téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
Davos111
21:26, 09. 07. 2019

Co sa tyka tej zelenej karty. V Sarti som sa tuto dovolenku bavil s jednou rodinou zo SR, ktora bola tiez autom. Mali zelenu kartu ale iba v elektronickej forme. Ukazoval im to cez telefon, ale nepochodil. Ano vystavili mu docasnu kartu na 15dni, ale musel zaplatit 50€!! Takze pozor. Niekotre poistovne to posielaju v elektr.podobe, ale v macedonsku s tym nepochodite. Tolko skusenost, ktoru Vam posielam od druhych.


petula
08:36, 10. 07. 2019

ďakujem mmm, zariadim sa podľa toho, bookla som aj ubytko v Niš 


Aventador
08:55, 10. 07. 2019

Ahojte. Včera večer sme dorazili domov z Nei Pori. Cesta v pohode , iba maďari veselo rekoštruujú M0 cez sezónu, zdržanie asi 1 hodina, kolóna bola i v opačnom smere. Pri ceste do Grécka pred 10 dňami zdržanie na M0 asi 2 - 2,5 hodiny.                Poplatky : Maďarsko : mesačná známka asi 14 eur, Srbsko : 5 eur,7 eur,5 eur, Macedónsko:1eur,1,5 eur,2 eur, Grécko po Nei Pori :1,80 eur,1,20 eur,2,20 eur,3,20 eur.

Naspäť tak isto okrem Macedónka : 1 eur - rozdiel oproti ceste tam, keď to boli 2 eurá, 1,5 eur, 1 eur.

Počasie bolo výborné, more teplé a čisté - sem tam nejaké riasy takže sme mali krásnu dovolenku.


mmm
09:38, 10. 07. 2019

to  Aventador
,  Diaľnica v SRB je už kompletná?, Grdelicka klisura je ok? 


Pajtyi
10:25, 10. 07. 2019

Ahojte my sa vratili vcera poobede z Paralie.Cesta v pohode.Trvala 15hodin.Vsetky hranice bez zdrzania do 5minut.Aj naspat sme isli cez hranicu Hun/Srb Hercegszanto.Nebolo tam ani jedno auto a po prqzdnej M6dialnici na Budapest.Takto aj po M0 sa ide len kusok pokial sa napojim na M1 smer Komarno a ta cast je bez zdrzania.Ako som uz pisal my sme v Paralii neboli spokojny ani s morom koli riasam,ani s ubytkom 30rocne zariadene a ani s domacimi.Len zopar znich bolo milych.Este stastie ze v posledne dni sme skusili kupanie v Leptokaryi a v Nei Pori.To nam zachranilo dovolenku.To sa neda porovnat ake bolo more j jednom a druhom stredisku.Ako nebo a zem.Cize zaverecny verdikt je ze sme neodsudili cele Grecko ale len Paraliu.Tam uz urcite nikdy nepojdeme.Najblizsie ked budeme vyberat letovisko v Grecku tak to bude Nei Pori


Pajtyi
10:26, 10. 07. 2019

Mmm ano dialnica je kompletna v macedonsku a aj v srbsku.Su tam nadherne nove useky.


espi
12:49, 10. 07. 2019

Ahojte, nasla som tu uzitocne info. Toho roku som sa rozhodla pre Korfu, Viete mi poradit ako je to s trajektom? Ako casto chodievaju a tiez ako su otvorene pripadne kedy nejazdia. Vdaka. 


galaktiko
13:13, 10. 07. 2019

Espi: čo sa týka Corfu, my sme tam išli z mesta Igoumenitsa do Lefkimi, plavba cca 1hodina,cena pre auto a 4 dospelých 53evri. V linku je uvedený aj casovy rozpis plavieb./

https://lefkimmilines.gr/en/prices/

https://lefkimmilines.gr/en/timetables-lefkimmi-igoumenitsa-kerkira-corfu/timetables-igoumenitsa-lefkimmi/

Dá sa plaviť aj do Kerkyri, je to ale dlhšie aj drahšie plus treba počítať so zapchami v Kerkyre

http://www.kerkyralines.com/en/


petula
13:38, 10. 07. 2019

ako je to s hraničným prechodom Tompa (HU - SR) má niekto čerstvé skúsenosti? ďakujem 


Lenka2703
22:47, 10. 07. 2019

Ahojte, sledujem túto diskusiu, v sobotu sa chystáme na Chalkidiki, pôjdeme asi po M6 a cez Hercegszanto, ako poradil Pajtyi. Neviem, či to tu už niekto dával, ale na sledovanie prechodov HU/SRB a opačne je vraj velmi dobrá aplikácia BORDERWATCHER, podla recenzií tak 95% presnosť. Sú tam aktuálne informácie, ktoré pridávajú užívatelia, ktorí sa na prechodoch práve nachádzajú.





Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás





1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.