téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
Pišta
18:50, 11. 07. 2019

Espi. My sme išli z Igoumenitsi do Kerkyry vcera, a cena za auto plus dve osoby 67€.Auto 45 a odoba 11€. Cesta cca 80 minut. Trajekt ide na celú. Z pristavu sme boli von tak za 10 minut. 


Peter 26
21:40, 11. 07. 2019

Jánoš:My by sme mali tiež vyrážať 21.7. z PO:-)).Prespíme v SRB Leskovac  a cieľ je Chalkidiki (Kalamitsi) blízko Sarti. Tiež ideme prvý krát autom, boli sme tam minulý rok... no letecky.Vedel by si nám odporučiť ktoré prechody  by bolo dobré použiť ,aby sme tam dlho nestáli?Plánovaný odchod okolo šiestej -siedmej ráno...v Leskovac oddych,večera atď.V pondelok ráno odchod...poobede príchod na miesto. Cesta späť v piatok 2.8. odchod okolo obeda, prespanie v Niš a v sobotu ráno zvyšok cesty domov do PO.

All:Čo hovoríte na tento plán?Trochu sa obávam tej soboty keď pôjdeme domov...či nevyraziť v piatok skôr a prespať niekde bližšie pri HU hranici,čo myslíte?Ubytká booknuté cez booking.Vopred vďaka za radu:-)).


Defik
23:24, 11. 07. 2019

Pozdravujem, chystám sa v nedeľu na Lefkádu, len si lámem hlavu, koľko alkoholu a koľko cigariet sa smie prevážať cez hranice, aby zo mňa neurobili pašeráka :-D Dik


petula
09:08, 12. 07. 2019

Lenka 2703 super je tá aplikácia 


Jánoš
09:59, 12. 07. 2019

Peter26 -  niekde par stranok dozadu je tu zoznam hranicnych priechodov. Ja odporucam a aj tak pojdem: VT - Miskolc - Budapest (obchvat) - hranice Backi Vinogradi (alebo Horgos II) otvorene od 7:00 do 19:00 pre obcanov SRB a HU, EU a Svajciarov - medzi SRB a MKD len ten hlavny priechod Presevo/Tabanovce, (nechce sa mi to obchadzat cez Prohor Pcinsjski) a toho priechodu medzi SRB a MKD sa bojim najviac. Potom na konci MKD smer Dojran kde chceme prespat a rano vyrazit uz priamo na Thassos. Pokial ides na Chalkidiki, tiez ti odoporucam tento priechod aj ked tam nebudete prespavat. Cesta nazad v piatok nemusi byt az taka tragedia, horsi by bol odchod z GR v nedelu. Ja sa vseobecne vyhybam cestovaniu uprostred tyzdna, aj ked odchod z domu v nedelu skoro rano tiez nie je zly, horsie by to bolo na zaciatku vikendu. Pojdeme spolu so znamymi, oni biela Mazda 6 kombi a ja embečka Yeti, obaja VT znacka. Blikaj, mavaj, trub :) :) :)

Lenka2703 - ENP box sa ti oplati ak cestujes casto alebo ak ho mozes potom niekomu bud predat alebo pozicat. Ta casova uspora na mytniciach nie je az tak velka a 50 EUR viem na dovolenke aj inak vyuzit :) Preco je pre mna Dojran lepsia volba ako Gevgelija som uz pisal vyssie a je fakt, ze to mas skoro rovnaku vzdialenost ako do Gevgelije s minimalnou zachadzkou a hlavne kvoli tomu, ze hned tam je hranicny priechod, lacne nakupy na doplnenie zasob a slusna benzinka. Do Dojranu to mame sice 1200 km, no pojdeme cez den a tak ta unava nebude az taka velka. Ideme na dovolenku bez rezervacie ubytovania a hladat ubytko po tej ceste, ak by sme isli na jeden zatah nie je moc dobre. Pri Dojrane sme prespavali uz asi 3x a tak viem, ze ubytko na jednu noc za par eur zozenieme. Potom to mam z Dojranu aj s trajektom na Thassos nejake 4 hodinky a aj s casovym posunom tam vieme byt v pondelok okolo obeda.


Erika651
12:16, 12. 07. 2019

Dobrý deň... Ako to vyzerá na Chalkidiki po tej búrke? Cestujeme tam v piatok.. Ci radšej zmeniť miesto.. Ďakujem.


Fero
16:27, 12. 07. 2019

Caute.Ma z Vas niekto skusenost s cestou do Albanska?Mam tento rok na plane- autom do Durresu.Dakujem.Fero


Fero
19:50, 12. 07. 2019

Pista.A Tvoje dojmy?Cez ,ktore staty ste cestovali?Ja chcem ist Srbsko-Cierna Hora-Albansko.Dakujem


Peter 26
20:47, 12. 07. 2019

Jánoš: Vďaka za radu,skúsime to asi tiež tak... s tou cestou naspäť si ma trošku ukľudnil...asi pôjdete skôr ako my,takže sa asi cestou nestretneme,no ak by náhodou áno... my strieborný fiat scudo PO značka:-)).


EML
13:15, 13. 07. 2019

Ahojte...Dnes sme vyrážali o polnoci z BA...smer Gyor, Szekesfehervar, Dunaujvaros, Hercegszanto/Bački Breg...Cesta absolutne v pohode, M6 a hraničný prechod prázdne - cca o štvrtej ráno. Mýtnica rovnako, Belehrad centrom bez zdržania. Dokonca ani na benzinkach nebolo toľko turcov ako v minulý rok približne v tomto čase - dalo sa zaparkovať :). Všetkým želám šťastnú a pohodovú cestu, aspoň takú aká bola dnes... Neviem či budeme mať také šťastie aj späť :D





Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás





1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.