téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
tina
20:34, 17. 07. 2019

zdravím , som rada ze som objavila tuto tému...su tu cenné rady ktoré nám celkom pomôžu.My vyrážame v nedeľu okolo obeda smer Leptokarya z Košíc... všetko budem postupne zapisovať a potom dam info ohľadom cesty, zdržania na hraniciach....dufam že nebudú veľké kolóny.Tak vam zatiaľ ďakujem a všetkým ktorý uz dovolenkujú želám príjemnú zábavu a oddych

Jánoš
23:20, 17. 07. 2019

tina - vitaj :) Vyrazte z KE tak, aby ste na HU - SRB s dostatocnou rezervou stihali niektory mensi hranicny priechod, ktore su otvorene do 19:00 napriklad Horgos II alebo Backi Vinogrady. 

tina
06:18, 18. 07. 2019

Jánoš dakuj za radu planovali sne vyraziť okolo 13.00 ale zrejmé pojdeme skor okolo 10-11 aj manžel povedal ze lepsie je prejsť asi menším prechodom ako cez ten klasický a cakat tam niekolko hodín

andel
09:37, 18. 07. 2019

ahojte vsetci. cestujeme do Grecka buducu nedelu rano, na srb-hu hraniciacvh budeme okolo 9.00-10.00. urcite nepojdeme hlavnou trasou. do GR chodime kazdy rok uz od 2010. preferujeme dovolenky autom, takze sme vymenili CR za GR a spravili sme dobre. nikdy sa nam nestalo, ze by bol problem hranicny prechod FYR-GR . citam vo vlakne, ze tento rok su tam dost dlhe cakacie doby. 

@Janos, idete tuto nedelu, my buducu, prosim ta, daj vediet ako ste sa vybavili na hranicnych prechodoch, ci je stale tento problem a ci je moznost pouzit iny ako dialnicny prechod. nemate niekto link na GR prechody? kde by uverejnovali cakacie doby? 

odur
10:26, 18. 07. 2019

Janoš - ceny trajektu Keramoti-Thassos boli ako pises: 4 Eur osoba + 22 Eur auto (opel zafira). Cena auta ale zalezi na velkosti auta. Nenapadlo ma zistovat ci maju aj spiatocny listok...
Tu rybaciu restauraciu v Star Dojrane nam odporucala domaca, u ktorej sme byvali...vraj je to najstarsia restauracia v Dojrane. Okrem ryb (skusili sme kapra, sumca..) maju aj ine tradicne macedonske jedla...

Este som zabudol dodat, ze som nemenil ziadne macedonske ani srbske dinare... uplne vsade sme platili priamo Eurom, dokonca aj v malych potravinach.

Lasto
13:35, 18. 07. 2019

Zdravim,

ak Boh da aj tohto roku by sme radi autom do Grecka na Chalkidiki (Kasandra, letovisko Siviri). Trochu mame obavy aka situacia je tam po tej stasnej burke. Kedze chcu ist s nami aj pribuzni tak aby sme nesli 2 autami planujeme zobrat 9miestne auto z pozicovane (nejaky Mercedes alebo Renault). Mali by sme odchadzat 9.8 z SK. Planujeme prespat pri Dojrane. Planovana cesta spat 16.8 vyrazit skoro rano okolo 4.00-5.00h z Grecka a ist bez prespatia az domov (17.8 uz potrebujeme byt na SK). Rozmyslam ci zase kupit ENP na prechod mytnic v SRB ako pred rokom (bolo na vlastne auto, teraz bude auto z pozicovne).....Ci to nechat tak a ist klasickym platenim cez mytnice. Aky kredit si narazit aby vystacil na cestu do Grecka aj spat pre 9 mieste auto? 

Jánoš
14:54, 18. 07. 2019

Lasto - znami (dve rodiny) boli v Chorvatsku na pozicanom aute na tyzdnovej dovolenke a zaplatili za pozicanie, tusim VW Transporteru nieco vyse 400 EUR za ten tyzden. Zvazte ci to za to stoji - papier, pero, kalkulacka. Pokial tam cena nebude prilis vyhodna oproti presunu dvoma autami (poistky,PHM, myto, poplatky) tak ja by som to neriesil, zvlast ak sa na svoje auta mozete ako tak spolahnut. Co ked budete na dovolenke chciet niekde vyrazit a nebudu chciet vsetci, pripadne budete chciet ist kazdy inde. Ak by sa nedajboze nieco cestou stalo, mate jedno auto stale k dispozicii.

Situacie na Chalkidikach by som sa uz nebal, bude to takmer mesiac po tych udalostiach. Uz to tam urcite dali do poriadku. Ti z nas, co tam nedavno boli, su teraz alebo dovtedy budu na Chalkidikach ti poradia.

Co sa tyka ENP, spominam to niekde vyssie, asi dve tri stranky dozadu, cena za krabicku plus nejaky kredit je vraj cca 50 EUR pre klasicke osobne auto, pre VAN neviem. Zariadenie nie je viazane na konkretnu SPZ, je prenosne, takze pokial ho mas, malo by stacit dobit kredit. Info ako na to najdes na stranke Srbskych dialnic, zadaj do google - Srbsko, Serbia, ENP. Zase zvaz, ci to za tie peniaze stoji, ci to vyuzijes este aj do buducnosti. Ja aj napriek tomu, ze cestujeme do GR takmer pravidelne, som nikdy nemal potrebu to riesit. Je pravda, ze mytnice (ale len v SRB), prejdes rychlejsie, no staci aby sa na mytnej jeden sprajcol co nema kredit alebo nema tam co hladat a kym vycuva tak zdrzanie nabehne. Nepresviedcam, pisem svoj pohlad, svoj nazor, tie peniaze sa daju na dovolenke vyuzit aj inak :)  

Lenka2703
22:07, 18. 07. 2019

Ahojte... sme na Chalkidikach - Kassandra. Je vidiet, ze skody tu boli, ale vyzera to, ze vsetky cesty su pristupne, popadane stromy, konare su nakopkovane a pripravene na odvoz. Odporucam pre kazdy pripad, napisat do ubytovania, v akom stave je konkretna lokalita, ale pochybujem, ze by este bol niekde problem. Buduci tyzden budeme v Sithonii. Cesta zo Serede v nedelu 04:30 smer na M1, M0, M6 - vsetko skoro prazdne, prechod Hercegszanto, dve auta. Horgos a Tompa v tom case ukazovalo cakacky 2-4 hodiny. Mega Turkov vsade po napojeni na SRB dialnicu, na benzinkach invazia. ENP box stoji 2022,- DIN (podla toho, co pisu na srbskych strankach), co je asi 18 €, min. dobitie kreditu je tusim 1900,- DIN. Nekupili sme enp, olutovala som. Prva mytnica v SRB, cakanie 30 minut. Isli sme bez prespatia 1300 km. Celkovy cas - cesta + zastavky + vsetky hranice + vsetky mytnice, bol 16 hodin. Nezdala sa nam cesta nejako extra narocna, uvidime, co bude naspat. Odkaz k ENP:

http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=175&Itemid=136

Nera738
10:00, 19. 07. 2019

Ahojte. Bol niekto v Alexandropouli?  Neviem prečo idem tento rok do Bg. No musím ísť aj do Gr. Aspoň na jeden deň. A sem je to najbližšie. 

risox
10:47, 20. 07. 2019

Janoš - lístky trajektu Keramoti-Thassos kupujete cez net alebo na mieste?

Ak cez net,tak cez akú stránku?

Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému

Sledujte nás

1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.