téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
JanTN
20:33, 07. 07. 2019

Odporúčam  na istotu Sarti 3 krát, Neoi Poroi 2 krát,Thasos2 krat. Korfu 2krat okeď  máš auto tak  prejsť celý ostrov, je dobré vedieť kam,  nájdeš aj tam jednu pláž s riasami to je len jedna pláž z x pláži na ostrove alebo pláž kde je vždy chladnejšia voda ako na ostatných. Grécko je top destinácia z krajín  na ktorých som bol, príjemní ľudia.

https://www.eea.europa.eu/sk/highlights/hodnotenie-201evyborna-kvalita-vody201c-ziskalo


Nera738
02:47, 08. 07. 2019

Ja 2 l diesel nový Koleos. Thasos a spať 8.5l


VITO PO
09:01, 08. 07. 2019

Ľudkovia, no čo tak čítam debaty o čistote mora, tak sa nestačím diviť. Proste v "živom" mori sú aj riasy a je jedno kde to bude. Ak je daná pláž "otočená" smerom odkiaľ zvyčajne fúka vietor a idú morské prúdy, tak je veľká pravdepodobnosť, že skôr či neskôr sa nejaké riasy objavia. Zvyčajne ich ale more vyhodí na breh, kde už potom záleží na správcovi pláži ako s nimi naloží. Pokiaľ nemám chemický rozbor tak si neodvážim povedať nič o čistote mora nikde. A nie nadarmo sa volá čierne more čierne. Nazvali ho tak samí starovekí gréci, keď expandovali po pobreží a zakladali mestečká ako Sozopol, Nesebar či Varnu. Mne napríklad na Thassose na západnej strane vadilo to, že síce super priezračné,bez vĺn,  plytké a teplé more, ale samý morský ježko. A preto nenapíšem, že Grécko nikdy viac, pretože sme prešli o pár km ďalej a nebol tam ježko ani jeden. Na východnej strane sme si našli krásnu zátoku, kde síce bola kamienková pláž, ale parádne vlny, kde sme si to užili do sýtosti. Takže človek sa vie pri výbere lokality spáliť všade. Pri objednávke cez cestovku je to potom ťažšie so zrušením ubytovania a odchodom niekam inam, ale aj to patrí k životu a ak je človek vlastným autom, nie je to neriešiteľný problém. Takže užite si všetci slnko, more či cestu. 


Jánoš
09:51, 08. 07. 2019

Poplatok za diaľnice v Srbsku jedným smerom. Kúštik podraželo oproti minulému roku, no zasa na druhej strane diaľnica je kompletná.


macko
12:53, 08. 07. 2019

A mate niekto aktualne spocitane co ste uz boli na Olympskej riviere co stoji cesta tam a spat za dialnicne poplatky?


Pajtyi
14:12, 08. 07. 2019

Vychadza to priblizne na 65eur tam aj spet.Madarsku treba kupit mesacnu.Vyjde lacnejsie ako 2x kupovat 10dnovu.


JanTN
14:45, 08. 07. 2019

GR pri zlom parkovaní odoberú značkou na políciu dostanete ju späť keď zaplatíte pokutu. Srb zaparkuje zle s vedome a vezme si ŠPZ zo sebou a GR polícia je vtom že ho už riešia kolegovia.


Pajtyi
14:57, 08. 07. 2019

Inak este co som si vsimol tu v GR asi nemaju dopravnu znacku daj prednost v jazde.Vsade maju nasadenu STOPku na ktorej nezastavuju.Ja pre istotu som vzdy postal.Nevytrubili ma zato ale bolo vidiet ze im takto prekazam na ceste.


JanTN
16:51, 08. 07. 2019

Preklad.

Srbský parlament dnes prijal zmeny zákona o poplatkoch za používanie verejných statkov, ktoré zvýšia cenu mýta v Srbsku o 12%.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:805020-Skupstina-Srbije-izglasala-Putarina-poskupljuje-komunalci-ce-od-sada-moci-da-zaustavljaju-vozila


Adyna
23:33, 08. 07. 2019

Pajtyi dnes mi tp nedalo po tvojich skúsenostiach z Paralie ohľadom mora a áno je to tak ako píšeš. Ľudia čo tam žijú tvrdia, to isté. V Paralii ešte také more nezažili. My sme tam boli, mali sme veľmi pozitívne skúsenosti aj ohľadom mora, aj domácich, pohostinnosť, hotel. Jediné negatívum bolo možno premnozené komáre, ale zase to nebolo nič oproti kobylkám v Sarti. Pevne verím, že nezanevrite na Grécko a dovolenku ste si napriek tomu užili

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.