 07. 2020

Na to Bulharsko pozor, stále nepatrí medzi bezpečné krajiny a samozrejme vypadlo aj Srbsko. S Macedonskom by som asi moc už nepočítal, že ho pridajú v tejto sezóne aj keď prechod možno umožnia. Takže oficiálne nieje kde prespať cestou a neísť na testy a karanténu.


Bobi
16:05, 08. 07. 2020

My už myslíme aj na zadné vrátka, vyskúšať trajekt Igoumenitsa-Bari, jednodňová dovolenka niekde tam v okolí Bari,a potom na ďalší deň pokračovať smer Slovensko. My už sme v GR,len naspäť takto. Síce sa to predraží aj predĺži ale keď nebude iná možnosť...


eldegor
17:01, 08. 07. 2020

Nemyslím si, že hranice uzavrú - max budú viac testovať.


rafto
23:09, 08. 07. 2020

Neviete ci sa da pozret nejaka kamera z prechodu na hraniciach kulata ako to tam vyzera kolko sa tam caka? Hladal som ale nepodarilo sa


Jánoš
21:20, 10. 07. 2020

Nech sa paci

Řecko bude nově vyžadovat test na covid-19. Kdy a za jakých podmínek?

Na základě rozhodnutí řecké vlády musí nyní lidé, kteří přicestují do Řecka po 14. červenci za účelem turistiky po silnici, nově předložit na hranicích negativní PCR test na koronavirus. Test nesmí být starší více než 72 hodin. Tato povinnost se nebude vztahovat na turisty, kteří do země přicestují leteckou či lodní dopravou. Zde budou kontroly prováděny i nadále pouze namátkově. Odmítnutí podstoupit test je zpravidla důvodem odepření vstupu do země. Více informací na webu mzv.cz.

Od 1. července lze použít ke vstupu do Řecka všechna mezinárodní letiště, trajekt z Itálie do přístavů Patras a Igoumenitsa a silniční hraniční přechod s Bulharskem Kulata–Promachonas.


rafto
23:05, 10. 07. 2020

Parada cim dalej tym lepsie prave dnes som zaplatil poistenie

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.